Skocz do zawartości

Zbugowane wieżyczki ?


fieryangel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ów "bug" polega na tym, że w XTM dodano nowy rodzaj broni - Elektromagnetyki. Broń ta nie była uwzględniona przez twórców X3 i niestety twórcy modu nie dali radę, aby w pełni zintegrować go ze statystykami. Żeby uzbroić statki ziemniaków w elektromagnetyki, trzeba użyć komendy na statku, a nie z poziomu zbrojowni na statku... Czy jakoś tak to szło. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ów "bug" polega na tym, że w XTM dodano nowy rodzaj broni - Elektromagnetyki. Broń ta nie była uwzględniona przez twórców X3 i niestety twórcy modu nie dali radę, aby w pełni zintegrować go ze statystykami. Żeby uzbroić statki ziemniaków w elektromagnetyki, trzeba użyć komendy na statku, a nie z poziomu zbrojowni na statku... Czy jakoś tak to szło. 😆

A czy w finalnej misji fabuły czystego X3 w systemie Heretics End (czy jakoś tak) nie pojawiła się ziemska flota uzbrojona w elektromagnetyki? XTM dodał soneńskie działa (te np z Mantisa alias Unknown M6) oraz wyrzutnię ciężkich rakiet dla paranidian.

Cytat

We wspomnianym opisie pisało tylko "bugged turrets!" i bałem się, że wcale nie będą działały, ale cieszę się, że wszystko z nimi ok

Dzięki za pomoc.

O ile mi wiadomo to problem był nieco inny. Otóż po przejęciu jakiegoś okrętu znikały nowo wstawione działa w slotach. Rozwiązanie polegało na wyłączeniu w rozkazach statku obrony przez wieżyczki (czyli te wszystkie: obrona antyrakietowa, zniszcz wszystkich wrogów itd.), wstawieniu dział i ponownego uruchomienia rozkazów dla turretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego, po troszku podwójnie masz rację. 😆 Ale problem z wieżyczkami, nie tylko mają terrańskie statki, ale duża część flagowców xenonków itp. Po prostu trzeba pokombinować aby w ogóle tam broń wsadzić. Jednakże ziemniaki mają w XTM ten problem, że aby uzbroić ich statki w EM, trzeba wydać rozkaz z konsoli komend, o!

A w podstawce to ja kompletnie nie pamiętam czy oni mieli elektrmagnetyki w HE czy nie... Cholera go wie, ale faktem jest, że nie ma odpowiedniego slotu w statsach statków na broń ziemniolków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam kotleta bo właśnie pojawił się temat potwierdzający to, co pisałem powyżej. Zbugowane wieżyczki to ograniczenie ilości strzelających dział w danej wieżyczce do max. 12 szt. Taki Tyr na przykład (i nie tylko on) ma zadeklarowane 16 dział w bocznych wieżach, ale strzelać może tylko z 12 z nich 😀((

A tu LINK do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że byłoby fajnie jakby strzelały wszystkie ale...

Któregoś razu wybrałem się Tyrem w odwiedziny do Kha’aków. Ot tak – dla zabawy. W dziobowych miał 8 EDP beta, w bocznych już tylko PDF-y (nie udało mi się kupić więcej EDP ale i tak te wieżyczki były wyłączone) a w pozostałe wepchnąłem ADP. Żadnemu niszczycielowi/lotniskowcowi nie udało się do mnie podlecieć na odległość strzału. A ADP trzaskały drobnicę aż miło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...