Skocz do zawartości

Boro-Man - SYSTEM ::: DEATH


Boro-Man
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Data : nieznana

Lokacja : nieznana

Statek : Skafander kosmiczny

Wpis w dzienniku nr. 1 :

Jestem jak sądzę na terytorium Xenońskim. Mój statek , argońska nova , został zniszczony.

Udało mi się w ostatniej chwili uciec w skafandrze. Nie zostało mi dużo tlenu bo zaledwie 60%.

Widzę stację xenońską , i tam się właśnie kieruję. Oby był tam tlen. Tak potrzebuję tlenu.

Z minuty na minutę trudniej mi oddychać. Nie wiem jak się to potoczy... Koniec transmisji.

Data : nieznana

Lokacja : Sektor xenoński nr. ???

Statek : ###unkown

Wpis w dzienniku nr. 2 :

Zmniejsza mi się zasób tlenu w zbiorniku. Na szczęście urządzenie zakłócające radary działa bez zarzutu. Widziałem nawet paru xenonów atakujących samych siebie. Zostało mi 34 % tlenu i 6 kilometrów do stacji Xenon. Oby się udało.

Data : nieznana

Lokacja : Sektor xenoński

Statek : ###ysk23

Wpis w dzienniku nr.3 :

Zasób tlenu 11% i ciągle się zmniejsza. Otwieram " Wrota " Stacji. Poszło gładko.. Dziwnie..

Wchodzę. Wszystkie urządzenia i systemy stacji zostały wyłączone. Muszę uzupełnić zasób tlenu.

Ruszam.

OVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data : nieznana

Lokacja : Xen. Core / stacja xenońska

Statek : brak

Wpis w dzienniku nr. 4 :

Pierwsze czego szukam to tlenu. Być może są tu jakieś zapasy. Stacja jest porzucona, nie wiem jak to się stało gdyż generalnie system xenonów nie może nakazać im opuszczenia czy zostawienia stacji. Być może też wyewoluowali na tak wysoki poziom że każda jednostka potrafi myśleć sama za siebie. Widziałem wielokrotnie jak tzw. xenońscy złodzieje kradli statki innych ras w tym także kha'ak , ale co dziwne nigdy nie kradli boronom. Być może to z powodu ich słabo rozwiniętej technologii. Boroni wolą opierać swą "technologię" na .. Biomateriałach. Wchodzę do kolejnej sali.

Data : nieznana

Lokacja : Xen. Core / opuszczona stacja xenońska

Statek : brak

Wpis w dzienniku nr. 5 :

Widzę coś przerażającego. To ludzie, zamrożeni ludzie. Nie wiem do czego ich trzymają xenońcy. Ale sądzę że nie jest to przyjemne. Niestety, wrócę później, na razie szukam tlenu. Mam już niecałe 5% , muszę się śpieszyć.

Data : nieznana

Lokacja : -||-

statek : brak

Wpis w dzienniku nr. 6 :

Mam ! Znalazłem ! Znalazłem tlen. Podpiąłem się już. Pasek niedługo powinien się zwiększyć. Przy okazji spróbuję włączyć prąd.

Mam tu 3 przełączniki:

Spoiler
OOO

Jak na razie nie wiem co wybrać. Spróbuję podpiąć energię skafandra pod generatory stacji. Może się uda. Może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roku 3298 kapitan Tony Marquez został wysłany na misję uderzeniową na sektor Xenon Core. Misja okazała się porażką, gdyż siły xenon rozgromiły w tamtym miejscu siły terran. Od tamtego czasu w wielu szkołach mówi się o porażce "naszych" pod Systemem. Okazuje się że xenoni są rządzeni przez jeden wielki superkomputer o nazwie " SYSTEM DEATH ". Jest to w rzeczywistości statek matka terraformerów wysłany z ziemi. #Deca to jedno, wysłano wiele takich statków z Ziemi, "SYSTEM" był jedyny taki, jedyny w swoim rodzaju."System" miał za zadanie bronić ziemi przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Był tak wielki że zajmował pole większego kraju, więc terranie za "pas startowy" wzięli platformę zbudowaną na oceanie. W porównaniu z nim #Deca , były statkami zwiadowczymi. Pięć lat po tym jak terranie wysłali swoje statki , w tym też System, #deca zbuntowało się. Bunt ich nie trwał długo, System zniszczył wszystkie prócz jednej która po dziś lata gdzieś w bezmiarze galaktyki.

Mam przyjemność przedstawić :

SYSTEM ::: DEATH

"System" zyskał samoświadomość pociągnięty buntem #Deca. Przybrał więc nazwę "SYSTEM DEATH" czyli po naszemu : system śmierć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięłem się pod generatory stacji. Drętwo, co minutę jedno z moich 5 ogniw traci moc. Mam więc 5 minut.

WPISZ KOMENDĘ ||| komenda : instrukcja

TRWA INICJACJA

ky3773vo439 9393 94u329cj32kw9d23jk3@C#REREJJRR3 393 e93

komenda : tłumaczenie

W przetłumaczonym tekście wyszukałem linijkę o energii generatorów stacji.

Mam wklepać takie ustawienie : zielony, zielony, czerwony, niebieski, zielony, niebieski.

Może zadziała.. próbuję.

Spoiler
OOOOOO

Włączają się światła.. komputery zaczynają działać.. Zadziałało - wykrzyknąłem

UWAGA STAN TLENU W ZBIORNIKACH WYNOSI PONIŻEJ 3%

Kurcze, tlen.. tlen.. tlen.. mam !

Wklepuję ustawienia : O2transfer

Udało się , tle w pomieszczeniu zwiększa się..

Po niedługim czasie wyniósł już 100%, mogłem więc już zdjąć ten niewygodny skafander.

Może powinienem się zająć sztywniakami w pokoju 3A ...

komenda : instrukcja

Niestety tu nic nie ma na ten temat..

Wpisuję w wyszukiwanie : hibernacja.

Mam.. Projekt hibernacji o nazwie FUTURE228 ma na celu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tekst się urywa...

Widnieje tylko nazwa statku w hangarze, nie wiem o co chodzi ale idę do statku.

Hangary są otwarte, aż dziwne..

Słyszę i wyczuwam kroki... odwracam się i widzę

Spoiler

http://www.designyourway.net/artists/robot.jpg musiałem wkleić linka bo inaczej nie szło 🤔

ŁUP

budzę się.. __ __ * * o o 0 0 O O ...

Cała sala jest wypełniona takimi robocikami, niezbyt wyglądają przyjaźnie...

Jeden celuje do mnie laserem, nie wygląda to przyjemnie.

Kapitanie, znaleźliśmy tego osobnika lasy ludzkiej na pokładzie stacji nr. 7 w tym sektorze - powiedział jeden z robotów

Przyjąłem, kontynuujcie swoją pracę. - odpowiedział zmechanizowany kapitan

Ja... - chciałem coś powiedzieć , ale szybko uznałem że to by było w zaistniałej sytuacji, raczej nie na miejscu.

Imię - zapytał kapitan

To.. To... Tony.. - odpowiedziałem drżącym głosem

A więc ToToTony, jak się tu dostaleś? - zapytał kapitan

WWwięc lleciałemm ssss..ss..s.statkiem do Tego ssektora w celu, noo.... - nie chciałem urazić , jak dotąd miłego robocika.

Czyżby w celu przeprowadzeniu szturmu na SYSTEM ? - zapytał kapitan

Nie ! ależ skąd... taaa... macie mnie, i co mi teraz zrobicie.. - zdałem sobie sprawę że niedługo moje życie dobiegnie końca....

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie parokrotnie przebiegło mi przed oczyma, widziałem to jak umarł na moich oczach mój ojciec, jak zostałem zabrany od matki, jak wychowywał mnie stary argon, pamiętam swoją szkolną miłość, która nie chciała mieć ze mną nic do czynienia, pamiętam mój statek najpierw m5 - odkrywca, dał mi go mój opiekun w spadku, on też nic nie miał..

-Wiesz co powinienem zrobić .. - powiedział "kapitan - robot"

-Nnie mmiałem wwwyjśścia... to ninnie leżało w mojej gest..gestii aby wybierać czy ppolecę czy nie... - wykrzyknąłem przerażony

Właśnie wpadł mi genialny pomysł..

-Patrz człowiek !!! - wykrzyknąłem wskazując na wyjście

-Co ? gdzie ? Brać go. Osobniku rasy.... gdzie on - zapytał sam siebie kapitan

-Narka frajerzy, ja spadam ! - krzyknąłem w stronę kapitana

Wcześniej przejrzałem mapę do hangaru.

Chwila jak się nazywał ten statek ??? Tak pamiętam "Osiris" to jego nazwa.

O F**K , trzeba wbić kod zabezpieczający.

-Wracaj ToToTony !!!-

Trza barykadować się !

Parę kodów już znałem więc wklepałem te parę do czytnika przy 1 - otwartych drzwiach, za 3 razem zadziałało.

Poszukałem trochę w tym zamkniętym pokoju palników laserowych. Znalazłem 2. Zrobiłem dziurę żebym ja mógł się przecisnąć ale robociki nieee....

Palniki działały, noo przynajmniej jeden.

-Szybko, szybkooo !!! - poganiałem sam siebie.

Kiedy dziura była tak duża żeby się przez nią przecisnąć, roboty wycięły dużo mniejszą i wpuściły do niej granat z środkiem usypiającym. Zrobiłem głęboki wdech czystego powietrza po czym zatkałem sobie usta i nos.

-Sayonara- powiedziałem do robotów próbujących mnie powstrzymać po czym przecisnąłem się przez wąską dziurę wyrytą przeze mnie w drzwiach hangaru.

"Osirisa" nie trudno było znaleźć bo był jedynym statkiem w tym hangarze. Wsiadłem na pokład.

Witaj pilocie , podaj kod zabezpieczający.

-hmm.. chwila gdzie ja zapisywałem te kody wejściowe... ... jest yy.. 22523567..3 ? - zapytałem

-Witaj na pokładzie : Ronald Gesswen. - powiedział komputer

Osiris był tak zwaną TL'ką dużym transportowcem a Ronald Gesswen był najwidoczniej kapitanem na statku.

Sterowanie tak dużą jednostką jest nie lada wyzwaniem ale powinienem sobie poradzić...

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ścieżka dźwiękowa do tekstu YouTube : http://www.youtube.com/watch?v=ISxgfwB0FHo

Start był łatwy .. aż za łatwy, ale co gorsza statek kierował się w stronę planetki która nie wygląda zachęcająco. Nie wiem czy ktoś z was oglądał staaaary jak świat film ziemskiego reżysera Gwiezdne Wojny? Ja oglądałem , a czy ktoś widział tzw. Gwiazdę śmierci. Tak właśnie wygląda planeta przede mną. Jest wielkości księżyca, no tylko z tej perspektywy. Ma że tak powiem "parę luk" , widać wielgachny statek "podłączony " do planety. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Ale sciąga mnie ciągle w planetę i nie mam co robić. Dobra , się po statku przejde.

Spoiler

ZADANIA

1. oceń sytuacje

2. rozejrzyj się po statku

3. ( jeśli oceniłeś sytuację )

- jeżeli jest niedogodna :

- spróbuj to zmienić

Jestem na punkcie nr. 2.. statek jest dość duży , ale pierwsze co zrobię to sprawdzę mapę i wszystkie kody zab. statku.

Obeznany ze wszystkim na statku począłem szukać wyjścia z tej, jakeż niedogodnej sytuacji.

Hangary były totalnie puste. Kurz wskazywał że nie było tu dawno śladu żywych organizmów czy chociaż robotów czy dronów sprzątających. Był tam sprzęt nie nadający się do użycia. Sprzęt miał .. około ze 3-4 setki.

Komputer dziwnie zgrzyta..

Komputer nie działa...

Światła gasną...

Sektor nie posiada słońca, jest tu tak ciemno, zwłaszcza bez światła.

Kur.. przypomniało mi się że : brak elektryczności = brak tlenu.

Być może uda mi się uruchomić sterowanie mechaniczne..

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...