Skocz do zawartości

Skrypty i mody kompatybilne lub nie z XTC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pavlo -> przecież pisałem:

Cytat

Laserek zabrali więc jak ktoś nie ma ochoty za półdarmo sprzedawać ciężko zdobytych statków to nie pozostaje nic innego jak zatrudnić:

Marine Repairs…

Zwłaszcza, że…

Spoiler

…większość dużych statków ma wbudowany system podtrzymywania życia więc przy pomocy jakiegoś TP można stworzyć „mobilny zespół naprawczy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cytat

Od 3 dni używam Salvage Command Suite V3.38 działa bez zarzutów,

Jak zaglądniesz na stronę Egosoftu do tematu z tym skryptem, to znajdziesz informację autora skryptu, że nie jest on kompatybilny z XTC. Chodzi o problem ze statkiem remontowym, który można wezwać przy pomocy tego skryptu. Do czasu, gdy nie użyjesz tej opcji, wszystko powinno być OK. Dlatego ten skrypt, jak na razie nie pojawi się na liście kompatybilnych skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Od 3 dni używam Salvage Command Suite V3.38 działa bez zarzutów,

Jak zaglądniesz na stronę Egosoftu do tematu z tym skryptem, to znajdziesz informację autora skryptu, że nie jest on kompatybilny z XTC. Chodzi o problem ze statkiem remontowym, który można wezwać przy pomocy tego skryptu. Do czasu, gdy nie użyjesz tej opcji, wszystko powinno być OK. Dlatego ten skrypt, jak na razie nie pojawi się na liście kompatybilnych skryptów.

Czy do konca wierzysz ze beta testerzy dobrze wykonali swe zadanie?? Ja nie , więc próbuje, testuje sam różne mody, ten mod jak napisałem zainstalowałem kilka dni temu , dziś to już bedzie czwarty chyba dzień i może rzeczywiście nie zwróciłbym uwagę na jakiekolwiek błędy jakby oczywiście występowały bo na ogół nie wzywam statków naprawczych, ale jako że zdobylem a w zasadzie znalazłem dzieki owemu skryptowi "Wieże Laserową Abrasion" tu jej obrazek

Spoiler

Uploaded with ImageShack.us

a jako że miała 43 % kadłuba a nie porusza sie samodzielnie więc byłem zmuszony zawezwać pomoc, Statek Naprawczy przyleciał , zrobił co swoje, odleciał i ja nadal latam, [powiem wiecej , dzieki temu skryptowi odkryłem Stocznie OTAS będącą na uboczu systemu, Stocznie Gonerów znajdującą sie równie daleko od głownych szlaków komunikacyjnych, jedyny zonk jaki mam ale nie wiążę go bezposrednio z SCS to w stoczni Gonerów mam statek za okolo 130 mln wwwUntitledwww (lub coś koło tego pisze z pamięci).

Reasumując, jako że gram raczej testowo czekajac na skonczoną wersje moda XTC testuje rozne ustawienia i poki co z owym skryptem SCS nie dzieje sie nic złego.

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności.

Co do skryptu Salvage Command Suite V3.38 zgenerował mi więcej problemów . Zaczęły się pojawiać statki bez pilotów ale chyba nie generowane przez skrypty XTC. (Nie są wyróżnione niebieską czcionką na mapie). Można je przejąć, niektóre znikają choć nie wszystkie , niektóre znikają po przejęciu a jeszcze inny widać tylko na mapie scorpia w grze go nie ma. Trzy sztuki zgenerowało mi w sektorach jeszcze nieskolonizowanych - sektory pojawiły się grze jako nieodwiedzone . Z ciekawości odwiedziłem te sektory za pomocą skryptu FreeJump gdyż mapa skorpia podawała mi dziwną nazwę jednego statku - "TL www UNDEFINED www" . Statku nie rozpoznaje po modelu ale napewno jest to M8 (Podobny do argońskiego MB) a nie TL jak podaje gra i mapa skorpia. ( Mozliwość zainstalowania tylko rakiet ,ładownia 224, prędkość 184 ) .

Nie jestem pewny 100% ale te problemy chyba zaczęły się po włączeniu opcji "Skanuj WSZYSTKIE sektory"

Skrypt zainstalowałem po reinstalacji XTC na wersje 1.1 . W tej wersji nie można przejąć nawet myśliwców w skafandrze (chyba że u mnie jakiś burak)

Oprócz tego mam zainstalowane "FreeJump" -potwierdzam działa oraz "500km comm range XTC" przerobiony prze Yacka, również bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam po długiej nieobecności.

Co do skryptu Salvage Command Suite V3.38 zgenerował mi więcej problemów . Zaczęły się pojawiać statki bez pilotów ale chyba nie generowane przez skrypty XTC. (Nie są wyróżnione niebieską czcionką na mapie). Można je przejąć, niektóre znikają choć nie wszystkie , niektóre znikają po przejęciu a jeszcze inny widać tylko na mapie scorpia w grze go nie ma. Trzy sztuki zgenerowało mi w sektorach jeszcze nieskolonizowanych - sektory pojawiły się grze jako nieodwiedzone . Z ciekawości odwiedziłem te sektory za pomocą skryptu FreeJump gdyż mapa skorpia podawała mi dziwną nazwę jednego statku - "TL www UNDEFINED www" . Statku nie rozpoznaje po modelu ale napewno jest to M8 (Podobny do argońskiego MB) a nie TL jak podaje gra i mapa skorpia. ( Mozliwość zainstalowania tylko rakiet ,ładownia 224, prędkość 184 ) .

Nie jestem pewny 100% ale te problemy chyba zaczęły się po włączeniu opcji "Skanuj WSZYSTKIE sektory"

Skrypt zainstalowałem po reinstalacji XTC na wersje 1.1 . W tej wersji nie można przejąć nawet myśliwców w skafandrze (chyba że u mnie jakiś burak)

Oprócz tego mam zainstalowane "FreeJump" -potwierdzam działa oraz "500km comm range XTC" przerobiony prze Yacka, również bez zarzutu.

Skrypt SCS generuje statki po pierwszym zainstalowaniu, w losowych sektorach , równiez w tych ktorych jeszcze nie odkryłeś, używając polecenia skanuj wszystkie sektory zaczynasz je widzieć, co do statku wwwundefinedwww nie wiem i nie jestem do konca pewien czy to wina skryptu, czy nadal nie skonczonego XTC , zresztą nie przeszkadza mi to poki co w graniu, bede nadal testował ten skrypt, jakby coś sie działo dam znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy do konca wierzysz ze beta testerzy dobrze wykonali swe zadanie??

Nie wiem o czym piszesz. Co mają do tego betatesterzy? Wszak XTC był testowany przez nich na czystej grze. Link, który podałem wcześniej prowadzi do tematu ze skryptem SCS Suite, gdzie autor skryptu - TEGS informuje iż jego skrypt nie jest do końca kompatybilny z XTC.

Statków o nazwie "www UNDEFINED www" jest pełno w pliku Tships z XTC (z czystej gry TC też), są to chyba zarezerwowane miejsca w pliku na nowe statki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Czy do konca wierzysz ze beta testerzy dobrze wykonali swe zadanie??

Nie wiem o czym piszesz. Co mają do tego betatesterzy? Wszak XTC był testowany przez nich na czystej grze. Link, który podałem wcześniej prowadzi do tematu ze skryptem SCS Suite, gdzie autor skryptu - TEGS informuje iż jego skrypt nie jest do końca kompatybilny z XTC.

Statków o nazwie "www UNDEFINED www" jest pełno w pliku Tships z XTC (z czystej gry TC też), są to chyba zarezerwowane miejsca w pliku na nowe statki.

Mój błąd, zle doczytałem i zasugerowałem sie że to autorzy moda napisali że skrypt nie jest kompatybilny, ale Ty też nie byłeś dokładny 🙁 "nie kompatybilny"" a "nie do końca kompatybilny" czyni dużą różnice 😀

Pozdro |Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Własnie przeglądam ten wątek, jest ciekawie bo autor pracuje na wersja 4.0 ktora ma być już w pełni kompatybilna z XTC co cieszy mnie niezmiernie gdyż jest to jeden z moich ulubionych skryptów.

Pozdrawiam Dee

Jak na razie to chyba słabo pracuje, ponieważ nie dostałem jeszcze nowego pliku do tłumaczenia, a informację, że będzie takowy już dość dawno.

Również lubię ten skrypt i mam nadzieję że wersja 4.0 będzie możliwie jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commercial Agent i inne skrypty z kolekcji Lucike będzie współpracował z X-tended poprawnie tylko po zastosowaniu udostępnionej prze Lucike poprawki: X-Tended 1.1 Compliance Upgrade http://www.lucike.info/x3_terran_conflict/scripts/Upgrade_XTended_XTC_1.1.zip.

Na razie na własny użytek na bazie Yacka tłumaczenia pliku 7213-L048.xml zrobiłem zawierający potrzebne zmiany plik 7213-L048.pck, jakby co mogę go przesłać, należy go zastosować wraz z pozostałymi plikami poprawki po zainstalowaniu X-tended oraz skryptów Lucke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na razie na własny użytek na bazie Yacka tłumaczenia pliku 7213-L048.xml zrobiłem zawierający potrzebne zmiany plik 7213-L048.pck, jakby co mogę go przesłać, należy go zastosować wraz z pozostałymi plikami poprawki po zainstalowaniu X-tended oraz skryptów Lucke.

Możesz mi wyjaśnić pewna rzecz. Otóż poprawiony plik 7213 jest okrojoną wersja pliku 7213 z XTC. Jak widzę nie nie zawiera kilku komend np. budowy rakiet i amunicji na statkach. Masz jakiś link do tematu gdzie jest jakiś opis dlaczego Lucike usunął te komendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucike nie usuwał tych komend,pozmieniał jedynie sloty komend (Id="***") do których są one przypisane - te pierwotnie przypisane przez autorów X-tended powodowały konflikty z skryptami Lucike.

Jeżeli ściągniesz z linku który podałem całą poprawkę od Lucike w folderze t zobaczysz pliki *.xml które są identyczne z tymi z X-tended oraz zawierające zmiany od Lucike pliki *.pck.

Okrojenie pliku z komentarzy, itp mogło także powstać przez pokręcony sposób w jaki zabrałem się pierwotnie za modyfikowanie pliku pck z jakiegoś dziwnego powodu początkowo grzebałem w nim za pomocą X3 Editora.

Dzisiaj rano także właśnie obejrzałem ten swój plik i zauważyłem brak komentarzy które gdzieś mi zaginęły ale komendy o które pytasz cały czas tam są. Zrobiłem także poprawioną wersję pliku muszę go tylko spakować do pck - choć nie jestem pewien czy to jest konieczne. Czy pliki pck mają wyższy priorytet dla gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

1) Do czego służy skrypt "stealthsats". Wpisałem frazę na tym forum i na forum Egosoftu i nie wyszukało mi odpowiedzi

2) Co trzeba spełnić by zadziałało polecenie "Rozstaw sieć satelitów"? Po wybraniu polecenia muszę wskazać mu stację. Wskazuję dok/fabrykę satelitów/mój węzeł kompleksu z fabryką satelitów i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skrypt "Stealth Satellite" jest częścią SCS Suite: http://xudb.pl/topic/933-re-salvage-command-suite-dawne-salvage-claim-software-mk1/page__pid__22672__st__30#entry22672

Powoduje, że Twoje satelity, po zmianie w Stealth teoretycznie są niewidoczne dla wrogów. czasem przez przypadek mogą jednak być niszczone.

2. Rozstawia satelity. Statek musi mieć w ładowni satelity, skazujesz mu tylko sektor w którym ma stawiać sieć satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt działający z XTC:

Skrypt Gateless Jump Hotkey/Command

i o dziwo moja modyfikacja też działa 😛 i to mi się podoba udało się uruchomić wszystko bez dodatkowych zmian, testowałem to krótko ale wszystko wydaje się działać.

Tak więc polecenie skoku do wpisanej pozycji aktywne! 😀

Nie testowałem całego ale musiałem zainstalować skrypt i wydaje się działać:

CheatCollectionPackage-V1.50-02.06.2009

PS pytanie jak TC EMC niekompatybilne jest z XTC to jak ja np. mam teraz dodawać nowe obiekty do gry? :F

PSS czy ewentualne skrypty przeznaczone do XTC zamieszczać w dziale skrypty czy powstanie specjalna przegródka na forum? np. "Skrypty do XTC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym to polega ale skrypty typu SalvageClaimSoftware-V1.00-25.10.2008.spk czyli po prostu skrypty które dodają własny slot z jakimś towarem (nieoparty na EMC i pliku twaret.txt/.pck) - uniemożliwiają odpalenie gry. :/ czyli jakby się chciało dodać coś własnego to jesteśmy zmuszeni czerpać ze slotów tych zawartych w modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram od jakieś czasu z Wars: Argon/Boron vs Paranid/Split, ale instalacja jest pozbawiona sensu. Skrypt zmienia co prawda nastawienie ras względem siebie, można to sprawdzić w konfiguracji XTC, ale efektów nie przynosi to żadnych z tego powodu że statki bojowe ras trzymają się swoich sektorów, nie latają jak w vanilli na rekonesansy po sektorach innych ras.

Statki handlowa zaś, bardzo szybko uczą się gdzie ich nie lubią i omijają te sektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...