Skocz do zawartości

Pancerniki M0


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stwierdziłem, że robię sobie parodniową przerwę, wysiadam z kokpitu i kombinezon wieszam na kołku. Zainteresowała mnie jednak pewna sprawa: czy poza stocznią XTM mozna kupić jednostki M0 (Valhalla, Lewiatan itd.)? Sprawdzałem w różnych stoczniach, ale nigdzie ich nie było. Podejrzewam, że pojawiają się one po wykonaniu pewnych misji. Jesli tak, to prosiłbym o okreslenie których. W XTM jak dotąd wykonałem 2 misje: 1 - Soneński zwiadowca, 2 - Transport dla Sonenów (chociaż tę drugą trudno nazwać misją 😀 )

Po prostu nigdy nie miałem czasu na misje (w końcu rozbudowa floty wymaga czasu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerników M0 jak wiesz jest kilka rodzajów:

Lewiatan - (a raczej możliwość kupna Lewiatana) jest nagrodą za misję obrony Lewiatana w sektorze Pirackim. Misja dostępna w ofercie BBS w stacjach Argonów, ale wymagana wysoka reputacja u nich (Obrońca federacji). Zobacz tutaj.

OTAS Castrum - można kupić bez problemów w stoczni OTAS-ów.

Olympus Paranidów - możliwość kupna jest nagrodą za misję Achilles Sword. Wymagana wysoka ranga u Paranidów. Zobacz tutaj.

Vallhala - brak danych o możliwości kupna statku po za stocznią XTM-a

Aran Gonerów - możliwość kupna po wykonaniu misji Gonerów. Podobno, pogłoski nie potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

OTAS Castrum - można kupić bez problemów w stoczni OTAS-ów.

Też tak myślałem a ponieważ u OTASów zawsze można kupić wszystkie latadełka (ciekawe jak jest w profilu Khaak?) polecialem do nich po Castrum i tu zaczęły się schody. O ile w stosunku do innych M0 miałem podejrzenia, że pojawiają się po wykonaniu określonych misji o tyle byłem pewien, że Castrum zakupię bez problemu. Tymczasem w Stoczni OTAS dostepne są wszystkie statki prócz Castrum 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, postawiłem stocznię XTM. Żeby nie było za łatwo to umieściłem ją w Akeela's Beacon (HQ mam w Fading Echoes). Wróciłem z wojny (700 mln do przodu 😀 ) i kupiłem w końcu Port Handlowy (w celu przejęcia Velvet Teras), Tyra i Valhalle. Ciekawe jest to, że w Velvet Tears zezwoliłem na obce budowle i w ciągu 20 minut powstało tam 7 stacji 😀 Jeśli chodzi o Tyra i Valhallę to uzbroiłem je w PDFy, gdyż na 136 EDP Beta czekałbym zbyt długo 😀 O ile Tyr całkiem dobrze radzi sobie z PDFami, to w porównaniu z Valhallą wypada delikatnie mówiąc blado. Skasowałem nią na raz trzy K i dopiero przy czwartym osłony spadły do ok 50%. Valhalla zasługuje na miano pancernika 😀 Musiałem jeszcze sprawdzić jak zachowa się Tyr uzbrojony w EDP Beta. Skorzystałem więc ze skryptu Stevio Weaponsdealer i kupiłem 8 EDP do przedniej wierzyczki. Efekt: z atakujących mnie 4 x K i 4 x J i 5 x Q nie zostało nic. Nie zdążyli nawet zbliżyć się na odległość skutecznego strzału. Trochę lipa bo miałem nadzieję na przejęcie czegoś, tymczasem EDP wszystkich rozwaliło w drobny mak (nie musiałem robić nawet uników). EDP Beta jest wg mnie za mocne. Aż strach pomyśleć co by się działo jakbym wszystkie wieżyczki obsadził tymi potworami - 64 działa. Z PDFami jest lepiej trzeba trochę pokombinować, żeby wyjść cało z zadymy i coś zawsze zostaje do sprzedania 😀 Valhalla wg mnie nie potrzebuje elektromagnetyków, gdyż jej osłony 20GJ oraz 48 PDF Gamma i 24 PDF Beta czynią z niej latającą fortecę. Aczkolwiek przy większym zgrupowaniu J i K trzeba uważać bo zmasowany ogień może załatwić nawet taką fortecę. Ale oto chodzi, nie można przecież latać niezniszczalnym statkiem. Co do doków Stevio to już im podziękowałem, bo psuły mi zabawę 😀 Może kiedyś wzmocnię przednią wieżyczkę Tyra, bo 8 PDF Beta to trochę słabo, 4 EDP Beta i 4 PDF Beta brzmi lepiej, poza tym czekanie na 4 działa jest jeszcze do zniesienia (zresztą jedno już mam 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aran Gonerów - możliwość kupna po wykonaniu misji Gonerów. Podobno, pogłoski nie potwierdzone.

Arana dostaje się za wykonanie misji dla Gonerów. Jak ktoś nie wierzy, to proszę:

<t id="1655">[author]Aleksander Gaffelt[/author]Prawda niech będzie z Tobą bracie. Cieszę się widząc Cie żywego z powrotem.\n\nWłaśnie przystąpiliśmy do remontu Aran'a, oraz do modernizacji osłon dzięki którym kontrola nad umysłami pilotów nie będzie możliwa. Nie widzę lepszej osoby niż Ty, której bym mógł powierzyć dowodzenie tym statkiem po zakończeniu napraw.

<t id="1661">[author]Aleksander Gaffelt[/author]Witaj z powrotem bracie, mam nadzieję iż podoba Ci się nowa jednostka Aran?

I jeszcze jedno. Kiedyś dyskutowaliśmy nad specjalnymi poleceniami u gonerów. Poniżej – to czego one dotyczą (ale nie pytajcie mnie która to jest która 😀 ):

t id="630">Komenda nakazuje wyznawcom na statku skanowanie sektora w poszukiwaniu statków o niskim współczynniku moralnym ich pilotów. Znalezione statki będą łatwym celem do przejęcia.\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

<t id="631">Komenda ta nakazuje wyznawcom próbę nawrócenia Pirata w statku z odległości 10km.\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

<t id="632">Komenda powoduje modlitwę wyznawców, co owocuje chwilowym brakiem jakichkowliek walk w sektorze.\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

<t id="716">Komenda nakazuje wyznawcom wykłócenie się o naprawę statków za jak najmniejszą cenę.\033X\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jeszcze jedno. Kiedyś dyskutowaliśmy nad specjalnymi poleceniami u gonerów. Poniżej – to czego one dotyczą (ale nie pytajcie mnie która to jest która 😀 ):

t id="630">Komenda nakazuje wyznawcom na statku skanowanie sektora w poszukiwaniu statków o niskim współczynniku moralnym ich pilotów. Znalezione statki będą łatwym celem do przejęcia.\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

<t id="631">Komenda ta nakazuje wyznawcom próbę nawrócenia Pirata w statku z odległości 10km.\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

<t id="632">Komenda powoduje modlitwę wyznawców, co owocuje chwilowym brakiem jakichkowliek walk w sektorze.\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

<t id="716">Komenda nakazuje wyznawcom wykłócenie się o naprawę statków za jak najmniejszą cenę.\033X\n\n\033WXtended Mod Feature\033X</t>

Komendy dostępne w rozkazach- pirackie:

1. Kapłan: Raportuj zniechęconych pilotów.

2. Kapłan: Nawróć pogan.

3. Kapłan: Wygłoś kazanie.

Tej czwartej nigdzie nie mogę zlokalizować, więc może zapis w pliku tak na wyrost zrobiony. Nie pierwszy i nie ostatni.

Natomiast co do trzech komend Kapłana, jakoś nigdy nie byłem dobry w modłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...