Skocz do zawartości

Po co budować Dok Zaopatrzeniowy? Gdzie sprzedaje się wódkę?


fieryangel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakaś różnica czy będę sprzedawał towar bezpośrednio z fabryk, czy z Doku ? Mam 15 fabryk osłon 1MJ i sprzedają się szybciej niż produkują i nie widzę żadnego powodu aby przenosić je do doku w celu sprzedaży.

Przypuszczam, że jest jakaś różnica, bo w końcu kosztuje on ponad 50 mln... ale jaka ? Może chodzi o "cywilnych odbiorców" ? Ale takich to u mnie we wszechświecie X nie ma.

Gdzie sprzedaje się kosmiczny bimber ?

Do Habitatów to wiem, ale zauważyłem też, że niektóre (mówię konkretnie o jednej w Heron's Nebula) Wolne Stacje Handlowe skupują wódeczke. Czy towar w takiej stacji (mojej) będzie się zmieniał w zależności od tego co jest w pobliżu dostępne ? Czy może można wybrać co ma być tam oferowane ?

Co jedna Wolna Stacja Handlowa to inny towar ma na składzie, a kupić można tylko jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wódeczkę kupują wszyscy jak leci. Dobra fabryczka na początek zapewnia stały dopływ gotóweczki 😀

najlepiej postawić w pobliży kilku stacji handlowych lub Habitatów pirackich a do sprzedaży zapędzić szybkie M5 np ośmiornice ścigacza wtedy ucieknie każdemu patrolowi policyjnemu.

Trza pamiętać że produkcja GW nie jest nielegalna ale posiadanie już tak 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

najlepiej postawić w pobliży kilku stacji handlowych lub Habitatów pirackich a do sprzedaży zapędzić szybkie M5 np ośmiornice ścigacza wtedy ucieknie każdemu patrolowi policyjnemu.

A jeśli postawie Gorzelnie koło takiej Stacji, która aktualnie nie ma w ofercie GW to będzie to skupowała ?

I czy jeśli psy złapią mój transporter (beze mnie w środku) to reputacja u tej rasy mi spadnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jeśli postawie Gorzelnie koło takiej Stacji, która aktualnie nie ma w ofercie GW to będzie to skupowała ?

I czy jeśli psy złapią mój transporter (beze mnie w środku) to reputacja u tej rasy mi spadnie ?

1. Nie. Musisz poszukać stacji handlowych, które skupują GW. Polecam dwie Argońskie: w sektorze Akeela's Beacon i Montalaar.

2. Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President's End jest dobrym miejsce na wiele towarów. Ja tam się rozbudowałem głównie dlatego, że jest pusty, a mój komp jest słabiutki 😀 ale nie żałuję ani trochę.

Mam w President's End 15 fabryk tarcz 1MJ i nie nadążają z produkcją (magazyny zawsze puste). Nie mam przypisanego nawet żadnego sprzedawcy, same schodzą. Sprzedaje je po średniej cenie (coś koło 1.565 Cr/szt.) i kasa jest niezła. Problemem jest jak na razie dostarczanie Rudy, ponieważ muszę to robić sam z Antigone Memorial swoim Delfinem Superfrachtowcem, bo automatyczni chłopcy robią to za wolno i mają za małe ładownie/prędkość.

Planuje wybudować tam jeszcze przynajmniej 5 może i nawet 10 1MJ fabryk ale muszę podholować asteroidy z rudą, żeby włączyć je do kompleksu.

Jak na razie to lata tam więcej statków niż w jakimkolwiek innym sektorze.

President's End to u mnie Pępek Wszechświata 😀

Z wódeczką jeszcze się zastanowię bo jej cena jest niższa od tarcz i nie wiem czy będzie to warte zachodu...

W sumie jeśli będzie schodzić tak jak mówi szotek to nie widzę przeszkód aby nie dołączyć do mojego LuthorCorp 2 może 4 Gorzelni L, a jak będzie się sprzedawać tak jak ww tarcze to nawet i 20 można postawić 😀

W Light Of Heart jak mówi Yacek - też jest dobre miejsce ale (teoretycznie) wymaga użycia sprzedawców,a to może powodować problemy. Legalna produkcja nie legalny handel - haha... ta polityka 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem z tym transportem rudy, to być może dobrym pomysłem byłoby sprawdzenie tego skryptu --> http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=124953 . Sam go jeszcze nie sprawdzałem, ponieważ czekam na nową grę aż dojdzie do mnie mój nowy Radek x1950pro, ale zamierzałem przetestować go, ponieważ takie właśnie opcji mi w normalnej grze brakowało, a tutaj chyba istnieje możliwość ciągłej i nieskończonej dostawy surowców z jednej fabryki do drugiej. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W Light Of Heart jak mówi Yacek - też jest dobre miejsce ale (teoretycznie) wymaga użycia sprzedawców,a to może powodować problemy. Legalna produkcja nie legalny handel - haha... ta polityka 😀

Ja nie mówiłem o Light of Heart. Jeśli już to o Akeela's Beacon. Postaw tam mały kompleksik (farmy pszenicy+Destylarnie). Elektrownie masz na miejscu, wystarczy jeden TS do zaopatrywania w ogniwa i produkcja rusza. Do zbytu użyj małych, a szybkich statków M4. Będą latać jak szaleni do stacji handlowych w Akeela's Beacon i Montalaar, a policją się nie przejmuj, mnie w takim układzie nie zdarzyło się aby złapali jakiś mój statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał rogowski:

Dzięki, tego właśnie kiedyś szukałem 😀

http://xudb.pl/topic/137-czy-da-si-jako-pom-c-automatycznym-sprzedawcom/

Szkoda tylko, że mam ReadTexty zamiast nazw, ale da się z tym żyć. To chyba przez brak spolszczenia do tego skryptu.

Yacek:

Jak mówiłeś o Akela's Beacon i Montalar to odrazu pomyślałem o Light of Heart, bo leży pomiędzy nimi i ma bramy blisko siebie. Ja zawsze staram się zelektryzować każdy kompleks, żeby maksymalnie zwiększyć przychód, dlatego nie potrzebowałbym cudzej elektrowni w Light of Heart. W Akela's też można postawić, tak jak mówisz, ale trochę daleko będzie do Montalar.

Zobaczę jeszcze jak to rozwiąże, ale jak mówisz, że zero problemów z psami to na pewno zaraz gdzieś się z tym kramem rozłożę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi readtextami to zamień po prostu nazwy skryptu z 44xxxx.xml na 48xxxx.xml, a w samym pliku w bodajże drugiej linijce będziesz miał "language=44" to zamień go na 48 i zapisz go używając kodowania UTF-8. Możesz to zrobić za pomocą zwykłego notatnika windowsowskiego. 😀

Aha i opowiedz jak dokładniej się skrypt sprawdza. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tymi readtextami to zamień po prostu nazwy skryptu z 44xxxx.xml na 48xxxx.xml

Nie nazwy skryptu, tylko pliki tekstowe tego skryptu. Pliki tekstowe znajdziesz w podkatalogu t.

Jeśli chodzi o ten skrypt to powinieneś szukać pliku 448216.xml i zrobić z nim to co opisał wyżej Michał.

Jak radzić sobie z readtextami masz też opisane w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Yacku, wybacz ale dopiero wstałem i ledwo na oczy widzę, więc pierdykło mi się. 😀 Może zrobię zaraz amatorskie spolszczenie, albo przynajmniej zrobię skrypta, aby u nas rtxt nie było.

EDIT: Już zrobiłem, zapraszam pod - http://xudb.pl/topic/8-re-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/page__pid__2178__st__50#entry2178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za spolszczenie, zaraz będę testował.

Wersja ang. działa dokładnie tak jak chciałem. Wybierasz statek dajesz mu rozkaz co i skąd ma przywozić i on to robi non stop 😀 Jest też możliwość wymiany dwustronnej, tzn statek będzie np. zabierał z kopalni rude i zawoził to kompleksu, a z kompleksu będzie przywoził ogniwa. Coś pięknego!

Jeszcze raz wielkie dzięki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz o tym mowa... Moim zdaniem AI nie moze przechwycic statku lecacego z kontrabanda (to dziala tylko na gracza?). Mam statek gonerski G0 i robi ona zakup gwiazdnej wodki w Herrons Nebula i leci cala trase przez sektory boronow i teladi by dotrzec do bazy pirackiej w Company Pride i sprzedac tam wodke za nalepsza cene. Otoz statek nie nalezy do najszybszych, jego predkosc to 86. Do tego mam gildie szmuglerow, gdzie dodawane sa dodatkowe statki agentow celnych (Polecam ten skrypt, poprawia sie bezpieczenstwo w sektorach!). I coz, sam lecilem 2 razy ta trasa i zostawalem sprawdzany po kilka razy na sektror nawet. Bylo to ciezkie, ale udalo sie przemycic w kaplanskim statku cala ladownie gwiezdnej wodki. Aktuanie zajmuje sie tym komputer, i wykonal juz wyzej wymieniona trase - szesc razy. Z ladowni nie ubylo ani krzty wodki, a statystyki u ras A,B i T sa takie same i sie nie obnizyly. No wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Azakal. W poprzedniej grze miałem mały kompleks destylarni GW w Akeela's Beacon. GW sprzedawały małe szybkie statki M5, ale raz na jakiś czas (przyznaję bardzo rzadko) statek taki albo znikał rozwalony przez policję, albo dostawałem komunikat że jest atakowany i kiedy zdążyłem sprawdzić przez kogo to okazywało się się że zainteresowali się nim celnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

widać, że AI może samo reagować na wezwania do pozbycia się nielegalnego ładunku.

Nie wiedziałeś? Wydaje mi się jednak, że w X2 było to popularniejsze zjawisko. Tam często jak przejąłem piracki TS z teladihuaną, to do stoczni doleciał już bez ładunku, który znajdowałem w pobliżu bramy. W X3 często statek zostaje zniszczony przez policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...