Skocz do zawartości

Lizard - The Avenger - Komentarze


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

The Avenger (z ang. Mściciel) jest to opowiadanie o losach pewnego człowieka, którego cudowne życie zostaje diametralnie odmienione. Nie chce zdradzać więcej informacji odnośnie samego opowiadania. Celem bohatera opowiadania jest odnalezienie BOBa, szefa pirackiego klanu ze skryptu Pirate Guild 3. W jakim celu ? O tym przekonacie się już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nadmierny skrót myślowy. 🤔

Chodziło mi o bójkę bohaterów powieści (wręcz lub z broni pokładowej). Na starość zaczynam coraz bardziej lubić hmm... proste rozrywki 😁 😁

Ale tak też post mi fajnie wyszedł. 😀 😀 😀

EDIT:

Swoją drogą bardzo bym się ucieszył, gdyby Yacek podjął rękawicę w walce na lepszą powieść.

Twoje umiejętności i wyobraźnia, Yacku, pozwoliłyby zarabiać całkiem realne pieniądze za pisanie książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że tym razem opowiadanie w końcu znalazło sobie czytelników. Za co bardzo wam dziękuję.

Co do samego opowiadania, to od następnego rozdziału przedstawię swoje poczynania. Po prostu moje opowiadanie musiało mieć taki, a nie inny wstęp, by czytelnik zrozumiał dlaczego Bower chce odszukać BOBa - szefa piratów. Oczywiście jak wam wiadomo Bob zamordował Betty, córkę Senatora. Bower będzie musiał udowodnić teraz swojej niewinności i dokonać pomsty na Bobie. Ci co grali w Pitate Guild 3 wiedzą że "dorwanie" Boba wcale nie jest takie proste. Po pierwsze nie wiadomo gdzie jest ten statek, a po drugie często gdy statek otrzyma nadmierną ilość uszkodzeń, wykonuje skok do nieznanego graczowi sektora. Tylko raz udało mi się zniszczyć Boba, a skrypt Pirate Gulid mam naprawdę długo.

Bower przejdzie długą i żmudną drogę, by pomścić swoją ukochaną. Będzie musiał zdobyć ogromną fortunę, by za jej pomocą zbudować flotę, która wypowie definitywną woje Gildii Piratów niszcząc tym samym statek samego przywódcy Gildii Boba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczy rzucił mi się mały błąd redakcyjny:

(...)Kilka miesięcy temu...zeznawałAm przeciwko Ottowi, który z(...)

powinno chyba być:

(...)Kilka miesięcy temu...zeznawałEm przeciwko Ottowi, który z(...)

I taka mała prośba od wiernego czytelnika, jeśli to nie zaburzy zbytnio Twojego wyobrażenia o tworzonym tekście. Mógłbyś czasem wstawiać jakąś pustą linię - tak ,jak w poprzednich postach.

Nie musiałbym wtedy zaznaczać sobie myszką, w którym miejscu tekstu jestem. 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Już dzisiaj masz skanery, które prześwietlają ściany. Dzięki temu, łatwo można zlokalizować położenie kabli w ścianie. Na lotniskach masz prześwietlanie ludzi. Dzięki tej technologi wszystko można zobaczyć nawet to, czy jakaś kobieta ma sylikon czy też nie. Technologia idzie do przodu a my mamy dopiero rok 2010. A co to będzie jak ludzkość będzie mogła podróżować w przestrzeni, kolonizować planety. Czy jestes w stanie wyobrazić sobie taką technologię ? Bo ja nie. Nie wiem czy mam się bać, czy skakać z radości. Jako jedyny gatunek na planecie, dążymy ku samodestrukcji. Nie jesteśmy w stanie wykorzystać daru jaki otrzymaliśmy INTELIGENCJA. Prostym przykładem może być Atom, Bracia Wright skonstruowali samolot do celów podróżnych, a pierwszym jego zastosowaniem było użycie go podczas I wś. Jak i wiele innych technologii, które zamiast ratując nam życie jest narzędziem mordu, głodu i zaraz.

@Yacek - Normalny lub stopień wyżej, nie pamiętam, wszystkie inne opcje są włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lizard.. zgadzam się z tobą.

A jeśli chodzi o "kocie oczy" bez problemów byłoby to możliwe. A współcześnie termin kocie oczy w wojskowości oznacza specjalne odblaskowe kwadraciki umieszczone z tyłu hełmu (nakrycia głowy). Służą do tego by podczas nocnych patroli człowiek za tobą wiedział, czy ktoś jest przed nim. Wiem bo sam ich używam.. ale to już inna historia.. związana z ASG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, noktowizor otrzymał przydomek w gwarze wojskowych właśnie jako kocie oczy. Ponieważ widziany obraz przez noktowizor przypomina obraz widziany podobny przez kota. Ja tam nie wiem, kotem nigdy nie byłem 🤔 Ale przyznam się szczerze że już nawet w grach wystąpił proces miniaturyzacji. A mianowicie gdy grałem w jakieś "szutery" 6 lat temu to noktowizor przypominał wielka lornetkę a teraz... jest to jedna mała soczewka.

Noktowizor w grach z przed kiluj lat

Spoiler

Noktowizor w grach współczesnych

Spoiler

Oczywiście "skreny" pochodzą z jednej i tej samej gdy, ale moja intencja jest tylko przedstawić proces technologii i jej miniaturyzacji. Osobiście uważam, że to jest już tylko kwestią czasu, aż obecne noktowizory będą miały możliwość, jaką napisałem wcześniej w moim opowiadaniu. Ba może już teraz są tylko my "szare ludki" nie pozostaliśmy w to wtajemniczeni 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...