Skocz do zawartości

Składak


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż mam mały problem. Znalazłem się w posiadaniu procka Athlon 5000+ i płyty M2N-ESLI. Oprócz tego posiadam kartę graf GF 7300GT Sonic Palita na AGP i 1 GB RAMu Kingstona DDR. Niestety w/w płyta nie posiada złącza AGP ani DDR. Moje pytanie jest takie: co dokupić lepiej, jakiś procek z płytą czy kartę i ram? Osobiście skłaniałbym się do tej pierwszej ewentualności czyli procek (np.: Pentium 4 HT lub Pentium D) i płyta. Komp ma służyć w sumie do wszystkiego od edycji tekstu do rożnego rodzaju gier. Chodzi mi o najtańsze rozwiązanie, bo to dodatkowy komp i nie chcę w niego za dużo inwestować.

Obudowę i resztę "flaków" mam 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a w co chcesz grac na tym sprzecie ?

Dobre pytanie 🤔 Pewnie rodzinka będzie na nim grała w co popadnie 😁 ale w co konkretnie to nie wiem. W Crysisa raczej grać nie będą ale w CoDMW to już pewnie tak 😀

Cytat

Do tego nie włożysz intela.

Domyśliłem się bo płyta ma socket AM2 😁 dlatego napisałem:

Cytat

co dokupić lepiej, jakiś procek z płytą czy kartę i ram?

LeWaR mówisz, że lepiej kartę i ram dokupić? W sumie to ten Athlon jeszcze daje radę i szkoda byłoby go nie wykorzystać. Jednak szkoda mi też tego GF 7300, bo to moja stara karta i mam do niej sentyment no i dużo z niej można wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Procek tez jest ok, mozna go lekko tez podkrecic.

Tak tylko muszę wybrać, bo tej karty w tą płytę nie wsadzę. Muszę kupić albo nowy procek z płytą, żeby wetknąć weń kartę i ram albo nową kartę i ram żeby wetknąć je w płytę którą mam 🤔 Jest tez trzecia ewentualnoć, kupić płytę główną na socket AM2 posiadającą złącze AGP (np.: ten model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy jeszcze produkuja MoBo z AGP, ale spokojnie znajdziesz cos tanio na allegro Socket AM2 z AGP.

Tez bede myslal o zlozeniu czegos z czesci, ktore mam na ... dzialce. Czasami komp by tam sie przydal, czay to posluchac czegos na mp3, obejrzec film czy pograc. Poki co mam: Monitor crt 15, zasilacz 350, Sonic 7300GT 🤔, 1 Gb 667MHz, nagrywarka, fdd, Dysk 30 GB, obudowa. Tez musze se zastanowic nad kupnem plyty i procesora hmm cos na czym moglbym posadzic te karte i pamiec 667MHz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niewiem czy jeszcze produkuja MoBo z AGP, ale spokojnie znajdziesz cos tanio na allegro Socket AM2 z AGP.

Raczej już nie produkują a i na Allegro płyt z AM2 i AGP jest jak na receptę. W zasadzie znalazłem tylko takiego Asrocka

Edit

Sytuacja się nieco zmieniła bo znalazłem w piwnicy 🤔 stara płytę ECS na socket A. Sprawdziłem i nawet działa. Pomyslałem, ze może by kupić do niej jakiegoś Bartona np.: Athlon XP 3000 (taki maks. procek w nią wejdzie). Wtedy załatwię wszystko kosztem ok. 100 zł. Tylko zastanawiam się czy to ma sens, bo zastanawiam się jak z wydajnością tego Bartona w połączeniu z GF 7300. Wiadomo nie składam Hi Endowej maszyny ale chcę z niej wycisnąć maksimum 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna działałem na Bartonie podkręconym do ok. 3400+, do tego GF 7600GS na AGP i śmigało to całkiem ładnie 🤔 Nie wiem jak z tytułem o którym pisałeś, ale np. Wiedźmin, Dragon Age, Oblivion, Fallout 3, Stalker chodziły dosyć płynnie na średnich+ detalach w 1280x1024. TC ogólnie na średnich działało ok, ale przy większych bitwach i na niskich potrafiło porządnie przyciąć, widać było że procesor się wtedy nie wyrabiał. Starsze CoD i MoH z tego co pamiętam uruchamiałem na high. Koniecznie dorzuć RAMu, ja miałem 2GB i było w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie moj znajomy od ktorego mam te karte smigal te 7300GT na Bartonie 2600+ (2 GHz) i naprawde bylo calkiem niezle jak na ten procesor.

Rowniez na moim dawnym Sempronie 2800 (lekko podkreconym) ta karta spisywala sie bardzo dobrze.

Chwile mialem jeszcze do czynienia z nia na moim kolejnym kompie. PIV 3.0 HT z 2 GB ramu 667. Ten sprzet juz wykorzystywal moc tej karty na maxa. TC w owczesnej formie dosc rwalo, ale XTM X3, sam miod. Full detale AAx4 AFx16, High, Skrypty - Naaajsss 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...