Skocz do zawartości

Poszukuje stronki o statystyakch do Xtended


Dark 21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o statystyki statków,broni,technologi itd. Opis czym można dokować do danego statku itp.

PS: Trochę tego szukałem ale nic nie znalazłem może ktoś z was zna dobrą stronkę (w języku Angielskim albo marzenie Polskim ).

PS2: II pytanko jakie macie zdanie o Pirackim Reaver bo mam chęć go kupić i się zastanawiam + jak można zdobyć Emitery Kyonowe beta w które można uzbroić ten statek.

PS3: III pytanko mam na razie pełen dostęp do statków Argońskich,Boronów,Pirackich,Otas,

Który statek M2 polecacie do kupna od wyżej wymienionych ?.

A tak ogólnie co prawda nie jestem nowy W świecie X3 wracam po rocznej przerwie .

Ale na forum jestem nowy i witam wszystkich 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ad. 1

Statystyki

Nie wszystkie są do końca rzetelne np.: wg tych statystyk do galeonu może zadokować 30 statków od M6 do M5 podczas gdy praktycznie mieszczą się w nim tylko 4 M6.

Ad. 2

Kyony Beta to lipa. Kup Cerbera (z PDF Beta) lub HCF (PDF Alfa) miałem oba i jestem z nich zadowolony. Reavera łykały na śniadanie 😀

Możesz też zainstalować stocznię XTM i kupic dowolny statek bez przejmowania się reputacją. Chyba że wolisz powolutku podnosić sobie rangi u ras. Ja osobiście stosuje drugą metodę, jest ciekawiej 😀

Ad. 3

OTAS Boreas odpuść sobie na razie. Ma za słabe uzbrojenie. Jako statek wsparcia jest dobry ale do głównego natarcia nie polecam. Z niszczycieli to można polecić ziemskiego Tyra z EDP Beta. Z pośród niszczycieli ras przez Ciebie wymienionych dobra jest borońska Płaszczka (9GJ osłon i 40 x PDF Gamma). Piraci nie mają niszczycieli, jedynie M7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zobacz do "FAQ #55, ściągnij sobie statystyki statków i broni.

2. Mocny, daje czadu, ale mnie się nie podoba, nie lubię statków bez broni w wieżyczce głównej.

Jak zdobyć Emitery:

a) na Kha'ak zdobyć, zniszczyć Kha'acki statek w nie wyposażony, w okolicach Kao's Mistake można upolować Fregaty lub korwety.

😀 Skrypt (chyba BBS Extras) dodaje oferty w BBS-ach kupna różnej broni, między innymi Emitery, ale rzadko i drogo.

c) skrypt Stevia Weapons Dealer, stawia stacje, w których można kupić wszelaką broń.

3. OTAS Boreas, albo zdobyczny T2. Ściągnij sobie statystyki z p.1 to sam sobie dobierzesz odpowiedni dla Ciebie.

Witamy na forum 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak samo. Te SS_WARE_NEW to wina X3, jak kupisz Antyskaner policyjny to w ładowni pokaże ci się jako SS_WARE_NEW2, te inne to różne podobne ustrojstwa, nie wiem co konkretnie bo nie testowałem.

A te towary tylko z ceną, to towary dostępne dzięki innym skryptom, nie masz skryptu, nie masz nazwy towaru, tylko cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem wreszcie Valhalle zabójczy pancernik 😀 uzbroiłem go W PDF bo póki co w ziemskie działa nie mogę go wyposażyć trzeba specyfikację wykupić w BBS jak się uda na nią trafić a póki co mam z tym pecha.

Co polecicie do obstawy tego monstrum a co wrzucić na pokład jakie myśliwce ,korwety.

Wczoraj miałem nim niezłą rozwałkę co prawda z myśliwcami radzi sobie marnie (ale czego ja oczekuje od pancernika)

ale za to z resztą istna masakra trafiłem na zgrupowanie Piratów w Elena's Fortune 3 Carracki i 3 Reavery lekko mnie tylko zarysowały .

Pomyślałem sobie powojuje z Xenonami załatwiłem 3K i 3J Ale tu już mnie poważniej poturbowali osłony spadły do 25 %

gdyby nie kilka dobrych manewrów to do kadłuba by się dobrały ale o to chodzi co to za frajda latać niezniszczalnym okrętem.

Niedługo będę miał forsę na drugiego M0 i się zastanawiam Gonerski czy Argoński ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ale o to chodzi co to za frajda latać niezniszczalnym okrętem.

Ej ja to powiedziałem (napisałem) TUTAJ 😀

Cytat

Dorwałem wreszcie Valhalle zabójczy pancernik uzbroiłem go W PDF bo póki co w ziemskie działa nie mogę go wyposażyć trzeba chyba specyfikację wykupić w BBS jak się uda na nią trafić a póki co mam z tym pecha.

Do uzbrojenia w EDP statku ziemskiego nie potrzebujesz specyfikacji. Poczytaj FAQ punkt 37. EDP kupisz u Stevia w Weapons Dealer. Bez specyfikacji będzie to nieznany objekt za ok 1100000 i wielkości 10. Aczkolwiek nie polecam bo trochę psuje zabawę (uzbrojona w EDP Beta Valhalla obróci w pył wszystkich wrogów, zanim zbliżą się na tyle by prowadzić skuteczny ostrzał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja nie używam ani Arana ani Lewiatana. Na Valhalli mam zapas ogniw (30 tyś) do tego mam na niej zadokowane 15 myśliwców z których każdy ma jumpdrive. Po bitwie przerzucam na największe statki (M1, M2, M7) ogniwa z Valhalli i napędy skokowe oraz nawigacyjne polecenia z myśliwców; wtedy mogę wysłać zdobycze w bezpieczne miejsce, lub od razu do skupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na statki wsparcia wybiorę chyba dwa Poseidony co o tym myślicie mi się strasznie od początku podobały z wyglądu te wielkie działa .

A jeszcze jedno wypróbowywał ktoś "Piracka Kea" jak spisuje się ten statek mam zamiar kupić z 10 sztuk do Vallhali uzupełnią moje 10 Pirakich Eklips i pięć M6: 2 Marudery , Zepara , Corvette i Vidara + dwa Merkury.

PS: Kocham wręcz statki pirackie M3+ kapitalne malowanie Sam jak tylko odkryłem stocznię piracką to od razu kupiłem Eklipsa

i dzięki niemu dorobiłem się majątku na 6 WMP alfa i 2 AC beta z przodu nie było bata + 2 AC beta z tyłu Marudery pirackie brałem na śniadanie jedna seria i już stateczek piracki nie miał osłon ]😀 😀 trochę cięższą walkę miałem z pirackimi M7 ale też sobie poradziłem a i kilka przejąłem sprzedając z zyskiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posejdony to kicha. Z przodu można zamontować tylko ciężkie działa, które wcale nie są aż tak ciężkie. Do tego potrzeba do nich amunicji, a tej za wiele na raz nie wejdzie do ładowni, więc wcześniej czy później odczujesz jej brak. Oby tylko nie brakło Ci jej wtedy, gdy będziesz jej najbardziej potrzebował. Amunicje można kupić u Paranidian, a ci nie są skorzy do sprzedaży większych ilości. Można też produkować ją, ale koszty są niewspółmierne do efektów.

Natomiast Pir. Kea to jest to. Chyba najsilniejszy M3+ w grze, szczególnie po uzbrojeniu w Kyony. Bardzo długo latałem nią w poprzedniej grze i nie jeden statek rozwaliłem, nawet te większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem już sobie z nimi spokój na razie uzupełniłem myśliwce po ostrej walce i dokupiłem 15 nowych 10 Kea i 5 Oriax

mam jeszcze jedno wolne miejsce na Vallhali w doku myślę nad jakimś M6 ale to później 😀 .

Na razie wracam po długiej przerwie do fabuły , póki co M0 z pełnym hangarem mi wystarczy ]😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

c) skrypt Stevia Weapons Dealer, stawia stacje, w których można kupić wszelaką broń.

Możesz dać linka do tego skryptu, lub do tej strony z której to wziąłeś...bo mnie strasznie korci by to wypróbować...i jeśli można to z instrukcją(a jak nie to trudno), po prostu nie chce nic sknocić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się zainstalować i sprawdzić czy działa...

I rzeczywiście dodało parę komend do edytora skryptów. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć tej stacji. Yacek ty korzystałeś z tego skryptu czy któraś z tych komend ma możliwość dodania tej stacji na podobnej zasadzie jak Stocznie XTM ?

A jeśli jest to poprosiłbym o jakieś wskazówki. Bo mówiąc szczerze nie mam zielonego pojęcia o skryptach i dopiero zaczynam się powoli uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra udało mi się zainstalować i sprawdzić czy działa...

I rzeczywiście dodało parę komend do edytora skryptów. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć tej stacji. Yacek ty korzystałeś z tego skryptu czy któraś z tych komend ma możliwość dodania tej stacji na podobnej zasadzie jak Stocznie XTM ?

A jeśli jest to poprosiłbym o jakieś wskazówki. Bo mówiąc szczerze nie mam zielonego pojęcia o skryptach i dopiero zaczynam się powoli uczyć.

Silent King, nie wiem co ściągnąłeś i co zainstalowałeś, ale raczej nie Weapons Dealer. Bo ten skrypt (WD) nie dodaje żadnych komend i nic nie potrzeba z nim robić w edytorze skryptów. Wystarczy zainstalować skrypt Installerem, a po uruchomieniu gry zostaną automagicznie dodane po dwa doki na rasę w losowych sektorach. Doki takie będą się nazywały: Stevio NAZWA_RASY Sidearm Market i można w nich kupić wszystkie dostępne w grze towary (tylko rodzaju: broń, rakiety, osłony i wyposażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w statystykach informacji o Blastclaw'ie, ale nic nie znalazłem, stąd pytanie.

W designie kadłuba ma on na końcówkach płatów takie duże podwójne "jakby działa". Czy to po prostu stała część designu kadłuba bez żadnej funkcji, atrapy dział, czy w istocie miejsca na realne działa, których nie ma w "oficjalnych" statystykach? Wyglądają potężnie 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...