Skocz do zawartości

Do poprawy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo dodatek posiada dość dużo błędów, niedługo powinno się pojawić także spolszczenie dodatku.

Jeżeli wspomniane spolszczenie pojawi się , też będzie zawierało parę kruczków.

Waszym zadaniem jest je wychwycić. Co do spolszczenia, na razie nie podajemy błędów z nim związanych bo jest w trakcie prac.

DO ADMINISTRATORÓW / MODERATORÓW

Spoiler

Jeżeli temat jest bez sensu lub sądzicie że lepiej " podpiąć" go pod inny , zróbcie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie o tym pisać ale chyba najlepiej tutaj, ja mam coś takiego kiedy zniszczę jakiś statek i mam np. 95% tarcz po walce to za 2-3 sek. mam tarcze na poziomie 0% i nie ma tutaj reguły. Następną sprawą są misje typu ochraniaj stację przejmij statek piracki, porozmawiaj, nie wiem ja wy ale u mnie zawsze się kończy na obronie i potem nic , pozostaje tylko komunikat że mam coś przejąć ale nie pisze w którym sektorze ani jaki statek więc pozostaje jedynie anulować misję. Mam wersję czystą 3.0 plus X-Tended

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis jest z gry co rok temu grałem, zapomniałem usunąć a dla X3TC X-T grę zainstalowałem od nowa bez żadnych dodatków.

No i sprawa się wyjaśniła wyłączyłem Explosion Shockwaves i jest to normalna rozgrywka. Chociaż pozostaje wątpliwość że bez względu na odległość czy to było 2.5 km czy 800m wybuch jednostki powodował takie same obrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-W sektorze Heliopsaris Delta wschodnia brama prowadzi również do Heliopsaris Delta, przelot przez tą brama trwa około 0.5s (brak ładowania sektora) i prowadzi w to samo miejsce tzn. wylatujemy w Heliopsaris delta przy bramie wschodniej.

-Co kilka (kilkadziesiąt) minut gra zatrzymuje się na około 20s, kompletny zawias ale jak się odwiesi to jest ok. Innych spadków wydajności nie zauważyłem.

Gram na profilu The Quest bez skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część bram jest zablokowana, takie efekty są tego. Bramy odblokowują się w trakcie gry dzięki opcji Ekspansja Wszechświata, kiedy to rasy zdobywają nowe sektory. W menu konfiguracji można ustawić czas między kolejnymi odkryciami nowych sektorów (im niższy procent, tym szybciej).

Informację jaka rasa jaki sektor przejęła znajdziemy przeglądając GNS.

Takie zwiechy też zauważam, tylko że o wiele rzadziej - raz na pół godziny, godzinę, ale to chyba normalne, tyle skryptów na raz się uruchamia (bo mają taki sam timer).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że XTC trochę zoptymalizowało x3. Gra mi się nie wiesza ( aż dziwne ).

Według mnie pojedyncze "zwiechy" są winą generowania statków w sektorze. Przykład - Valhalla z sektora Pandora's gate jest dość duża, poza tym, co jakiś czas wylatują z jej hangarów myśliwce patrolowe ( zauważyłem jedną m4 ATF i dwie m5 Walkiria). Pojedyncze szwadrony. Moim zdaniem jest to wina właśnie tego o czym wcześniej wspomniałem. Ale wasza teza jest bardziej czysto naukowa. Do tego zablokowana jest "inna" brama w sektorze Pandora's gate która przenosi nas do tego samego sektora.

Spoiler

I tak nie ogarnęliście tego co napisałem co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejęciu jakiś dwóch M5 zauważyłem problemy z wyswietlaniem stanu osłon i kadłuba w menu właśnośći (klawisz"R") są nieczytelne lub zanikają..

-A zawiechy ustąpiły po wyłaczeniu opcji "automatyczna kontrola jakośći"-2.3h gry bez jakiegokolwiek przycięcia.

A wogóle to chciałbym zapytać czy istnienie tego tematu i wypisywanie tych wszystkich "wad" gry przyczynia się do ich poprawy w przyszłośći? Czy panowie z ego wspieraja się tymi informacjami wydając kolejne patche? Pytam ponieważ nie chce tylko marudzić a miło by było w jakiś sposób pomóc w dopracowaniu XTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że goście z X-tended moga przeglądać nasze forum, wypatrzą dział XTC... przetłumaczą sobie tematy, zobaczą dział Do poprawy, potłumaczą sobie na tlumaczu gogla zdania i może coś poprawią. Poza tym temat jest również do wyłapywania błędów w tłumaczeniu ,jeśli sie takowe ukaże.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy panowie z ego wspieraja się tymi informacjami wydając kolejne patche? Pytam ponieważ nie chce tylko marudzić a miło by było w jakiś sposób pomóc w dopracowaniu XTC.

Panowie z Ego nie mają z tym nic wspólnego. Mod jest autorstwa grupy fanów X3 teamu X-tended.

O tym jak przekazać im wiadomość o znalezionych błędach, już koledzy napisali.

Cytat

Poza tym temat jest również do wyłapywania błędów w tłumaczeniu ,jeśli sie takowe ukaże.....

Dla błędów tłumaczenia jest temat o spolszczeniu. Proszę się trzymać tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...