Skocz do zawartości

- - - - -

Porady dotyczące sprzętu komp.

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Melkor

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 29 listopad 2010 - 17:26

Hej koledzy pilnie potrzebuje Waszego zdania (porady). Mam zamiar kupić jednostkę o następującej konfiguracji :
Procesor - i7-870 2.93 GHz
Pamięć - DDR3-1333MHz (max. 16GB) - V-DATA
Płyta Główna - ASUS P7H55 Full ATX
Karta Graficzna - nVidia ZOTAC GeForce GTX 470 1280MB DDR5 320bit
Dysk Twardy - WD Caviar 2TB, NCQ, 64MB cache, P/N: WD20EARS
Napęd Optyczny - Nagrywarka DVD±RW DL
Karta Dźwiękowa - Realtek HD Audo 8-channel
Obudowa - NZXT Beta Black Metal Edition
Zasilacz - AXP 750P14A 750W

Dokładniejszy opis na aukcji allegro: http://allegro.pl/co...1326430869.html

Czy myślicie że ten komputer jest wart zachodu? Co jest słabą stroną tego zestawu? Bardzo proszę o jakiekolwiek porady.

#2 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 29 listopad 2010 - 17:40

Słaba strona to pamięć, a zwłaszcza producent. Kupujesz wypas maszynę a główny element taki sobie.
Karta dźwiękowa Realtek. To nie karta tylko chip na mobo. Kup Creative X-Fi Gamer.

#3 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 29 listopad 2010 - 19:25

O pamięci i dźwięku LeWaR już pisał. Od siebie polecę kartę Asusa, Xonar DX, naprawdę fajny sprzęt w dobrej cenie.
Ten dysk WD do demonów prędkości nie należy i może warto byłoby rozważyć kupno 2x 1TB i zrobić z nich RAID, albo 30-40GB SSD jako systemowy i 1TB na dane. W jakiej rozdzielczości działasz i do czego ma być ten komp ? Różnicę w cenie dysków można wyrównać trochę tańszą kartą graficzną (GTX 460 albo 465), jeśli nie potrzebujesz najwyższych rozdzielczości.
Zasilacza nie znam, ale generalnie jestem zwolennikiem bardziej znanych i sprawdzonych firm.

#4 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 29 listopad 2010 - 19:30

Nie żartuj, zobacz mój konfig. Śmiga na full detal ...
Musze benchmarka zapuścić i pokazać :unsure:

Chodzi mi o tego GTX jakby co...

#5 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 29 listopad 2010 - 19:48

A co ja takiego napisałem ? Tylko tyle, że GTX460 i 465 są tańsze :unsure: GTX470 ma sens gdyby Melkor namiętnie grywał w 1920x1200. W innych wypadkach, tak jak pisałem, można coś tańszego, a zupełnie wystarczającego, czyli jedną z tamtych dwóch.

#6 Melkor

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 20:36

Na początek planowałem kupno samej jednostki a koło marca, kwietnia zakupienia monitora około 25 calowego full hd więc na mocnej grafice mi zależy. Poza tym utrzymanie się w zawiasach cenowych około 3000 za jednostkę też ma dla mnie znaczenie i pewnie powiecie że słabo szukam ale znalezienie komputera o podobnej konfiguracji w tej cenie sprawiło mi dość spore trudności...i nie mówię tu o salonach komputronik, vobis itp. Wiem że gotowe zestawy komputerów mają to do siebie że wrzucają tam różne podzespoły zazwyczaj jest tak że dużymi literami napiszą o bardzo dobrej jednej, dwóch częściach a reszta jest po prostu słaba...pomyślałem że trafiłem na dość dobre zestawienie cena a podzespoły jednak przyznam że jak czytam Wasze posty to mój entuzjazm opada troszkę... :unsure:

#7 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 29 listopad 2010 - 21:41

Lepiej złóż samemu, komp to takie klocki lego.....

#8 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 29 listopad 2010 - 22:37

LeWaR napisał:

Lepiej złóż samemu, komp to takie klocki lego.....

Dokładnie zrób jak radzi LeWaR. Koledzy z forum pomogą dobrać poszczególne komponenty (ja dzięki nim złożyłem kompy 3 kumplom i wszyscy są zadowoleni ze sprzętu)

#9 Melkor

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 15 grudzień 2010 - 09:49

Szukałem karty dźwiękowej takiej jaką polecił mi LeWaR czyli Creative X-Fi Gamer. Znalazłem na allegro klik tę właśnie kartę za 170 zł ale jest używana. Nowe natomiast kosztują około 280 najtaniej jak znalazłem. Teraz moje pytanie: Myślicie że warto ją kupić (sprzedawca ma dużo pozytywów, na aukcji pokazał zdjęcia rzekomej karty wykonane przez siebie a nie ściągnął jakiejś grafiki za strony producenta) czy może polecicie mi inną kartę do 180 zł?

Kiedy wrócę do pracy (na razie nie pracuje bo mam zaliczenia na studiach) planuję zakup głośników CREATIVE GigaWorks T40. myślę że ta karta i te głośniki to byłby fajny zestaw audio :unsure: co Wy powiecie?

#10 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 15 grudzień 2010 - 17:26

Sama w sobie karta ta warta jest ceny. Sam mam taką i dźwięk jest extra, do tego głośniki 5.1 i miód dla uszu :unsure:
Co do tej z oferty, trudno powiedzieć, zdjęcie może i autora, ale wiadomo kiedy robione? Jest ryzyko, ale chyba warto.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych