Skocz do zawartości

DDTC i niskie FPS


housik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda tak, mam 17 fps lub mniej niezależnie od układu. ( niestety nie zauważyłem od kiedy tak mam). Jak dam nową grę to wszystko jest ok.

Postanowiłem zainstalować wszystko od nowa, czyli czysty x3tc plus 2.7.1 i plus ddtc i jest tak samo. Jak wezmę stare savy sprzed DDTC to też jest 17 fps, ale jak wyłączę pakiet modyfikacji i odpalę x3 w oryginale to już na tych savech mam 55 fps. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z tym tematem: Ulepszanie wydajności gry. Zbiór poprawek i skryptów dla TC.

Po dodaniu kilku z wymienionych w nim skryptów i modów, moja gra z modem DDTC chodziła lepiej niż czysta gra. Zobacz tez do mojej stopki, do linku używanych przeze mnie skryptów, znajdziesz tam linki do NoFog i NoCiv dla DDTC, wydatnie polepszają grę z DDTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapoznaj się z tym tematem: Ulepszanie wydajności gry. Zbiór poprawek i skryptów dla TC.

Po dodaniu kilku z wymienionych w nim skryptów i modów, moja gra z modem DDTC chodziła lepiej niż czysta gra. Zobacz tez do mojej stopki, do linku używanych przeze mnie skryptów, znajdziesz tam linki do NoFog i NoCiv dla DDTC, wydatnie polepszają grę z DDTC.

Testowałem civil w wersji low , Remove Rocks ,Low Polygon Asteroids i jak pamiętam żaden w sektorze Saturn nie spowodował podniesienia fpsów, dalej bylo 17 fps , ale sprawdze Foga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nocivil nofog, stare szadery i dalej to samo 😀. Będę dalej grzebał, nie podejrzewam że to idzie o wydajność , DDTC chyba aż tak nie różni się obciążeniem od gołego x3tc żeby różnica była 17 i 55 fps w pustym sektorze na tym samym save. hmm. Mam nadzieje że to nie błąd save, kiedyś coś mi się takiego zdarzyło że wszystkie savy po danym czasie czy nowe czy stare po minucie lotu wywalały grę, musiałem się spory kawałek cofnąć. Do tej pory nie wiem o co chodziło. Komp amd x4 3.5.ghz, 3 gb ramu i ati 5750.

Może ktoś da jakiegoś w miarę rozbudowanego seva do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zatruwam życie, ale jakoś zależy mi na dalszym graniu 😀

Wiec tak, po testach.

Savy z DDTC:

na DDTC - 17 fps

na X3TC - 41 fps

Savy orgyginalne x3tc:

na DDTC - 42 fps

na X3TC - 41 fps

W przybliżeniu za pomocą frapsa. Podejrzewam że coś mi zwalnia profil lub jakiś błąd, albo miałem źle wgranego jakiegoś moda i się coś posypało. Jak ktoś z kolegów ma czas udostępniam jeden stan gry do testów jak to działa u was na DDTC i X3TC.

http://www.housik.com/X09.sav

Dodatkowa ciekawostka. odpaliłem ten stan x3tc i ponownie go zapisałem. Potem wróciłem do DDTC, wczytałem i niespodzianka - fpsy są juz normalne. Wszystko wygląda ok, tylko pytanie czy nadpisując stan z DDTC w X3TC nie uszkodzę jakiś danych z DDTC? No i oczywiście nie wyjaśnia to problemu, a nie każdy stan z DDTC da się wczytać pod oryginalne X3TC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy Twojego sav, są bez sensu. Nie chodzi tylko o różnice w sprzęcie, ale również o różnice w zainstalowanych przez innych skryptach i modach. Gdybyś tak jeszcze podał listę skryptów, to może ktoś skusiłby się zainstalować podobny zestaw i przetestować. A tak save może się nawet w ogóle nie uruchomić u kogoś.

Nie bardzo rozumiem co znaczy

Cytat

nadpisując stan z DDTC w X3TC nie uszkodzę jakiś danych z DDTC?

Nadpisałeś plik sav z X3TC plikiem z DDTC, no to grasz teraz w DDTC.

Uruchomiłeś grę z modem DDTC używając pliku sav z X3TC. Może być problem. DDTC wymaga rozpoczęcia nowej gry. Pewne skrypty w nim zawarte, nie uruchomią się na starym sav z X3TC i będziesz grał "inaczej" z DDTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem sev z DDTC na X3TC z co prawda zainstalowanym DDTC, ale wyłączonym w opcjach i wyłączonymi wszystkimi modami ( skoro tu się odpalił to czemu nie miałby się komuś odpalić. i zapisałem go na takiej grze bo tu fps były ok. Gdy wróciłem do gry z DDTC było już ok. Pytanie tylko czy sav nie stracił jakiś danych. Narazie działa i nie zauważyłem jakiś strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...