Skocz do zawartości

X3-TC Problem ze stocznią


TomX3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zanim pozwole sobie zadać pytanko chciałbym podziękowac osobom tworzącym to forum tym, które są teraz i tym, które były lata temu (tak od X2). Przyznaje iż przez ten czas tylko przeglądałem to forum nie postując, przyczyny są właściwie nieistotne, ale zawsze w tej "kopalni informacji" w ten lub inny sposób znalazłem odpowiedź za co jestem wdzięczny. Tak.., tym razem zaś mam problem. jestem po HuB, otzrymuje polecenie lecieć do OoF i ten pacan boroński siedzi w płaszczce i niema "ksiażeczki". Mam savy przed zebraniem chipów, kilka razy próbowałem i nic. Nie mam modów itp, gra w ver 3.0+bonuspack, zakończone fabuły gonerów, terran, polowanie na skarby i Hub. Pytanie zaś brzmi; czy jest szansa jakoś uruchomić tę misje bez straty "własności". Mam bardzo mało czasu na rozrywkę wiec nie chciałbym zaczynać od nowa. Poczytałem to co znalazłem na ten temat na forum i sądze iż mam małe szanse na pozytywne rozwiązanie tego problemu, aczkolwiek mam nadzieje iż może ktoś na coś wpadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabułę Aldrin zrobiłeś? Jeśli nie wiesz o jaką fabułę chodzi zobacz do FAQ misji fabuły TC. Jeśli zrobiłeś, to już nic nie poradzisz. Z tego co było pisane na forum wynika, że w pierwszej kolejności należy wykonać fabuły z podstawowej gry (Terran, Gonerów, HUB, FF i PHQ) dopiero później można pozostałe, szczególnie właśnie Aldrin, bo ona wyklucza się z PHQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Spadkobiercy tylko nowa gra.

Kiedyś była wersja skryptu All Plots Complete, która pozwalała na zakończenie pozostałych jeszcze fabuł i otrzymanie dostępnych w nich nagród. Ale obecnie ten skrypt też wymaga rozpoczęcia nowej gry. Polecałbym All Plots Complete, dostaniesz wszystkie nagrody za fabuły, Spadkobierca jest starszą wersją i już go nie rozwija (a przynajmniej nie udostępniam nowszej wersji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie chodzi mi raczej o kontynuacje starej gry, tej co mam, niz rozpoczynanie nowej. a czy nie ma moze bo ja wiem jakiegos przelacznika do zresetowania tej misji z phq zeby moc ja zrobic i dalej ciagnac gre, albo jaki nr lub gdzie moglbym znalezc te all plots... o którym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie pomoglo, zrobilem FF, dozbieralem mikrochipy, odczekalem na zgloszenie sie borona, boron sie zglosil polecialem i ....... i nic jak nie bylo ksiazeczki tak niema. To mnie ciut wyleczylo z X na jakis czas.... tyle zbierania tyle kombinacji i taki numer ehhhhh w du...... moze kiedys to poprawia a moze nie.

Dziekuje wszystkim za rady i wsparcie udzielone. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No wiec nie pomoglo, zrobilem FF, dozbieralem mikrochipy, odczekalem na zgloszenie sie borona, boron sie zglosil polecialem i ....... i nic jak nie bylo ksiazeczki tak niema. To mnie ciut wyleczylo z X na jakis czas.... tyle zbierania tyle kombinacji i taki numer ehhhhh w du...... moze kiedys to poprawia a moze nie.

Dziekuje wszystkim za rady i wsparcie udzielone. 🙁

Z powodu jednego błędu? Masz tyle innych możliwości zdobycia HQ (skrypty i mody). No chyba że dla Ciebie ważna jest tylko fabuła i bez niej już nie wiesz co robić.

Masz dość fabuł? Zacznij nową grę ze skryptem All plots complete, będziesz miał wszystko co oferują fabuły, a gra na pewno będzie inna. Możesz też dodać sobie kilka skryptów i modów, będzie jeszcze ciekawiej.

A błąd poprawią, jak będą wiedzieli że jest taki błąd. Więc najlepiej zgłosić go na angielskim forum Egosoftu, najlepiej tym: http://forum.egosoft.com/viewforum.php? ... 58163c2c4a

Tylko trzeba mieć poziom L3+, czyli wypełnić kilka dodatkowych pozycji w panelu zarządzania kontem na forum Egosoftu.

A co do samego błędu:

1. Dostałeś wiadomość, że masz porozmawiać z Humi Wi?

2. Naprowadzanie wskazuje na tę Orcę?

3. Czy na jej pokładzie jest Humi Wi? Można z nim porozmawiać? Jeśli tak to co mówi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem ten błąd, po prostu Humi Wi nie chce z nami rozmawiać (jest na Orce, ale nie jest ona zaznaczona książką, a możliwe dialogi to te, które są jak spytamy się kogokolwiek (stocznia, poddaj się itp.)), a samonaprowadzanie nie działa. Ogólnie gram na dość mocno oskryptowanej grze, więc może któryś z nich coś knoci - w efekcie olałem i kupiłem HQ w Marauderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha to nie o to chodzi ze bez fabuly nie wiem cio zrobic;) wszak X lubie za to ze mozna robic wiele rzeczy na wiele sposobow i wlasciwie ze nie ma jakies liniowej fabuly. Poprostu w tym przypadkau szlag mnie normalnie trafil gdyz, coz praca rodzina itd ograniczaja moj czas dla x-ow (tak dla rozjasnienia to na automatach i naprawde olbrzymim kompleksie produkcyjnym to surowce na HUB zbieralem od maja a jest listopad!) I to mnie najbardziej wpienilo gdybym wiedzial ze mi to phq nie zaskoczy to owszem mozna skrypt czy cos, a tak zbieram surowce poluje na drobnice abordaz wiekszych okretow, statkow czekajacych na rozebranie w stoczni i przerobienie na plany od groma (bo mam ambicyjke zdobyc 1 egzemplarz okretu/statku do produkcji samemu a nie kupowac plany) i co no i nico, tyle pracy/kombinacji/myslenia (pierwsze abordaze;)) i jednoczesnie zabawy na marne..... wiec sie zirytowalem;)

Co do bledu to tak dostalem wiadomosc gdzie mam sie spotkac, naprowadzanie nie dziala, w misjach aktualnych ani sladu, plaszczka jest w sektorze, Humi Wi na pokladzie i pogadac mozna tylko gdzie jest dok, stocznia i poddaj sie i tyle;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam dokładnie ten sam problem.

Po skończeniu fabuły Aldrin i w połowie fabuły HUB przeczytałem, że będę miał problem z fabułą PHQ. Grałem dalej licząc, że w którymś patchu to naprawią - niestety się przeliczyłem.

A więc - czy da się jakoś ruszyć fabułę PHQ nie tracą tego co teraz mam ?

Ew. otrzymać nagrodę za tę fabułę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

cyt. - Mam ten błąd, po prostu Humi Wi nie chce z nami rozmawiać (jest na Orce, ale nie jest ona zaznaczona książką, a możliwe dialogi to te, które są jak spytamy się kogokolwiek (stocznia, poddaj się itp.)), a samonaprowadzanie nie działa.

Trochę się zawziąłem i skończyłem HUBa. Niestety w międzyczasie skończyłem Aldrin i wiem, że to koliduje z PHQ. Poza tym mam ukończone fabuły Terran, Gonerów, Final Fury i HUB. Nie wiem czy koliduje fakt że kupiłem HQ w Marauderze.

Być może sytuacje komplikuje to że zacząłem własną gre i mając spory dorobek zacząłem robić fabuły dzięki skryptowi - EnablePlots_CS_vs2

Chciałbym zrobić PHQ i wszystkie inne fabułu ale z tym PHQ mam problem jak na wstępie.

Pytanie co zrobić aby nic nie stracić a przejść całe PHQ. I tu doczytałem że można zresetować Aldrina tylko pytanie co wtedy się stanie. Może są jakieś inne możliwości ?

Prośba do weteranów o pomoc.

Moje skrypty:

X3TC patch 3.2

EnablePlots_CS_vs2

official bonus pack

NPC Bailing Addon

SCS 407

Tyr cargo

ATF Shipyard v6

Cargo Delivery service

JSON parser library

Pirate Fence

The Marauder Shipyard

Workshop v20

Community plugin configuration

Hotkey manager

Ware manager

Ware Blueprint Manager

Ranks_for_Xenon_Khaak_Pirates_and_Yaki

tcm_tubeless_complex_mod

Gateless Jumpdrive V.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...