Skocz do zawartości

Gra skacze na modzie xt


Lotnikus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lotnikus miałem ten sam problem. Gra przycinała niemiłosiernie nawet w pustych sektorach. Ściągnij Nowe opcje startowe XTM. W archiwum oprócz nowych pozycji startowych znajduje się folder "CAT~DAT", w nim kolejne dwa foldery High Profile i Low Profile. W każdym z nich są pliki: 12.CAT i 12.DAT. Skopiuj te z Low Profile do folderu głównego gry. Jesli masz już tam pliki 12.CAT/DAT to nowym nadaj kolejne numery (nie zastępuj plików). Te nowe pliczki poprawiają kompatybilność XTM z resztą gry. Sprawdziłem organoleptycznie i z powodzeniem stosuję cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, najpierw to moze napisalbys jakim sprzetem dysponujesz. Moze tu tkwi caly problem.

Cytat

Lotnikus miałem ten sam problem. Gra przycinała niemiłosiernie nawet w pustych sektorach. Ściągnij Nowe opcje startowe XTM. W archiwum oprócz nowych pozycji startowych znajduje się folder "CAT~DAT", w nim kolejne dwa foldery High Profile i Low Profile. W każdym z nich są pliki: 12.CAT i 12.DAT. Skopiuj te z Low Profile do folderu głównego gry. Jesli masz już tam pliki 12.CAT/DAT to nowym nadaj kolejne numery (nie zastępuj plików). Te nowe pliczki poprawiają kompatybilność XTM z resztą gry. Sprawdziłem organoleptycznie i z powodzeniem stosuję cały czas.

Te pliki dotycza jedynie opcji startowych stworzonych przez autora Yaki zwanym. Zaczynajac gra z ktoras z nowych opcji startowych (by Yaki) sa powiazane z nia questy. Plik High Profile i Low Profile tyczy sie ilosci statkow i innych pierdol w tych questach obecnych. Nie dotyczy zas calej gry. Testowalem na wlaczonym przez 8 godzin seta i nic te pliki nie zmieniaja w samym XTM'ie. Statkow w grze ile jest - tyle bylo. Pozatym i to chyba ty Yacku mowiles ze jedynie w opcjach startowych z podstawki nie bedzie mozna robic misji Bala Gi. Sam XTM jest w ogole odchudzony o te wszystkie cywilne pierdolki-przeszkadzajki latajace w przestrzeni. Sam pamietam podstawke X3, sektory stoleczne ras to bylo istne mrowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No sprzecik to athlon xp3000 1.5gb ram 400hz grafa radek xt1600

Gra przed zainstalowaniem xtm chodzila w miare znosnie ale po zainstalowaniu to kapa

wczesniej na detalach high chodzila mi duzo lepiej niz teraz na low.

Chodzi o te mgly i te dodatkowe bajery.

Hmm sprzet ok, wiec nie widze zeby tu tkwil szkopul. Sterowniki tez pewnie masz zaktualizowane mniemam. Moze instalowales dodatkowe skrypty i statki przed zainstalowaniem XTM i cos sie namieszalo ? Sprawdzales zasoby pamieci, sproboj zastosowac sie do tych porad "co nalezy zrobic by gra dzialala lepiej" (dzial glowny). Jesli to nie pomoze to sklanialbym sie do wywalenia X3 + wszystko co doinstalowales do niego, a nastepnie zainstalowalem wszystko w takiej kolejnosci. X3 + patch 2.5, bonuspacki, na to XTM, zas na koncu dodatkowe skrypty instalowane za pomoca Plugin Managera. Na angielskim forum czytalem ze rowniez odinstalowanie Plugin Managera moze pomoc w pewnych przypadkach (zainstalowac go na nowo tuz po zainstalowaniu X3+XTM)

Cytat
Cytat

... pierdol w tych questach obecnych.

Co za język 😀 Nie poznaję kolegi 😀 😀

Zasialem zgorszenie, nie ma co 😀 Sorry chlopaki, ale nie mam polskich znakow. Chodzilo o pierdoly gwoli scislosci 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild przestań mieszać. Na początek niech wrzuci te dwa pliczki. Ty od razu z reinstalką. Może jeszcze nowy egzemplarz X3 mu zaproponujesz bo obecny się "popsuł"?

Cytat

Testowalem na wlaczonym przez 8 godzin seta i nic te pliki nie zmieniaja w samym XTM'ie. Statkow w grze ile jest - tyle bylo.

Nikt nie mówił, że pliki te zmieniają coś w grze. Mowa była o przywróceniu płynności gry.

Cytat

Te pliki dotycza jedynie opcji startowych stworzonych przez autora Yaki zwanym. Zaczynajac gra z ktoras z nowych opcji startowych (by Yaki) sa powiazane z nia questy. Plik High Profile i Low Profile tyczy sie ilosci statkow i innych pierdol w tych questach obecnych. Nie dotyczy zas calej gry.

Informacje zawarte w tych plikach istotnie odnoszą się do ilości statków. Jakbyś wyedytował sobie któryś z tych plików to zobaczysz, że oprócz pliczków Jobs nazwa profilu startowego.pck z których każdy odwołuje do właściwej (jednej z nowych) opcji startowej znajdziesz pliki JobsXTM i Jobs które odnoszą się do pozostałych opcji. Fakt zawierają one dane o statkach. Fakt jest też taki, że wydatnie poprawiają płynność gry. Zacytuję tutaj podpis El_Dara: nieważne jak, nieważne gdzie, nieważne kiedy... ważne że te pliczki przywróciły płynność gry. Sprawdzone, przetestowane i potwierdzone organoleptycznie!!!

Lotnikus sprawdź czy to coś zmieni. Jeśli nie to będziemy się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo pomógł format c: [wiem, że to najgłupsza metoda rozwiązywania problemów, ale czytaj dalej]

Dziwne, bo system miałem bardzo zadbany i każda gra chodziła bez najmniejszych problemów... poza X3.

Pisałem tutaj o pomoc w przyspieszeniu gry ale żaden znany i żaden nowy sposób nie przynosił efektów.

Nagle system mi się posypał (chyba jakiś robal/wirus) i postanowiłem go przeinstalować. Teraz gra chodzi 10x (tak 10x, a nawet więcej) szybciej lepiej i płynniej.

Wcześniej grałem na najniższych detalach i ledwo to szło - o wczytywaniu sektorów nie wspominam - a teraz mam Tekstury i Shadery na Wysokim, 2x AA i 2x Filtr + poświata i gra idzie ultra płynnie nawet w ponadprzeciętnie zaludnionych sektorach, jak np. Argon Prime.

Dlatego proponuję Ci 'format C:'

Obowiązkowo (heh powiedziałem to...) Removerocks i Low Poly Asteroids

30 min roboty - całe miesiące przyjemności (z gry) 😀

Nie instalowałem żadnych dodatkowych pozycji startowych.

Na tym latam:

Athlon XP 2600+/1GB RAM 333MHz/Radeon 9600XT

X3 + patch 2.5 + BP 3.1.05 PL + Xtm 0.7.3 + Removerocks + Low Poly Asteroids + kilka innych badziewi nie wpływających na płynność gry

Z tego co piszesz to nawet czysty X3 idzie mi lepiej niż Tobie... a to źle (dla Ciebie 😀), bo mam trochę gorszy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozatym i to chyba ty Yacku mowiles ze jedynie w opcjach startowych z podstawki nie bedzie mozna robic misji Bala Gi. Sam XTM jest w ogole odchudzony o te wszystkie cywilne pierdolki-przeszkadzajki latajace w przestrzeni.

1. Wręcz przeciwnie, to w opcjach startowych dodanych przez XTM-a nie ma misji Bala Gi, startując z opcji startowych z podstawki misja Bala Gi jest.

2. XTM-em dodał swoje latające dziwadła takie jak: "Przeprowadzka księcia..." (skromność nie pozwala mi pisać pełnej nazwy), "Prywatny Jacht Księcia Deady", "Bor. Królewski Statek Kurierski" i inne, więc że statków cywilnych jest mniej to bujda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...