Skocz do zawartości

auto zmiana przyjaciel-wróg - bug?


g371n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie wiem czy przypadkiem podobnego tematu nie było na forum Egosoftu ale z racji że wyszukiwarka mi nie działa postanowiłem zaoszczędzić czas licząc że w razie czego ktoś mnie skieruje do odpowiedniego tematu. W X3 gram krótko więc jestem nowy i wiele jeszcze nie wiem.

Udało mi się zdobyć Xenońskiego XL jak podgryzałem Xenonów w jednym z ich sektorów. Od razu wrzuciłem mu napęd skokowy i ogniwa żeby zwiał przed pościgiem. Przesiadłem się w nową maszynkę i jestem bardzo zadowolony (wcześniej latałem Pir. Nova Ścigacz). Pojawił się jednak pewien problem. Odkąd w nim latam to ciągle zmieniają mi się parametry przyjaciel-wróg i na przykład lecąc w przyjaznym sektorze nagle widzę wrogów w na przykład Boronach. Zdarzało mi się to z Boronami, Argonami i Teladianami (z tymi ostatnimi częściej chyba). Chyba zanim zaczęło mi się to dziać rozstawiałem zaawansowane satelity w sektorach Splitów.

Wie ktoś z czym mam doczynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak przejmiesz statek sprawdź jakie ma ustawienia przyjaciel/wróg. W Twoim przypadku statek był dostosowany do poprzedniego pilota - Xenona. Zmień je na swoje i już pozostaną takie, jakie ustawisz.

2. Po wsiadnięciu do takiego statku sprawdź też swoje ustawienia globalne w kwestii przyjaciel/wróg.

3. Generalnie sprawdzaj każdy przejęty statek pod tym kątem, bo czasem tak się dzieje (u mnie kilka razy się z tym spotkałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię. Nie sprawdzałem tego ale wydaję mi się że przejętemu statkowi ustawiają się ustawienia globalne bądź domyślne.

Odnoszę wrażenie że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Te ustawienia zmieniają się u mnie same. Bywa że lecę przez sektor w którym nie mam żadnych wrogów i nagle Teladianie w tym sektorze zmieniają mi się we wrogie cele ze względu na automatyczną zmianę ustawień przyjaciel-wróg. Za każdym razem gdy tak się dzieje muszę ręcznie zmieniać ich spowrotem na przyjaciół. Tak więc nie pozostają takie na jakie zmienię i właśnie w tym mój problem. 😀 Pociecha w tym że dzieje się to coraz rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem zmiany nastawienia "w locie" w statku, którym aktualnie kierowałem.

Ale może to, co napiszę będzie w jakiś sposób pomocne.

Mógłbyś sprawdzić jeszcze, czy takie przypadki dzieją się przy wyłączonej (ustawionej na "nie") opcji "Uznaj za wroga jeśli ma wrogie zamiary". Chodzi o ustawienia statku czyli Twojego LXa, nie globalne.

Wiem, że ustawienia statku nie powinny wpływać na ustawienia globalne (powinnobyć dokładnie odwrotnie), ale może mnie się coś pokręciło i może u mnie przyczyna była inna - już nie pamiętam wszystkich objawów.

Czasem po przejęciu wrogiej jednostki i wejściu na nią - zdarzały się przypadki zmiany nastawienia do moich jednostek. Mogło się tak dziać dlatego, że wszystkie statki, które miały ustawioną opcję "Uznaj za wroga jeśli ma wrogie zamiary" na TAK zaczynały walkę z rasą, którą nowo przejęty statek miał zaznaczoną jako "wróg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mógłbyś sprawdzić jeszcze, czy takie przypadki dzieją się przy wyłączonej (ustawionej na "nie") opcji "Uznaj za wroga jeśli ma wrogie zamiary". Chodzi o ustawienia statku czyli Twojego LXa, nie globalne.

Nie pomaga. Tak czy siak jak już mówiłem dzieje się to coraz rzadziej i obecnie już tak bardzo nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Trochę nie wypada odgrzewać takiego tematu ale problem jest aktualny więc postanowiłem, że zadam tu swoje pytanie. Mam sytuacje analogiczną do tych powyżej. Grając sobie w X3TC+TOTT( ten problem nie powinien mieć nic wspólnego z modem) statki przyjazne które ustawie sobie na wroga zmieniają początkowo zgodnie z planem kolor na czerwony i nie atakują mnie mimo iż mam ujemną reputację. Gdy ich zaatakuję (pojawia się kontratak) i zniszczę jeden statek z wrogiego konwoju, reszta z nich od razu zmienia kolor na niebieski i przestają walczyć (i tak w koło Macieja). W globalnym ustawieniach wszystko zmienia się na ,,przyjaciel" oprócz Kh'ak. Dziwna sprawa. Dodam, że moja reputacja jest ujemna. W większości -3 u ras wspólnoty, yaki oraz piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...