Skocz do zawartości

New Horizons do pobrania


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

SoBeK:

XTM chodził u mnie dobrze do momentu, kiedy Bazyliszek zaczynał do mnie walić ze wszystkich dział. Wtedy miałem kłopoty z trafieniem kursorem o odpowiednią komendę. 😛

Tu wczoraj zauważyłem pewną ciekawostkę. W jednym z sektorów Yaki (latam tam na zarobek – hakowanie ich statków można robić bez żadnych efektów ubocznych) komp zaczynał mi w pewnym momencie wyraźnie zwalniać. Wyskok i powrót do sektora naprawiały tą niedogodność, na jakiś czas. Może w ten sposób Yaki wyrażali swoją dezaprobatę dla moich poczynań?

W stoczniach zmian ani specjalnych braków nie zauważyłem. Inna sprawa, że wpadam tam raczej na chwilę i to w celu sprzedaży a nie zakupu statku. „Zakupy” załatwia za mnie oprogramowanie hakerskie...

Wczoraj trafiłem też do dwóch specjalnych stoczni – pirackiej (a dokładnie Yaków) i xenońskiej i również nic złego nie widziałem. Ale spróbuję to dzisiaj sprawdzić.

Yacek:

To może być dobry mod, jak go wreszcie skończą. Póki co XTM mimo, że zalatujący stęchlizną nie ma konkurencji... 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do wietrzenia najlepsze są naturalne środki takie jak NH 2.0 czy R 3.0. Po takim wietrzeniu do XTM-a zasiada się z naprawdę dużą przyjemnością...

Ja się jeszcze pewnie chwilę powietrzę, bo chciałbym jeszcze zobaczyć jak wygląda lotniskowiec mechów (bo statek-matkę już widziałem). A potem na drugi dysk do XTM-a bo tam zostawiłem bardzo ciekawą sytuację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoyTass* jak juz wczesniej pisalem, ja wlatuje do sektorow pelnych ksenkow swoim M2 lub M7 i jest totalna rozwalka, a mimo to mam 14-20 klatek (XTM). W NH przy zwyklym locie nie przekracza 6-7, a wole sie nie wypowiadac co sie dzieje w trakcie spotkania kilku piratow. Zamiast walki mam ogladanie obrazkow na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie NH chodzi troszkę płynniej niż XTM, ale spotkałem się już kilka razy z sytuacją, kiedy coś tak go przystawiło, że nie sposób było grac: ok. 2 kl/sek przez 1 minutę - potem ustępuje i wszystko wraca do normy. Żadnych racjonalnych przyczyn. Mam świeżutką wersję X3 specjalnie pod NH na osobnym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz pisze, ze nie podmienilem NH z XTM, ale przeinstalowalem calego X3. Probowalem odpalic nawet bez zadnych skryptow na minimalnych parametrach i totalna lipa. Zauwazylem, ze roznie jest w roznych sektorach i nie jest to zalezne od ilosci statkow ani asteroidow. W niektorym bywalo 3-4 klatki, a w niektorych dochodzilo do 8. Problemu nie rozgryzlem i szczerze mowiac nie chce mi sie. Dokad sie z tym nie pozbieraja, to bede dalej meczyl XTM naszprycowany skryptami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze parę słów:

1. Przed instalacją wywaliłem wszystko, łącznie z katalogiem X3 (pozostały tylko sejwy i screeny w Ego na C);

2. Instalacja X3 standardowa z przejściem z 1.4 od razu na 2.5;

3. Zmieniłem id gry z 48 na 44 a następnie wrzuciłem pliki z NH (wersja z HUD-em);

4. Po jakimś czasie znowu wywaliłem wszystko (nie bardzo mogłem się po obrazkach połapać jaką broń mam zainstalowaną na statku), zainstalowałem od początku X3, tym razem już przechodząc przez wersję 2.2, ponownie wrzuciłem NH ale tym razem wersję bez HUD-a, „spolszczyłem” NH metodą podaną przez Yacka.

5. Odpaliłem grę ze starych sejwów i...

I póki co gra chodzi. Czasem przydarzy się jej to, co opisywałem wyżej ale generalnie z płynnością nie jest źle. Wczoraj odwiedziłem też kilka stoczni – paranidiańską, 2 argońskie, splicką, teladiańską „normalną” i taką w której można kupić spektrańskie(?) statki a także dwie neutralne: piracką i xenońska. I nigdzie nie zauważyłem problemów z wyświetlaniem nazw statków...

Z piratami ostatnio nie walczę, bo jako haker 400 poziomu mogę im wysłać specjalny sygnał rozpoznawczy i wszystkie statki pirackie w sektorze stają się neutralne. Ale wcześniej bywało i też nie miałem pokazu slajdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś trochę w NH i przyznam, że mam mieszane uczucia. Na samym początku gry zostałem uraczony całkiem konkretnym pokazem slajdów (1kl/s). Po chwili gra zaczęła "chodzić" płynnie a nawet bardzo płynnie. Niestety kiedy opuściłem sektor, wróciłem do niego ponownie i zrobiłem parę okrążeń znowu zaczął się pokaz slajdów. Wyłączyłem grę i uruchomiłem ją ponownie, pomogło. Dla pewności poleciałem do argonów i broiłem im sektorach tak długo aż się wszyscy zaczerwienili i przylecieli mi na spotkanie. Swoją drogą Warhawk Janusa to całkiem niezła maszyna. Zdjąłem nim 12 myśliwców Nova 34 Pogromców i duuuuużo Odkrywców aż mnie załatwili zmasowanym atakiem rakietowym. Przyznam, że grywalność była świetna pomimo czerwoności wszystkich dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam Fregatą M7 z podczepionym WarHawkiem i Saberem. WarHawk do hakowania, Saber do kontaktów ze stacjami + walka z assassinami Yaki (jak chcę sobie powalczyć, bo M7-emka z ADPbeta załatwia to automatycznie i bezstresowo 😛 ).

Nie używam mapy Scorpa, więc nie wszystkie sektory odkryłem. Na kilka ukrytych bram trafiłem śledząc inne statki albo poleceniem "zbadaj sektor".

Generalnie NH ma kilka ciekawych pomysłów, ale jest za łatwy: mając duże doświadczenie w hackowaniu statków + Kwaterę Główną + Dok Zaopatrzeniowy prościej o gotówkę niż w XTM przy BSE ustawionym na 1000/1/1000.

Jak pisałeś Woy: muzyka w nowych sektorach jest bezkonkurencyjna - Egasoft przy tym leży i kwiczy 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jest już zboczenie ale właśnie siedzę sobie w pracy, a w tle leci muzyczka z NH... 😛 😛 😀 😛

A sam mod jest przede wszystkim bardzo niedokończony. Jest to kolejna beta a WY załapaliście się na betatesterów.

Udało się Wam już zakończyć jedyną (chyba) historyjkę (a w zasadzie bardzo mini historyjkę) z Janusem w roli głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z innej opcji startowej, ale znam historię Janusa - tak z gruba. Poczytałem troszkę xml-e, naniosłem kilka poprawek i dziś wysyłam do Phlt (zdarza mu się czasem wrzucić francuski tekst w pliku 44.... a i w mapie są pewne niedoróbki).

Za muzykę złożyłem mu graty nie omieszkując dopiec przy okazji Ego z tego powodu 😛

A jeśli chodzi o beta testing, to Ty Woy chyba jesteś na czele 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest to kolejna beta a WY załapaliście się na betatesterów.

Ja moge być nawet Kappa lub Gamma testerem bo mod mi się bardzo podoba, aczkolwiek profil Janus jest trochę za łatwy. Fakt na forum TX jest napisane, że profil Janus - > Easy ale mimo to rangi na samym poczatku gry są troszkę za wysokie. Gdzie tylko człowiek wyląduje słychać ...Stacja Handlowa ma zaszczyt powitać Cię na pokładzie. Chociaz u jakiś dwóch ras możnaby mieć przechlapane, a nie tak od razu u wszystkich best friend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdzie kupić oprogramowanie hakerskie do hakowania statków. Poleciałem do Hackers Comunity w Ore Belt a tam mają tylko wódę, skaner ładunku, urządzenie do zbierania danych (nie mam pojęcia do czego służy), mikrochipy i coś tam jeszcze. Jak chcę hakować statek to wywala mi komunikat, że muszę załatwić sobie soft hakerski w Hackers Comunity. Gdzie zdobyć to coś.

//Edit:

Już mam. Ale nikt nie mówił że ten towar jest nielegalny. Wyhaczyłem Odkrywcę i naraziłem się Splitom 😛 Coraz bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...