Skocz do zawartości

Neofita wita


Neofita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem w sumie po 2 dniach przegladania tego forum i czytania tematow i czuje ze niewiele wiem jeszcze o mojej nadchodzacej przygodzie z X3TC.

Mam sie jednak przedstawic co niniejszym czynie.

Mam 45 lat mieszkam w Irlandii i jestem pasjonatem gier.Gier niezaleznie od stylu aczkolwiek z jednym wyjatkiem,gra nie powinna nudzic.

Przygode z grami zaczynalem juz wczesniej od kasetowego C64 przez Atari i potem PC od 286,386 itd itd itd 🤔

Trafilem na to forum szukajac czegos wlasnie wiecej o X3 przez przypadek.

Mianowicie gram namietnie w Mass Effect 1 i 2 czesc i tam brakowalo mi lotow kosmicznych wiec poszperalem na YT i jakims cudem juz nie pamietam co wpisalem trafilem na filmik o X3.

Nastepnie na Xfire moja znajoma zobaczylem ze gra w ta gre i popatrzylem na filmow popytalem ja troche co i jak i w tym momencie czekam na przesylke z Polski ktora bedzie zawierac wlasnie X3 TC.

Mam nadzieje ze nie bede tu najstarszym graczem 😁

Mam tez jedno pytanie bo dosc ciezko zorientowac sie w zawilosciach modow.

Z tego co zrozumialem to po wgraniu moda nalezy gre zaczynac od poczatku.

Z tego co wyczytalem zorientowalem sie ze czesc modow zostala dodana do polskiej finalnej wersji.

W obecnej chwili poprostu nie wiem jakie mody zainstalowac w momencie instalacji gry.

Poprostu sie zgubilem jesli ktos moglby mnie odeslac do odpowiedniego tematu ktory mi da informacje jakie mody moge wgrac do X3 a jakie juz w niej sa "podobno" to bede wdzieczny.

Tak wiec witam jeszcze raz serdecznie i mam nadzieje ze sporo sie od was dowiem na temat tej gry a z tego co wyczytalem zapowiada sie ciekawie i gwarantuje dlugie godziny rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego pilota życzę przyjemnej gry i czytania co do pytań o mody to najpierw zapoznaj się z czystą grą i sam wtedy wyczujesz czego ci brakuje i to dopiero będzie przyczynkiem do instalacji nowych modów i scryptów to zawsze jest indywidualna sprawa, są tu ludzie co grają tylko czyste gry jak i tacy co nafaszerowali je scryptami i modami ale zawsze zaczynali od czystej gry więc witam serdecznie na tym forum i polecam dodatkowo to forum ze spolszczeniami http://www.mamuthq.net.pl/ i nie tylko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Nie będziesz najstarszym, nie będę wymieniał kto jest najstarszy, bo już mam sklerozę 🤔 choć jestem o rok młodszy od Ciebie.

Co do modów to:

1. W finalnej wersji sklepowej nie masz takich. To jest tak zwana "czysta gra" vanilla.

2. Co dodasz sobie do gry, to już zależy od Ciebie i od wersji językowej w jaką będziesz grał. Tylko część skryptów i modów została przetłumaczona na język polski przez fanów gry.

3. Jak instalować mody i skrypty masz opisane w FAQ, zacznij od tego tematu.

4. Zobacz potem do tematu o spolszczeniach, będziesz wiedział co jest przetłumaczone. Możesz też kliknąć na linka w mojej stopce, znajdziesz tam spis skryptów i modów z jakimi gram lub grałem.

5. Jeśli zaczynasz przygodę z X3TC, to polecałbym najpierw zapoznać się z nią w czystej grze, nauczyć się latać, handlować, walczyć itp. Już niedługo wyjdzie mod XTC (poczytasz sobie o nim w odpowiednim temacie), który będzie warto zainstalować i z powodu, że będzie się to wiązało z rozpoczęciem nowej gry, nie warto w tej chwili zaczynać gry z innym modem, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja osobiście sugerował bym ci abyś po instalacji gry zainstalował po prostu ostatnie patche do wersji 3.0 jaka jest obecnie. Na początek zagraj w czystą grę nie instaluj modów w samej czystej grze masz ponad 100 sektorów, ponad 300 statków oraz kilkadziesiąt rodzai broni. Mody i skrypty powiedział bym że można zacząć instalować po 3tygodniach obcowania z grą bo zapewne po tym czasie będziesz już znał dobrze mechanikę rozgrywki i większość możliwości, całej gry na pewno nie poznasz bo potrafi ona zaskoczyć nawet hardkorowych graczy po kilku miesiącach gry.

Ja osobiście jestem przeciwnikiem instalacji modów gdyż uważam że większość z nich jest niedostatecznie przetestowana i może tworzyć nowe problemy czy bugi w grze. Większość jednak graczy na tym forum używa modów i skryptów i zapewne będą ci wiele polecać i radze ci słuchaj się ich bo oni już je dobrze znają i wiedzą czemu jakiś mod z innym może nie działć i na pewno cię przed tym przestrzegą. Osobiście jeśli po tych 3 tygodniach rozgrywki będziesz miał ochotę na instalację modów to poradzę ci abyś poczekał na XTC jest to bardzo ciekawy mod który zapewne w niedługim czasie będzie miał premierę osobiście grałem w poprzednią część która nazywała się Xtended Mod i naprawdę mile zaskakuje.

Jak czegoś nie wiesz to czytaj forum lub jeśli niema wątku o tym co chcesz wiedzieć to stwórz go a szybko dostaniesz odpowiedź.

A co do wieku ja osobiście mam 23 lata ale jest na forum kilku graczy którzy są w twoim wieku więc niema o co się martwić możliwe że najmłodszy gracz na forum ma 21 lat ale tego nie jestem pewny.

Gra jest wymagająca i swoją złożonością odstrasza dzieciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...