Skocz do zawartości

ReadText i problem w skrypcie Station/Complex Seller


fieryangel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, a ten problem to taki, że chcę sprzedać kompleks daje ww ReadText wybieram mój kompleks z mapy wszechświata i... nic się nie dzieje.

Pobrałem go stąd http://xudb.pl/topic/50-zbi-r-skrypt-w-amp-amp-mod-w-dla-x3/

Jeszcze mam pytanie czy można jakoś, bo tym skryptem chyba nie da rady, sprzedać jedną fabrykę z kompleksu, ewentualnie jakoś ją rozwalić ? Najlepiej bez niszczenia węzła kompleksu bo trochę kasy by poszło na nowe tunele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda w porządku i nie powinno być żadnego readtext. Postępowałeś według instrukcji w readme?

Cytat

Each station has it's own menu under the orders button. A new menu will appear called Sell Station, once this menu has been selected you will be shown a universe map. From this map you choose the station that you wish to sell. The station or complex will be destoryed and all ware that is inside the station will have been automticly sold for the avarage price. Aswell as ware being sold any money the station has will transfer to player account. You will only recieve half of the orginal cost when you sell any station.

Komende po polsku nazawałem Sprzedaj Stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak postępowałem wg instrukcj,i tzn. skopiowałem zawartość ściągniętego folderu i wrzuciłem do katalogu głównego z grą, a następnie w opcjach stacji wybieram tego ReadTexta, który sie tam pojawił, wybieram stacje/komplex i się sprzedaje. Po wybraniu obiektu na sprzedaż gra tak jakby sie zawiesza, ale tak naprawdę to pojawia się jakiś komunikat (Wiadomość), której nie widać i trzeba nacisnąć "i" żeby można było grać dalej.

Script Editor w grze mam aktywowany.

Teraz jak już odkryłem, że ten skrypt mi działa to ww ReadText tak bardzo nie przeszkadza, ale fakt faktem - jest 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba coś skopałeś.

Po rozpakowaniu rar-a masz dwa katalogi: script i t. To co masz w katalogu script (pięć plików .xml) kopiujesz do podkatalogu script w katalogu gry, to co masz w katalogu t (plik 487391.xlm) kopiujesz do podkatalogu t w katalogu gry. I wtedy nie powinieneś mieć readtext-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten Readtext 8804-9

Mam też drugi podobny problem, więc napiszę tu.

Dziś znów załapałem kolejny Readtext...

Zainstalowałem 2 mody: Race Response Fleet (+ spolszczenie) i Regenerative Hull Systems (pierw zainstalowałem ENG, a potem zauważyłem, że jest PL, więc usunąłem tą pierwszą i wrzuciłem tylko polską wersję; podczas usuwania zapytał czy chcę usunąć jeszcze 2 jakieś pliki, które już nie będą używane) oba z tej strony http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=171620

Po wejściu do gry zauważyłem, że zamiast nazwy Centaur MKIII (w stoczni pisze dobrze, tylko w spisie statków sektora tak jest) jest Readtext 2010-1128. Gdy zaznaczam ten statek to zamiast jego obrazka widzę swój węzeł kompleksu 😆 Po danych technicznych poznałem, że to o Centaura3 idzie.

Dlaczego tak się stało ? I jak to naprawić ? Wie ktoś może ?

@Któryś (może obydwa) z nich, chyba Race Response Fleet, jest do wersji 2.0.1, bo pytał przed instalacją, ale ja dopiero za drugim razem to zauważyłem 😆

Może przez to, co ?

Nie przejmujcie się tym zbytnio zawsze mogę przeinstalować grę i też będzie, choć wolałbym tego jednak nie robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, źle Ci podałem...ciemno było 😆

8804-9 (raz chyba widziałem też 8804-8 przez chwile) to jest zamiast nazwy Centaura MKIII, po zainstalowaniu Race Response Fleet, a 2010-1128 to zamiast nazwy "Sprzedaj Stacje".

@Najgorsze jest to, że odinstalowanie Race Response Fleet kończy się tym, że gra zawiesza się zaraz po wczytaniu sejwa - widzę kokpit i wisi - tak to bym go usunął i by było po staremu, bez problemu.

@@ Zauważyłem właśnie, że wersja spolszczenia to 1.5a, a wersja Race Resopnse Fleet to 1,7a, może coś w tym jest? Taki zestaw był na stronie http://xudb.pl/topic/8-x3-spolszczenia-do-skrypt-w/, więc się nad tym nie zastanawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te readtexty to wina Race Response Fleet.

Readtexty 8804-x odnoszą się do pliku xx8804.xml pierwsza część readtexta na to wskazuje, to co masz po myślniku to nimer ID z którego ma być pobierany tekst. Grasz w polską wersje gry? Jeśli tak to zobacz czy masz w podkatalogu t plik 488804.xml

Readtexty 2010-xxxx to wina konfliktu między tymi dwoma skryptami, zarówno RRF jak i Selers korzystają ze strony kodowej 2010 w RRF jest to polecenia:

<page id="2010" title="Script Cmd Names" descr="Long version of commandos. These are the commandos assigned to ships using the commandconsole. Page 2010 and 2011 belong together and hold short and long versions of the same commands">

Natomiast w Selers:

<page id="2010" title="Script Cmd Names" descr="Long version of command">

<t id="1128">Sprzedaj Stacje</t>

Owszem, wersja skryptu i pliku PL jest różna, ale nie ma to w tym przypadku znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to oddinstaluj Selers, zobacz jak to będzie wyglądało w grze. Mam nadzieję że nie zepsuje to gry i savy zadziałają.

I taka rada, przed zmianami w grze, typu instalacja skryptu itp. dobrze jest zrobić backup katalogu gry, w razie czego mamy jak uratować skopaną grę.

Ja raz o tym zapomniałem i musiałem zaczynać grę od nowa, tylko że dla mnie to żaden problem, lubię początkowe fazy gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że będę musiał stawiać system na nowo, bo chyba coś złapałem i dziwnie się window$ zachowuje, więc i X3 też to czeka... Obecnie skanuje kompa wszystkim czym popadnie, jak się nie naprawi to reinstall i najwyżej nie będę instalował Race Response Fleeta - przeżyję, a Selers się jeszcze przyda.

Czemu nie wpadłem na to żeby zrobić zapas gry?! Doskonały pomysł, dzięki 😆

Cytat

Ja raz o tym zapomniałem i musiałem zaczynać grę od nowa, tylko że dla mnie to żaden problem, lubię początkowe fazy gry.

Też lubię grać od nowa, ale jak dotąd nie miałem nic lepszego od m6 i [prawie] tytana na obecnym sejwie (jeszcze trochę reputacji i będzie 😆); no i kiedyś trzeba w końcu to przejść, a gra leży na półce już chyba z rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...