Skocz do zawartości

aktywność bojowa - porady


Green
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak w kwestii jeszcze aktywności bojowej to mam pytanie jak zabrać się za piracki statek (1 x osłona 25 MW)

mam argoński pogromca M + wsparcie na skrzydle argoński odkrywca

ile i jakich rakiet mam odpalić aby drania ugotować, gdyż z tego co obserwuję podczas walki to niewiele moja podstawowa broń laserowa jest mu w stanie zaszkodzić i jaka ewentualnie zakupić aby móc polować na piratów? 😆

zauważyłem także, że droidy bojowe znakomicie sprawdzają się podczas walki do odciągania uwagi przeciwnika 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź 😆

a te wystrzeliwane rakiety klasy jedwabnik w kierunku rzeczonego statku pirackiego, to są owe coś warte, gdyż niewiele mu robią krzywdy,

może należy wystrzeliwać owe jedna p o drugiej z dużą szybkością i najlepiej kiedy gonimy przeciwnika aby ich nie zestrzelił swoimi działkami,

co o tym myślicie - jako "wygi - wyjadacze" 😀

pozdrawiam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem miotacz materii zobaczę jak to cacko wymiata ponoć przebija osłony dokonując zniszczeń kadłuba, zamontuję następnie akcelerator cząsteczek gamma,

gdzieś w sieci wyczytałem, że do sterowania bardzo przydatny jest joystick, gdyż sterowanie myszką to tragedia,

napiszcie jakie macie w tym temacie doświadczenia, prawda jest taka, że opóźnienia i bezwładność są dość uciążliwe w sterowaniu myszką, gdyż z klawiatury, kierunkowymi już lepiej, zdecydowanie lepiej,

jeszcze jedno - w jakimś wątku o X2 wyczytałem, że podczas ustawienia walki na automatyczną nie dostaje się nagrody za zestrzelenie wrogiej jednostki - czy to prawda?

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pogromcy mam zainstalowany akcelerator cząsteczkowy gamma oraz miotacz materii i mam lekką irytację, że to nie wystarcza aby powalczyć ze statkami piratów, po prostu ich osłony (2x25MW) są nie do przejścia 😉

być może to sprawa ustawień walki na automatyczną jednak sterowanie myszką to totalna porażka i męczarnia, tak się zastanawiam nad tym czy aby powalczyć ze statkami chociażby piratów należy zakupić pancernika klasy M1 a może M0 :ph34: ]🙁 :ph34:

trochę to zniechęcające :ph34:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedac w M4 ciezko jest walczyc z piratami. Np. taki argonski pogromca moze korzystac z dzialek ac gamma, niestety jego energia nie pozwala na dluszy ogien. Pohandluj troche i kup sobie np. argonska Nove, wowczas bedziesz mogl latwiej konkurowac z innymi statkami.

Moim pierwszym M3 byl, wlasnie zdobyczny piracki Orinoko/Sokol, ktorego zdobylem za pomoca pirackiego Bayamon'a (M4). Z M3 nawet pirackim mozna zapolowac na cos wiekszego. Tak tez wlasnie robilem i sprzedawalem zdobyczne statki, do czasu gdy moglem sobie pozwolic na zakup splickiej Mamby. Ten statek mial slabsze oslony ale nadrabial duza predkoscia i rownie imponujaca sila ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki 🙁

powiedzcie mi jeszcze czy ustawienie na walkę automatyczną daje szanse powodzenia w boju?

czy jednak warto samemu sterować, chociaż jak wspominałem wyżej, sterowanie myszką jest porażką (zbyt duża bezwładność) ]😉

no i jeszcze zastanawia mnie ten miotacz materii, jest on coś warty, bo nie widzę specjalnie obrażeń kadłuba atakowanego statku a miało być tak super-mega-odjazd, zero obrażeń osłon za to kadłub w drobiazgi - i co? - lipa

może to także kwestia słabego statku tzn. jego mocy? 😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne wieżyczki- jak najbardziej.

Walka na autopilocie- zdecydowane nie 🙁 Autopilot nie używa napędu bocznego, a to podstawa by skutecznie walczyć z mocniejszym/liczniejszym przeciwnikiem. Grałem myszką i nie było tak źle, spróbuj jeszcze potrenować 😉

Pamiętam, że w walce dosyć często używałem GFU (generator fali uderzeniowej), całkiem nieźle zdejmował osłony, a 1-2 działka Alfa nieźle spisywało się przy próbach przejmowania statków, zjadając kadłub po małym kawałku. Przy tym GFU to broń obszarowa, więc odpada problem dokładnego celowania. Spróbuj jak dorobisz się statku mogącego je przenosić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie miotaczy... Nie jest to bron konsumujaca statek w kilka sekund, zwlaszcza ze w X2 wiekszosc latajek ma z przodu tylko dwa laserki . Co innego w X3 gdzie ladujesz sobie 8 miotaczy na Nove i zaczyna sie niezla rzeznia 🙁

Mysle, ze gdy zalozysz MM na swego pogrmoce to bedziesz w stanie powalczyc z piratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super,

przypływa do mnie ogrom przydatnych informacji 🙁

wyjaśnijcie mi proszę jeszcze sprawę z oznaczeniem statków a mianowicie co oznaczają literki S, L oraz M

znaczne różnice w cenach są tych egzemplarzy, czy chodzi tutaj o wyposażenie zakupionego statku, gdyż takie są moje domysły, czy raczej chodzi o pojemność - wielkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie chodzi o wyposażenie. Wersja S, bedzie posiadala jedna tylko najslabsza oslone, oraz najslabsze lasery. Generalnie wersje S kupuje sie by 'doposazyc', a wiadomo jak jest z dostepnoscia najlepszych oslon i tarcz. Np. Oslony do M3 o mocy 25 MW sprzedaja tylko Splici :/ Lepiej czaic sie na wymaksowane jesli chodzi o bron i oslony wersje L. Nie trzeba wowczas latac od sektora do sektora w poszukiwaniu potrzebnego ekwipunku. Odpowiednio M i L sa drozsze od S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC alfa pozwoli ci prowadzić stosunkowo długi ostrzał. Beta lepiej już zdejmuje osłony. Gamma za ciężka na Pogromcę. A poza tym w pogromcy nie będziesz się chyba rzucał na m6?? Spokojnie wystarczy beta i podszlifowany pilotaż na WSAD. Novę zdejmiesz, Orinoko upolujesz..... Orinoko - jeden z atrakcyjniejszych myśliwców.... chyba zainstaluję X2... 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...