Skocz do zawartości

Combat Mod 4 - CMOD4


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie nie mam zastrzeżeń do spolszczenia jakie powstało dla skryptu Cmod4.5. Aczkolwiek jest kilka niedociągnięć. A mianowicie.

W wierszu nr 80222 jest napisane:

Cytat

<t id="80222">Kwantowy Pulsacyjny Laser Naprawczy jest używany przez Uchwyty konserwacyjne OTAS. Wykorzystuje do działania Tuby Kwantowe, dzieki którym generuje impuls laserowy. Znajdujące się w tej wiązce drobne cząsteczki uszczelniają pęknięcia lub wypełniają ubytki w kadłubie.</t>

W anglojęzycznym oryginalnym tekście było napisane - Meintance Pod. Osobiście uważam, że Maintenance Pod powinno być przetłumaczona na Kapsuły konserwacyjne, a nie na uchwyty konserwacyjne. Moim zdaniem uchwyt jest montowany na jakiejś części statku, uchwyt może być zamontowany na ścianie, wannie, a w tym przypadku jest to zupełnie osobna jednostka, która na domiar w dalszych plikach tekstu (tak przynajmniej ja doczytałem ) posiada własną ładownię. Dlatego też, ja przetłumaczyłem tekst na następujący:

Cytat

<t id="80222">Kwantowo-Pulsacyjny Laser Naprawczy używany jest przez Kapsuły konserwacyjne korporacji OTAS. Kapsuły te używają Tub kwantowych do wygenerowania wiązki lasera impulsowego. W procesie tym wytworzone cząsteczki wiązki laserowej wypełniają ubytki, pęknięcia, a nawet wielkie wyrwy w kadłubie, przywracając tym samym dawną świetność kadłuba.\n</t>

Jeżeli chodzi o wiersz 80225, to jest tam napisane :Kwantowych Pulsacyjnych Laserów Naprawczych. Ja napisałbym to tak: Kwantowo-Pulsacyjnych Laserów Naprawczych - ale, to szczegół, na który w sumie nie należy nawet zwracać uwagi.

Osobiście nie wiem jak odebrać przeczytany tekst w niniejszym wierszu.

Cytat

<t id="80193">Handlarz Bronią to korporacja posiadająca doki zaopatrzeniowe, sprzedające broń klasy militarnej. Znajdziesz tu duże ilości, często trudno dostępnej broni, jak równiez rakiety. Duże doki specjalizują się w obsłudze wielkich okrętów dowodzenia, podczas gdy małe stacje klasy M specjalizują się w rakietach.</t>

Czy handlarze bronią w tym modzie faktycznie zaopatrują doki? I czy faktycznie jest to nowa "korporacja"? Bo jeżeli tak, to z tego co ja pamiętam, to w grze istnieją już jednostki NPC przemierzające świat X, noszące nazwę Handlarz bronią, które de facto zostały stworzone przez twórców gry. Tak więc nawiązuję do tego, czy oby czasem nie koliduje to z sprzecznością zastosowania jednostek stworzonych przez ten mod? Nazwę Handlarze bronią zawsze można zastąpić na inną.

Oczywiście jestem wdzięczny za dokonane spolszczenie i z góry za nie dziękuję. Nie jest moją intencją wytknięcie błędów, lecz skorygowania niektórych tekstów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uchwyty - masz rację Lizard. Zostanie poprawione, aktualizacja będzie jeszcze dziś. Dzięki.

2. Handlarz bronią - odnosi się do czarnorynkowej korporacji dostępnej w dodatkowym skrypcie dla SRM - SRM Weapons Dealers AL Plugin v1.2 --- SPK Version

This pack adds an AL plugin that creates several Weapons Dealer stations to the universe. These stations stock a variety of weapons and missiles in large numbers. These can also be purchaed by the AI to help alleviate the general lack of weapons for sale in the universe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mamucie jest mała aktualizacja tłumaczenia dla wersji 4.5

Zmiany:

Zmieniłem "Uchwyty konserwacyjne" na "Roboty konserwacyjne"

Zmieniłem "Kwantowy Pulsacyjny Laser Naprawczy" na "Kwantowo-Pulsacyjny Laser Naprawczy"

Zmieniłem "Handlarz Bronią" na "Handlarze Bronią" (spółka z o.o. to już lekka przesada 😀 )

Dziękuję za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Sprawdzając czy spolszczenie jest kompatybilne z wersją 4.14 w pliku 9970-L048 natknąłem się na mały błąd a raczej przeoczenie.

Spoiler

<t id="80415">Żar to prototypowa rakieta, skonstruowana przez Industritech Corporation. Niestety, nie weszła jeszcze do masowej produkcji. Część partii prototypowej zaginęła, aczkolwiek oficjalne źródła zaprzeczają tej informacji.The Wildfire missile is a prototype missile developed by the Industritech Corporation. Jego system naprowadzania działający na zasadzie poszukiwania źródeł ciepła i zdolność zmiany celu oznaczają, że można całkiem dosłownie potraktować określenie: wystrzel i zapomnij. Ze względu na ogromny zasięg, jest duża szansa, aby zobaczyć rój pocisków Żar, którym skończyły się cele w sektorze.</t>

Pozatym spolszczenie kompatybilne z v4.14 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...