Skocz do zawartości

Jak poradzić sobie z bombowcami


deedol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem zasmiecać innego tematu ale spróbuje tu ... wiec przekleje to co mi Lewar wywalił na smietnik i ppewnie jak zdarzy znow to wywali ale moze ktoś sie wychyli przed linie i da przynajmniej wskazowke gdzie szukac pomocy na poniższy problem, z gory dziękuje

"Post Śmietnik

🙁 wiem że zaraz nastąpi rumor.. krzyki... ale wpisuje sie tu z mym pytaniem gdyż nie chce zakladac nowego tematu...

Czy ktoś ma rade jak skutecznie bronić sie przez bombowcami??? z jednym daje rade , z dwoma też ale 3 czy też 4 jak poślą salwe rakiet to mi ani działka ustawione na obronę antyrakietową ani moscito defance nie pomaga ... a jest to o tyle wkurzające że w zasadzie kazda misja teraz to po kilka bombowców 😀

pomocy 😀

Za lenistwo i zaśmiecane tematów - poleciało na śmietnik.
Za prywatne wycieczki ban na tydzień.
LeWaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ani działka ustawione na obronę antyrakietową ani moscito defance nie pomaga

Wyczekaj aż bombowce wypuszczą swoją salwę a następnie (skoro nie możesz ich zestrzelić) po prostu wykonaj skok, np z bramy na południu odskocz do bramy na północ gdzie ich rakiety cię nie dosięgną. Poczekaj aż rakiety się wypalą a wtedy skaczesz z powrotem i dokonujesz dzieła zniszczenia :ph34: . Możesz również użyć bardzo szybkiego statku (np. Springblossom ) w którym to będziesz w miarę bezpieczny, gdyż przy jego prędkości naprawdę niewiele rakiet jest w stanie go dosięgnąć.

PS. Temat uważam za jak najbardziej właściwy - pytanie jest odpowiednie oraz dotyka konkretnego problemu, czym przewyższa takie tematy jak "Statki", "Moje rozważania na temat X3", "Do poprawy" i wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

ani działka ustawione na obronę antyrakietową ani moscito defance nie pomaga

Wyczekaj aż bombowce wypuszczą swoją salwę a następnie (skoro nie możesz ich zestrzelić) po prostu wykonaj skok, np z bramy na południu odskocz do bramy na północ gdzie ich rakiety cię nie dosięgną. Poczekaj aż rakiety się wypalą a wtedy skaczesz z powrotem i dokonujesz dzieła zniszczenia :ph34: . Możesz również użyć bardzo szybkiego statku (np. Springblossom ) w którym to będziesz w miarę bezpieczny, gdyż przy jego prędkości naprawdę niewiele rakiet jest w stanie go dosięgnąć.

PS. Temat uważam za jak najbardziej właściwy - pytanie jest odpowiednie oraz dotyka konkretnego problemu, czym przewyższa takie tematy jak "Statki", "Moje rozważania na temat X3", "Do poprawy" i wiele wiele innych.

Moze w czystej wersji Springblossom to szybki statek, ale w XTC zdaje sie wyciaga chyba 160, a to nie wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W XTC nie ma obrony moskit. Sa 3 metody obrony - dzialo, wabiki (chaffs), oraz ECM. Jest jeszcze cos takiego jak Typhoon defence system, ale jeszcze tego nie probowalem.

No własnie ze skrypt Missile Defense Mosquito działa ale... no własnie jest male ale, nie nadąża jak wyslane sa do ciebie serje z 2 -3 bombowców na raz czasem tez mosquito nie trafia za pierwszym razem i nie zdarzy zrobic nawrotu a rakieta przebija sie przez ostrzał z wieżyczek i jest buuum , ale dzieki za info dotyczące innych systemów obrony przeciwrakietowej bede ich szukał i wypróbuje,

Sorki Lewar za powtórzenie tematu , jestem przygotowany na konsekwencje i jak to mowią "Czyń Waść swą powinność"

\edit\ Gram w XTC dlatego to pytanie w dziale XTC założone zostało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie są dwa sposoby obrony:

Sposób pierwszy :

Spoiler

Najlepiej posiadać szybki statek m5, najlepiej jakby to była Pustułka, już mówię dlaczego.

Pustułka w mniemaniu większości najszybszą jednostką w uniwersum. To po pierwsze, po drugie pustułka z tego co dobrze pamiętam posiada tylną wieżyczkę, wystarczy mieć na tylnej wieży zainstalowaną 1 sztukę szybkiej broni (np. impulse ray emiter) tak samo na przednich działkach. Do tego najlepiej mieć przy sobie ok. 5 moskitów i w razie konieczności je odpalić.

.

Sposób drugi:

Spoiler

Nie jest wymagana Pustułka, wystarczy każdy statek z minimum dwoma wieżami. Na tych wieżach zainstalować "szybką broń" lub po prostu działko jonowe.

Nie polecam statków terrańskich, może i ich broń jest potężna ale dość wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób, testowany na M4:

wlecieć na ścieżkę jaką podążają rakiety wystrzeliwane w naszą stronę przez Bombowiec. Nacisnąć klawisz t, aby był wybierany najbliższy wrogi obiekt (rakieta) na cel. Kiedy obiekt znajdzie się zasięgu strzału, niszczyć. Czynność powtarzać, aż ostatnia rakieta (dopiero co odpalona z Bombowca) wybuchając zniszczy również Bombowiec.

Sposób dla ludzi o mocnych nerwach i dobrym oko. Uważać aby nie zniszczyć rakiety za późno, bo wtedy jej wybuch zniszczy nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Deestruktor
Cytat

Najprostszy sposób, testowany na M4:

wlecieć na ścieżkę jaką podążają rakiety wystrzeliwane w naszą stronę przez Bombowiec. Nacisnąć klawisz t, aby był wybierany najbliższy wrogi obiekt (rakieta) na cel. Kiedy obiekt znajdzie się zasięgu strzału, niszczyć. Czynność powtarzać, aż ostatnia rakieta (dopiero co odpalona z Bombowca) wybuchając zniszczy również Bombowiec.

Sposób dla ludzi o mocnych nerwach i dobrym oko. Uważać aby nie zniszczyć rakiety za późno, bo wtedy jej wybuch zniszczy nas.

Przecież napisałem w pierwszym poście że nie chodzi o jeden bombowiec , z jednym bombowcem radę dają sobie Mosqity i ewentualnie wieżyczki, ale ja pisze o 3 i więcej bombowcach atakujących mój biedny M6. Sprawę załatwiają tak jak poradził Sorkvild wyrzytnie chaffs i wydaje mi się że sa one najskuteczniejsze, czasem używam również ECM ale długo sie przeładowywuje i myślę że samodzielnie bez wspomagania innym systemem też nie podoła 3-4 bombowcom, a chaffs daje rade ale 20 wabików to nawet na 1/3 walik nie styka wiec trzeba miec duzą ładownie:P,

Tu też prośba do tłumaczów o korekte... sterowaniu używanie Wyrzutni Chaffs przetłumaczyliście..tu cytuje z pamięci "Użyj środki zaradcze" albo coś okolo tego dla laika to dość enigmatyczne tłumaczenie... proponuje zmienić na zwyczajne"wypuść wabiki"

Kwestie prywatne proszę rozwiązywać na PW - LeWaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem kogo zbanowano 🙁

A co do bombowców to wg. mnie wśród tylu przegiętych statków wyróżniają się bo są dokładnie takie jakie powinny być. Pojedynczo stanowią niemalże zerowe zagrożenie. Ale w grupach, wypuszczając salwy rakiet mogą zagrozić małej flocie. W zasadzie nie ma skutecznej obrony przed nimi. Najlepiej wyprowadzić atak uprzedzający za pomocą myśliwców (M4 był by dobry, nie za wolny i nie za słaby), obrona antyrakietowa zajmie się rakietami i rozwali tyle ile się da, na resztę można użyć wabii, lub generatora fali uderzeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem problemy z M8 nalezacym do Yaki. 2xM8 i 2xm3. M8 zaczely od razu odpalac rakiety. Na wyposazeniu mialem wabik i lece w statku Kite Raider (8x5MW). Gdy go wypuscilem to sporo rakiet rabnelo obok mnie i spora eksplozja zmiotla moj statek. Aczkolwiek potem odpalalem je z wiekszego dystansu, i mimo ze obrywalem to udalo niszczyc rakiety by moc zblizyc do M8.

Na taka akcje najlepsze bedzie M3 z 4x25MW na oslonach przynajmniej. Te oslony sa w stanie chronic jeszcze przed eksplozjami rakiet, gdy detonujemy je za pomoca wabikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...