Skocz do zawartości

- - - - -

Poprawa wydajności przed uruchomieniem gry

20 odpowiedzi w tym temacie

#11 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 14 luty 2009 - 12:50

Sorkvild napisał:

Wlacz AA to sie przekonasz.
Podstawowe pojacia - http://pl.wikipedia....ki/Antyaliasing

na włączonym grałem, wyłączyłem i zmian wielkich nie zauważyłem :wacko: oprócz fps w górę

#12 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Rasa: Khaak
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 14 luty 2009 - 13:10

Konrad162 napisał:

czy jest możliwe że na SETA x10 gra się zacznie w sumie nie ciąć tylko będzie miała przestoje :| (tak jakby na troche wszystko zamarzło)

Czasem jak grywałem na sprzęcie podobnym do twojego również miałem takie sytuacje. tak mi się zdaje, że to wina gry. Po prostu X3 lubi czasem zatrzymać się by "złapać oddech". Nawet przy "mocnej" konfiguracji kompa.

#13 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 luty 2009 - 13:36

Azakal napisał:

Czasem jak grywałem na sprzęcie podobnym do twojego również miałem takie sytuacje. tak mi się zdaje, że to wina gry. Po prostu X3 lubi czasem zatrzymać się by "złapać oddech". Nawet przy "mocnej" konfiguracji kompa.

hmm bo to aż wstyd że takie gry jak gta4 czy crysis chodzą płynnie a X3:R coś robi dziwnego ;p Może to przez niezoptymalizowany kod (chociażby brak obsługi więcej niż 1 rdzenia)

PS mam nadzieję że jak już X3:TC wyląduje (zadokuje :wacko:) u mnie na biurku a potem na HDD to będzie bardziej współpracowała z moim komputerem ;)

#14 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 14 luty 2009 - 13:57

Niestety, ale TC ma te same problemy, szczególnie w trakcie uruchamiania misji np. obrony stacji lubi przyciąć, a spowodowane jest to zaczytywaniem odpowiedniego skryptu z dysku.

#15 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Gram w: X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 14 luty 2009 - 14:02

Pozwolę sobie tu zacytować Ryśka Rynkowskiego :wacko:

Cytat

Ten typ tak ma

Yacek napisał:

Niestety, ale TC ma te same problemy, szczególnie w trakcie uruchamiania misji np. obrony stacji lubi przyciąć, a spowodowane jest to zaczytywaniem odpowiedniego skryptu z dysku.

To swoją drogą Yacek ale optymalizacja silnika graficznego gry pozostawia wiele do życzenia. Zdarzały mi się jeszcze w X2 The Threat sytuacje, gdzy gra przycięła podczas inwazji Xenońskich. Fakt było to zjawisko bardzo rzadkie jednak sam fakt jego zainstnienia na sprzęcie który powstał kilka lat po premierze gry woła o pomstę do nieba.

#16 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 luty 2009 - 15:05

Yacek napisał:

Być może jest to cena jaką musimy ponieść za tak duże możliwości modyfikacji gry mody/skrypty itp.

Azakal napisał:

...

To że się tam czasem zatrzyma, całe szczęście nie trafiają się często bitwy z udziałem po 200 statków albo i więcej ;p, to pół biedy najważniejsze że nie klatkuje na okrągło :wacko:

Chociaż z drugiej strony bitwy po 200 czy więcej "lagują" tylko na przyspieszeniu a jak latasz M3 lub M6 to raczej przyspieszenie (takie jak 8 czy 10) w takich sytuacjach nie jest wskazane. bo może być BUM ;)

#17 Vidaar

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 67 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:48

A u mnie TC ma przestoje nawet bez SETA 1000%... (Potrafi tak wisieć kilka minut, ale jak mu zrobie alt+tab, to po powrocie problem znika).
Głównie jak się w coś nawala, ale potrafi się też zaciąć jak lecę pustym sektorem............................ :(

Mój komp:
Win XP 32 bit
AMD Athlon 64 X2 dual core 5000+ 2.61 GHz
NVIDIA GeForce 8600 GT
2 GB RAM

#18 Azakal

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 15 lipiec 2010 - 19:36

Marcin626 napisał:

A u mnie TC ma przestoje nawet bez SETA 1000%... (Potrafi tak wisieć kilka minut, ale jak mu zrobie alt+tab, to po powrocie problem znika).

A to jest co najmniej dziwne i zapewne spowodowane jakąś mieszanką skryptów :( (a jak grasz bez skryptów, to nie mam pojęcia czym)

#19 Vidaar

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 67 postów
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 16 lipiec 2010 - 10:53

Może trochę doprecyzuję. Problem nie znika w ogóle, tylko alt+tab przyspiesza odwieszenie się. Za jakiś czas zawiesza się znowu.
Moja gra to 2.7.1 + bonus pack. Żadnych skryptów, cheatów, nic.

#20 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 16 lipiec 2010 - 14:28

A może napiszesz w odpowiednim dziale? Ten dział i ten temat jest poświęcony X3 Reunion, nie TC, a to spora różnica.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych