Skocz do zawartości

- - - - -

Lizard - Lost In Space - Komentarze

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lizard

Pilot myśliwski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaHull

Napisano 24 wrzesień 2010 - 20:53

Ostatnio Sorkvild podsunął mi wspaniały pomysł by napisać opowiadanie z gry Frontier: First Encounters. No cóż jeżeli chodzi o stopien trudności jaki może zaoferować gra Frontier: First Encounters bije na łeb X3 TC. Grałem, próbowałem, ale nie podołałem. Gra jest faktycznie za trudna i nie pamiętam jak w to się gra, ale.... Postanowiłem napisać opowiadanie związane z pierwszą częścią gry a jej tytuł to X-Beyond the Frontier.
Zainteresowanych wydarzeniami Kyla Brennana zapraszam do czytania, innym podziękuję.

#2 Lizard

Pilot myśliwski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaHull

Napisano 25 wrzesień 2010 - 19:46

Mam takie jedno pytanie. Kiedys grałem już w pierwszą część gry X ale niedawno ściągnąłem sobie z Gmersgate X-Gold, która posiada w sobie dwie gry X: Beyond the Frontier i X - Tension. NIe wiem czym dokładnie różnią się te dwie wersje gry. Wiem że w X Tension rozpoczynamy naszą rozgrywkę jako Argon o ile dobrze myślę , a na wyposażeniu mamy M5 Odkrywca. I nie wiem w jaką wersję gry grać ^_^
Czy ktoś z was grał w X – Tension?

#3 Lizard

Pilot myśliwski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaHull

Napisano 27 wrzesień 2010 - 03:00

Do opowiadania postanowiłem stworzyć mapkę ,jaką przemierzał Kyle Brennan w poszukiwaniu odpowiedzi na jego pytania, jaki i lokalizacji które mogłyby go przybliżyć do powrotu do domu.

#4 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1380 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 27 wrzesień 2010 - 08:49

Opowiadanie jest miodzik ^_^ Mysle ze ci co nie grali w pierwsza czesc gry powinni to wlasnie przeczytac.

Odnosnie X-tension. Ta czesc gry zaczyna sie bo XBTF, to wlasnie w tym okresie Kyle Brennan zalozyl fundamenty pod slynna korporacje Terracorp.

X-Tension, jest gra otwarta, gdzie gracz nie jest zwiazany watkiem fabularnym. Mozna grac jak sie chce. Do dyspozycji jest oddana znaczna czesc mapy znana chociazby z X3. W X-Tension mozna rowniez zmieniac statki na wszytskie jakie gra oferuje!

Strona klarix'a moze sie przydac. Jest tam wiele danych o statkach oraz sektorach http://www.klarix.de...en/XFrSet4.html

mapa xbtf http://www.nappefugl.dk/index/map.html
mapa x-t http://www.exogenesi...-TensionMap.htm

Nie pozostaje mi nic zyczyc jak gumowych bram i stacji :)

#5 Lizard

Pilot myśliwski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaHull

Napisano 27 wrzesień 2010 - 13:20

Dzięki Sorkvild ^_^

Sorkvild napisał:

Nie pozostaje mi nic zyczyc jak gumowych bram i stacji :)

Ojjj nawet mi nie mów, ile razy przyfasoliłem w drzwi stacji, bo za szybko leciałem :), to by dnia mi zabrakło. Myślę że taki sposób dokowania do stacji jest super. W początkowych fazach gry, gdy nie mamy komputera dokującego, wymaga od gracza precyzji.
Zauważyłem też, że Historia na Xudb nie jest kompatybilna z historią gry. A mianowicie Alpha Centaurii czyli Argon Prime wcale nie została skolonizowana przez ziemian. Tylko Natan R. Gunner rozbił się swoim statkiem na Argon Prime, który był dość solidnie uszkodzony po bitwie z Xenami. Natan na Argon Prime przekazał mieszkańcom wiedzę i technologię, dzięki której ewoluowali, stali się bardziej cywilizowani. Zaczęli wznosić wielkie konstrukcje budowlane, a z czasem nawet statki kosmiczne.
W każdym razie będę starannie opisywał historię X jaka jest zawarta w tej że właśnie grze.
Pozdrawiam.

#6 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1380 postów

Napisano 27 wrzesień 2010 - 14:39

Sluszna uwaga. Te historie na stronie glownej trzeba poprawic aby byla zgodna z faktami.

Mniemam ze jeszcze nie spotkales Xenonskie M0 ^_^

Wlatywnie do stacji jest fajne, ale w momencie gdy chcesz by bylo dokonane automatyczne to nacisnij 'esc' w momencie gdy znajdziesz sie juz w stacji tuz za śluzą. Statek powinien przeniesc sie do miejsca cumowania wewnatrz stacji. Paten ten dziala rowiez w X2.

#7 Lizard

Pilot myśliwski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaHull

Napisano 28 wrzesień 2010 - 00:11

Oczywiście że spotkałem, ale dziesięć lat temu ^_^ Przyznam ze wiele zapomniałem co i jak. Kupiłem elektrownie słoneczną i o dziwo mogę kupić tylko myśliwce do jej obrony, żadnych TSów. Natomiast gdy postawiłem kopalnie żelaza mogę zakupić myśliwce i TSa, dziwne troszku :) Wygląda na to ze gracz kupując elektrownie słoneczne sam musie je zaopatrywać w kryształy :)
Kurcze tak dawno grałem w X że totalnie wszystko zapomniałem :)

#8 Prowler

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 28 wrzesień 2010 - 11:06

Opowiadanie ^_^ Aż mnie naszła ochota żeby odświeżyć znajomość z poprzednimi częściami X'ów :)

#9 Lizard

Pilot myśliwski

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaHull

Napisano 28 wrzesień 2010 - 13:17

Przyznam się że taki jest zamiar mojego opowiadania, które będzie zawierało w sobie historie X ze wszystkich części. Tak więc panowie będzie co czytać i powspominać ^_^. Można by powiedzieć że chciałbym zrobić z tego opowiadania X-Reaktywacja :)
Oczywiście pewne ograniczenia uniemożliwią posiadanie stacji, jak i statków. Czyli przykładowo na dzień dzisiejszy mam eksperymentalny statek i 2 fabryki, które w jakiś okolicznościach zostaną zniszczone :) W każdym razie w tym opowiadaniu będą wszystkie części ze świata X. Będzie to opis wydarzeń Kyla Brennana i jego potomków, oczywiście nie zabraknie też miejsca dla jego kompanów, którzy towarzyszyli mu w drugiej części X The Threat.
Pozdrawiam.

#10 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1380 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 12:49

Mysle ze teraz jest dobra okazja by odswiezyc stare tytuly. Mysle wlasnie o Xtension oraz X2. Nadarzy sie to gdy bede mial juz Superboxa. X3 moze poczekac do czasu wydania Xtc ^_^
Duzy plus za popularyzacje minionych tytulow w swych opowiadaniach, tak trzmac Lizard :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych