Skocz do zawartości

GeForce Gts450. W00t?


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lekturke http://pclab.pl/art43219.html

I co? Nowe nie znaczy lepsze. Wrecz przeciwnie. Cena ma sie ksztaltowac miedzy 450, a 600 zl. Za to mamy dobrego GTS 250 lub odpowiednio GTX260. Moral prosty jesli chce sie miec dobra karte lepiej dozlozyc na gtx460 lub kupic stary ale sprawdzony produkt. Nvidia naprawde nie ma pomyslow ostatnio. Gdy wejda Gts450 to mozna spodziewac sie ze za jakis czas gts 250 zacznie znikac z polek sklepowych i magazynow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat gdyż niedawno miałem okazję przetestować GTS450. Otóż zamierzałem zakupić grafikę i prawie zdecydowałem się na GTS250. Przypadkowo w ręce wpadł mi Gigabyte GTS250 1 GB i Gainward GTS450 1 GB więc miałem okazję porównać obie karty. Śmiało mogę powiedzieć, że dysponując kwotą ok 400 zł wziąłbym GTS450 (i tak też zrobiłem). Cena obu kart jest zbliżona a 450-tka to już 40 nm i fermi a 250 to odgrzana GF 8800 GTX. Nie twierdzę, że GTS250 to padło a wręcz przeciwnie ale za podobną kwotę, ewentualnie ok 50 zł więcej (mi się udało dostać GTS450 w cenie GTS250) na pniu brałbym GTS450. Jeśli chodzi o wydajność to GTS450 jest od 5-10% wydajniejszy (zależy od konfiguracji). Generalnie jeśli ktoś posiada GTS250 to nie ma sensu wymieniać go na GTS450.

Rzeczywiście NVidia nie ma pomysłów ostatnio, bo zamiast "odgrzania" kotleta o nazwie GF 8800 GTX i nazwania go GTS250 mogła wypuścić od razu w to miejsce 450-tkę, a tak zarobiła kolejne miliony sprzedając kolejny raz to samo. GF8800 GTX, GF8800GTS, GF9800GTX+, GTS250 wszystkie te karty robione są cały czas na tym samym rdzeniu. Za każdym razem trochę odświeżonym ale tym samym aż chce się powiedzieć:

NVidia i stary produkt staje się nowoczesny

Do tego jeszcze wprowadzenie GTS450, który ma być nastepcą GTS250. Wszystko fajnie ale czemu następca (450) oferuje bardzo zbliżoną wydajność do teoretycznego poprzednika (bo te 5-10% różnicy w wydajności też nie jest regułą).

Tyle w kwestii kart miałem do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam GTX 460 (Gigabyte) z 1GB ramu ale brałem go ze względu na szerokość szyny danych. W stresie ma 60-65 stopni w porównaniu do 8800GTS 110-120 stopni. Więc czasami 250 warto wymienić na 450 choćby ze względu na mniejszy pobór mocy i o połowe niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2011 o 19:51, LeWaR napisał:

Sam mam GTX 460 (Gigabyte) z 1GB ramu ale brałem go ze względu na szerokość szyny danych. W stresie ma 60-65 stopni w porównaniu do 8800GTS 110-120 stopni. Więc czasami 250 warto wymienić na 450 choćby ze względu na mniejszy pobór mocy i o połowe niższe temperatury.

Temperatury mam identyczne tzn. 60-65 stopni. W sumie racja, bo ta 250 wciąga nieco więcej wat niż 450.

Ogólnie rzecz biorąc GTS250 to wyciąganie "na chama" kasy z kieszeni klientów. Kto się nie znał to kupił myśląc, ze dostaje coś nowego. Jednakże nie jest jeszcze tak źle bo 250 cały czas jeszcze daje radę.

W dniu 4.05.2011 o 17:35, Azakal napisał:

Temperatury mam identyczne tzn. 60-65 stopni. W sumie racja, bo ta 250 wciąga nieco więcej wat niż 450.

Ogólnie rzecz biorąc GTS250 to wyciąganie "na chama" kasy z kieszeni klientów. Kto się nie znał to kupił myśląc, ze dostaje coś nowego. Jednakże nie jest jeszcze tak źle bo mimo wszystko ta karta jeszcze daje radę.

Sam się cytujesz? 🤔
LeWaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...