Skocz do zawartości

Spokojny kupiec


Neofita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi i nie mam kompletnego pojecia co robic.

Chcialem pograc kupcem a ze dokladny jestem to razem z misja szkoleniowa pilotazu.

Tak wiec latam transportowcem i wszystko jest ok do czasu kiedy mam zestrzelic szczatki jakie wyrzuca gosc ze szkolki.

Ok mysle to jest transportowiec to moze ma w ladowni i trza zamontowac.Nie ma w ladowni.

Ok mysle to moze musze sie przesiasc na drugi statek bo ta postac zaczyna z 2 statkami jednym z nich to mysliwiec czy cos w ten desen.

Okazuje sie ze ten mysliwec Odkrywca tez pusty i tez nie ma nic do zamontowania.

To ja sie pytam jak mam niby zestrzelic te szczatki skoro nie mam czym?

Po za tym mysle ok dam spokoj szkole latac umiem ruszam w fabule.

A tu cisza.....zadnego naprowadzania na statek czy jakas baze.Zadnego kwadraciku z ksiazeczka?

I o co chodzi pytam?

Wyjasni mi ktos jak zaczac fabule kupca?Nadmieniam ze czytalem tematy z fabulami ale nie wyjasnily mi tej poczatkowej fazy gry ta postacia.

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "fabuła kupca". Są tylko fabuły opisane w FAQ. Wystartowałeś jako kupiec, więc rób co chcesz 🤔 lataj, handluj, myśl, walcz.

Misja szkoleniowa jest taka sama na wszystkich profilach. Nie masz broni na statkach? Leć i kup ją, nie masz kredytów na zakup? Zarób kredyty. W tej grze trzeba być bardzo samodzielnym, nikt nie poprowadzi cię w niej za rączkę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja czegos nie rozumiem.

Poczytalem fabuly opisane w FAQ i albo ja nie rozumiem o co chodzi ze wzgledu na wiek 🤔 albo juz sam nie wiem co.

Wlaczajac gre mam do wybory Terranina,Kupca,Argosa,Pirata.

Zgadzam sie ze misja szkoleniowa jest taka wszedzie ale w takim razie rozpoczynajac handlowcem piratem czy Argosem misje fabularne zaczynaja sie zazebiac prowadzac i tak do wspolnego watku czy kazda z tych raz ma osobna fabule.Tego nie rozumiem.

Wczoraj przestudiowalem caly poradnik do gry,staralem sie cos wyszukac i w poradniku i na forum i nie powiedziane jest jasno co i jak.

Mozna wysnuc wniosek ze trzeba zaczac terraninem co jest bledne chyba skoro mam do wyboru inne rasy.Wiec w koncu jak to jest z tymi fabulami.Zazebiaja sie czy kazda rasa ma inna?

I nie smiac sie ze mnie prosze 😁 ale tego poprostu nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W takim razie ja czegos nie rozumiem.

Poczytalem fabuly opisane w FAQ i albo ja nie rozumiem o co chodzi ze wzgledu na wiek 🤔 albo juz sam nie wiem co.

Wlaczajac gre mam do wybory Terranina,Kupca,Argosa,Pirata.

Zgadzam sie ze misja szkoleniowa jest taka wszedzie ale w takim razie rozpoczynajac handlowcem piratem czy Argosem misje fabularne zaczynaja sie zazebiac prowadzac i tak do wspolnego watku czy kazda z tych raz ma osobna fabule.Tego nie rozumiem.

Wczoraj przestudiowalem caly poradnik do gry,staralem sie cos wyszukac i w poradniku i na forum i nie powiedziane jest jasno co i jak.

Mozna wysnuc wniosek ze trzeba zaczac terraninem co jest bledne chyba skoro mam do wyboru inne rasy.Wiec w koncu jak to jest z tymi fabulami.Zazebiaja sie czy kazda rasa ma inna?

I nie smiac sie ze mnie prosze 😁 ale tego poprostu nie rozumiem.

Profil startowy określa tylko rasę Twojej postaci i jej początkową reputację, startowy sektor oraz statki jakie posiadasz. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby w trakcie gry odwrócić sytuację i np. jako Argon tłuc swoich pobratymców i pracować dla Paranidian.

Zacznij od lektury instrukcji, znajdziesz tam odpowiedzi na podstawowe kwestie związane z obsługą gry, a także sporo porad, między innymi jak zacząć handlować.

Generalnie fabuły są takie same dla każdego profilu i w takich samych momentach dostajesz do nich dostęp, a początkowo jesteś zdany wyłącznie na siebie (z paroma wyjątkami, ale o tym już w FAQ). Fabuła typowo dla kupca/producenta to HUB, ale ona odblokowuje się w dalszym etapie gry. I ostatnie, jak już wiele razy pisaliśmy przy różnych okazjach- fabuły w TC to po prostu dłuższe ciągi misji dla poszczególnych ras. Są nieobowiązkowe, nie stanowią w żadnym wypadku sensu gry i są jedynie dodatkiem do właściwego trybu gry, czyli tzw. sandboxa. To nie jest Mass Effect czy Freelancer gdzie wykonujesz liniowo misje za misją, przerywając je czasami jakimiś pobocznymi zadaniami, a po jakimś czasie widzisz napis 'Game Over'. W TC robisz co chcesz i jak chcesz, a gra się skończy kiedy Ty sam o tym zdecydujesz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zobacz na poziomy trudności na profilu startowym, kupca i obrońcy terrańskiego. Na profilu - terranin poziom jest, jakby to określić, superłatwy, na profilu kupca jest to poziom trudny. Ja polecał bym zagrać na początek terraninem. Najłatwiej wystartować, trochę ( odpowiednio ) pieniędzy, dobry statek : szablę ( saber - jeżeli masz v. angielską ), i dobrą reputację.

To jest oczywiście moja propozycja. Jeżeli czujesz się na siłach to kontynuuj pracę na profilu - Kupiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja którą ja przedstawiłem jest jak już mówiłem dla początkujących. Ale jak już mówiłem :

Spoiler
Cytat

Jeżeli czujesz się na siłach to kontynuuj pracę na profilu - Kupiec.

. Ja jeśli już to zaczynam profil startowy - Własna gra .

Startuję od razu pogromcą, teraz trochę pieniędzy na działa akceleratorowe i lecimy na wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Sorry za odświeżanie 😀 ale przeszdłem z Reunion na TC. I też odpaliłem szkolenie. Latam statkiem który może strzelać. Ale gdy koleś karze mi zestrzelić szczątki to nagle nie da się strzelać 😀

Dobra poradziłem sobie. Trza było aktywować te lasery myszka. Tylko nie wiem czemu się wyłączyły 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2014 o 16:40, Yacek napisał:

Cokolwiek to znaczy. Co przez to rozumiesz? Jakiś bardziej szczegółowy opis "aktywacji".

Po lewej stronie mamy pokazane cztery działa akceleratorowe jakie ma statek. Na początku szkoły latania działają one. Później instruktor mówi by wlecieć do stoczni by zobaczyć jak działa handel. Po odleceniu z niej prosi by strzelać do zaznaczonych szczątków latających w przestrzeni kosmicznej. Gdy nadusiłem CTRL działka laserowe nie reagowały. Tak samo jak koledze z pierwszego postu. Okazało się że działka były nie wiedzieć czemu nie aktywne (czarne). Gdy kliknąłem na nie myszką to każde z czterech działek było przypisane do pierwszej grupy. Każde z nich przypisałem w takim razie do drugiej grupy i zrobiły się aktywne (kolor zmienił się na pomarańczowy mniej więcej). I wtedy po wciśnięciu CTRL mogłem strzelać.

Dlaczego się wyłączyły? Nie wiem.

Co oznaczają cztery grupy do których można je dodać i czemu nie działały w pierwszej? Nie wiem. Ale chętnie się dowiem.

Poprawka 😀 Wystarczyło kliknąć na klawiaturze 1 😀 No ale jako początkujący gracz nie wpadłem na to wcześniej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2014 o 02:59, Yacek napisał:

Wystarczyło zaglądnąć do instrukcji.

Myślałem, że tak proste sprawy jak przypisanie broni do grup są ci znane.

Zgadza się. Ale jak pisałem, że każdy pomimo przypisania to pierwszej grupy był nie aktywny. To mnie trochę zmyliło 😀 Tak czy siak dzięki Prowlerowi przesiadłem się z X3:R na XTC i różnica jak dla mnie ogromna. GRa ciekawsza 😀 A już straciłem nadzieję 😀 Kupię sobie chyba nawet Joystick Thrustmaster T-Flight HOTAS Stick X 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...