Skocz do zawartości

* * - - - 1 głosy

Problem z zadaniem

70 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 13 maj 2011 - 23:43

Nie musisz nic zbierać ani kupować. Zobacz, czy nie dostałeś przypadkiem SMS'a z tym co masz dalej robić. O ile się nie mylę to musisz polecieć do sektora Rolk's Fate, zadokować w tamtejszej wytwórni tub kwantowych i zagadać do Sayi Kho. Musisz mieć też 150k kredytów. W tej misji będziesz miał okazję przelecieć się hydrą, jednak nie myśl, że będzie to przyjemny lot :unsure:

#22 Riess

Admirał Floty

• Admiralicja
  • 209 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion

Napisano 14 maj 2011 - 10:20

Wyświetl postUżytkownik Green dnia 13 maj 2011 - 19:31 napisał

czyli zakup np. M6 rozpocznie dalszą ciągłość wątku głównego gry?

Co jakiś czas gra daje ci chwilę wytchnienia abyś mógł budować "zaplecze" zamiast robić misje. Podczas tych przerw nie ma warunków do spełnienia. Po prostu mija jakiś czas i dostajesz wiadomość że sytuacja się zmieniła i jesteś potrzebny w systemie XYZ.

Wyświetl postUżytkownik LeWaR dnia 13 maj 2011 - 20:34 napisał

Rybołowem wyposażonym w GFU wykosisz dwa inne Rybołowy naraz latając w kółko :unsure: Do ostatniej misji jedynie Nova wchodzi w rachubę. A do Rybcia dokuje mały M5 jakby co ...

Spoiler

#23 Jamba

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X2: The Threat

Napisano 14 maj 2011 - 11:24

Żałuje że spóźniłem się w tym temacie.
Całą fabułę (od momentu zakupu Novy) zrobiłem właśnie M3, łącznie z ostatnią misją [ale to było 2 lata temu] a niedawno zrobiłem ją sobie jeszcze raz, z tym że zupełnie z większym rozmachem :unsure:! Fajnie było się do tego przygotować, wierzcie mi. A oto co zrobilem:
mialem kilka zdobycznych Orinoko i 2xKhaak M3 [jednym z tych dorobiłem się do Rybołowa ^^] - wszystkie te statki wyposazylem w max osłony i najlepsze dla nich uzbrojenie.
Sam wsiadłem mojego starego Khaak M3 a reszcie [łącznie z Rybołowem] wydałem polecenie Chroń Mnie. :) Było zacnie, właściwie to sobie spokojnie robiłem misję a skrzydłowi zdejmowali potencjalne zagrożenie. I teraz ważny punkt dla Green:
kazdy statek ktory mozesz kupic strzela "pociskami" ktore jakis czas lecą do celu, więc gdy cel się porusza nalezy wziąć to pod uwagę. Natomiast Khaacki Emiter Kyonow, strzela natychmiast strumieniem, powiedzmy- lasera, i to o nie małej sile! Wierz mi, ze w ostatniej misji, dzieki temu ustrojstwu, zaoszczedzisz sporo czasu i nerwow :)

A teraz taki maly offtop co do Rybolowa ^^
Wyposazony w GFU beta, radzi sobie bez większego problemu z Xenonskim M2 - wlasciwie to gdybym od poczatku "latal bokiem" [rozszerzenie napedu bocznego] to nawet by mi oslon nie drasnal. :)
Wiec ja wole walczyc z głową i Rybołowem niż latać szybko jakąś hydrą i omijać większych przeciwników ;P

#24 Green

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 14 maj 2011 - 13:53

witajcie :unsure:
bardzo cenne wskazówki :)
zakupiłem takie urządzenie transportowe w świątyni gonerów i ma ono transportować mnie z jednego statku do drugiego bez konieczności korzystania ze skafandra, z tym, że nie wiem ja to ustrojstwo uruchomić,
druga sprawa, gdzieś w jakimś wątku ktoś napisał, że korzystał z tego urządzenia do transportowania surowców ze stacji (do 5 km)mając Rybołowa,
czy mógłby mi ktoś opisać jak tego wyczynu można dokonać :)
pozdrawiam serdecznie

#25 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 14 maj 2011 - 15:05

Instalujesz urządzenie transportowe na statku w którym jesteś (drugi statek nie musi mieć tego urządzenia).
Wciskasz "i" oraz szukasz w rozszerzeniach. Powinny być dwie opcje. Jedna transportuje Ciebie do wybranego statku inna pozwala na wymianę ładunku.

Jest też inny sposób. Ja z niego chętniej korzystam. Wybierasz na cel statek do którego chcesz się przesiąść/wymienić ładunek. Wciskasz enter i przechodzisz do zakładki nawigacja. Tam również powinny być obie opcje. Niestety ich nazwy są nieco mylące. Jeśli pamiętam to opcja wyżej odnosiła się do przesiadki, a niższa do transportu ładunku.

Musisz pamiętać, że jeśli twój statek nie ma urządzenia, a statek z którym chcesz się wymieniać ma to nici z transportu. Przynajmniej ja tak miałem.

#26 Green

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 14 maj 2011 - 16:29

to urządzenie transportowe, jeżeli jest zainstalowane na obu statkach to świetnie działa i w jedną i w druga stronę jeżeli chodzi o osobę oraz ładunek, natomiast mam problem z transportem ładunku ze stacji do M6 Rybołowa, wiadomo, że w stacjach nie dokuje a jedynie w wybranych stoczniach, chciałbym mieć możliwość dokonywania zakupów do tego M6 :unsure:
dzięki za podpowiedzi :)
pozdrawiam serdecznie

#27 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 14 maj 2011 - 16:57

Nie wiem jak to jest w X2, nie grałem nigdy, ale w X3R i TC Teleporter nie działa pomiędzy stacjami a statkami. Do tego jest skrypt (dodatkowy) Bulk Transporter Upgrade. Czy coś takiego jest dla X2, nie wiem.
Co do wymiany między dwoma statki, z których tylko jeden ma Teleporter (czy jak to się nazywa w X2), to może spróbujcie zrobić tak jak w TC, wejść w rozkazy tego drugiego waszego statku (tego w którym nie jesteście, a który ma Teleporter) i tam poszukać wymiany towarów. W TC tak to działą (X3R chyba też), więc zawsze wystarcza jeden statek z teleporterem w takich przypadkach.

#28 Gleaves

Pilot bombowca

• Przyjaciele
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisano 14 maj 2011 - 19:25

Green, jesteś zmuszony swoim M6 tankować TYLKO w Terracorp HQ. Między statkiem, a stacją nie ma możliwości wymiany za pomocą urządzenia transportującego. Możesz też kupić TS'a i wyposażyć go w napęd skokowy :unsure:

Yacku, w X2 nie ma żadnego rozkazu dotyczącego wymiany towarów. Niestety :)

Hmmm... Może spróbuję wyposażyć moją płaszczkę w GFU. Ale to jak znów mi się zechce pograć w X2 :) Czasem trzeba sobie zrobić przerwy :)

#29 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 14 maj 2011 - 19:47

Wyświetl postUżytkownik Renegade dnia 14 maj 2011 - 19:25 napisał

Yacku, w X2 nie ma żadnego rozkazu dotyczącego wymiany towarów. Niestety :unsure:

Wyświetl postUżytkownik Renegade dnia 14 maj 2011 - 15:05 napisał

Wciskasz "i" oraz szukasz w rozszerzeniach. Powinny być dwie opcje. Jedna transportuje Ciebie do wybranego statku inna pozwala na wymianę ładunku.

A to?

#30 Green

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 14 maj 2011 - 22:16

dziękuję wszystkim bardzo za pomocne podpowiedzi oraz sugestie,
pozdrawiam także wszystkich fanów tej przepięknej sagi X Universe :unsure:
a zwłaszcza odsłony X2 The Threat :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych