Skocz do zawartości

Skrypt Solo Combat Challenge/Duel


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Solo Combat Challenge/Duel dodaje do wszystkich stacji (oczywiście oprócz stacji terran) pojawiające się co jakiś czas nowe misje bojowe. Są one oznaczone tak jak wszystkie inne ikoną celownika. Przedstawiciel rasy, z którą mamy poprawne stosunki wyzwie nas na pojedynek.

Naszym zadaniem będzie udanie się do wskazanego sektora i stawienie się do pojedynku. Przy czym musimy być sami, bez żadnych naszych statków wsparcia. Czego o przeciwnej stronie nie można powiedzieć, bo zawsze będziemy mieć do czynienia przynajmniej z dwoma statkami. Ich ilość i klasa zależy od naszej rangi bojowej i statku jakim latamy (podczas brania misji).

Spoiler

Jeśli ktoś jest słaby w walce może ograniczenie solowej walki obejść na dwa sposoby:

- wezwać wsparcie po rozpoczęciu pojedynku, kiedy pojawi się pierwszy wrogi statek najemników.

- udać się do sektora gdzie ma odbyć się pojedynek statkiem z zadokowanymi innymi statkami (TM, M1)

Piloci statki najemników mają niskie morale, więc łatwo te statki mogą stać się naszym łupem.

Oddalenie się na 15 km od bramy, z której przylatują wrogie statki, traktowane jest jako ucieczka i misja zostaje przerwana.

Instalacja

Skrypt dostępny jest jako archiwum .zip. Archiwum zawiera trzy katalogi:

director

script

t

Po wypakowaniu kopiujemy te katalogi do katalogu głównego gry, lub kopiujemy pliki z tych katalogów do takich samych katalogów w katalogu głównym gry.

Jeśli ktoś gra w polską wersje gry, plik z katalogu t może pominąć przy instalacji, na Mamucie dostępne jest spolszczenie skryptu. Link do spolszczenia jak zwykle w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli rozumiem że lotniskowiec nie wchodzi w rachubę 😆 Bo raczej bez osłony myśliwców gracz nie "pociągnie" za długo. 😀

Zobacz do spoilera w pierwszym poście.

A ponadto, ja nie widzę problemu. Jednym statkiem rozwalam wszystko co pojawia się po wzięciu misji. Tym statkiem jest oczywiście Hypcio. Tylko że jak wezmę misje będac w nim to pojawiają się ze dwa M6 i kilka mysliwców. To trochę za mało dla mnie, ale mam wyjście. Misje biorę siedząc w statki M2, skok do sektora, rozpoczęcie misji i przesiadka do Hypcia, Teraz mam już jako wrogów M7 i M1/M2 i jest spoko (jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Cytat

Jeden minus- strasznie dużo tych misji pojawia mi się na stacjach. Po paru minutach przebywania w sektorze mam przynajmniej 2 misje tego typu do wzięcia, a innych bojowych jest jak na lekarstwo.

Nie wiem dlaczego jest to minus? To chyba dobrze że masz taki wybór tych misji. A jak nie chcesz, to przecież nie musisz ich brać, nie ma przymusu.

Natomiast jeśli chcesz brać, to ze względu na to iż misje te nie mają limitu czasowego, możesz brać po kilka misji na raz, dla jednego sektora. Wtedy gdy pojawisz się w tym sektorze, zamiast jednego oponenta, gotowego do pojedynku, będziesz miał ich dwóch, trzech, lub ile tam chcesz. A to podnosi stopień wykonania misji.

PS. nie wiem czy ktoś zauważył, ale jeśli uciekniemy z pola pojedynku i misja zostanie unieważniona to możemy się liczyć ze sporym (nawet do 0) spadkiem naszej reputacji bojowej 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że mniej widuję tych standardowych misji bojowych. O ile obrona stacji czy zabójstwo pojawiają się w miarę często to patrole widuję jedynie od święta, wcześniej było ich zdecydowanie więcej.

Fajne jest to, że można robić te nowe misje nie obawiając się spadku reputacji u żadnej rasy, a i stopień trudności jest wyższy z uwagi na ograniczone pole walki i brak możliwości ucieczki by podładować osłony. Ogólnie dobry skrypt dla ludzi którym brak porządnej rozwałki w grze 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlatego, że mniej widuję tych standardowych misji bojowych. O ile obrona stacji czy zabójstwo pojawiają się w miarę często to patrole widuję jedynie od święta, wcześniej było ich zdecydowanie więcej.

Nie zauważyłem tego. Choć u mnie ostatnio (bez względu czy z tym skryptem, czy nie) ciężko o misje obrony stacji i patroli, natomiast zabójstwa to co chwilę mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat
Cytat

Dlatego, że mniej widuję tych standardowych misji bojowych. O ile obrona stacji czy zabójstwo pojawiają się w miarę często to patrole widuję jedynie od święta, wcześniej było ich zdecydowanie więcej.

Nie zauważyłem tego. Choć u mnie ostatnio (bez względu czy z tym skryptem, czy nie) ciężko o misje obrony stacji i patroli, natomiast zabójstwa to co chwilę mam.

Nowa gra i nowe proporcje misji. Tym razem mam sporo misji patroli i obrony stacji, misje z tego skryptu też się zdarzają, ale max jedna, dwie w sektorze. Więc wszystko zależy od tego jak wystartuje nowa gra. Jest to kwestia losowa, dzięki temu każda nowa gra jest inna.

Cytat

PS. nie wiem czy ktoś zauważył, ale jeśli uciekniemy z pola pojedynku i misja zostanie unieważniona to możemy się liczyć ze sporym (nawet do 0) spadkiem naszej reputacji bojowej 🙁

Odkryłem nowe zastosowanie dla tego. Wiadomo że w TC bardzo szybko, w porównaniu do X3R, podnoszą się nam rangi (bojowa i handlowa, że o reputacjach u ras nie wspomnę). Są na to odpowiednie skrypty Wercha, ale mnie ze względu na sposób działania, nie za bardzo przypadły do gustu. A przecież startując nową grę, chciałoby się polatać jak najdłużej zdobytym lub kupionym, po wielu trudach, statkiem M3. Tymczasem po kilku, kilkunastu misjach bojowych, zaczynamy spotykać wrogie statki klasy M6 lub więcej i sami zostajemy zmuszeni do przesiadki na statek M6.

Wystarczy wziąć jakąś misję pojedynku, polecieć do wskazanego sektora, poczekać na pojawienie się statków Najemników i uciec. Spadnie nam ranga bojowa o kilka poziomów i znów można spokojnie i z przyjemnością latać i walczyć w naszym dopieszczonym M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...