Skocz do zawartości

Misje dla stoczni


rolnik_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No nie dokładnie mi o to chodziło, myślałem np. że po osiągnięciu np. 10 poziomu dostanie się jakiś uszkodzony statek lub coś w tym stylu. Szkoda, ale i tak warto wykonywać te misje, ładnie się na nich zarabia 😀

A tak z innej beczki chciałem wykonywać misję dla stoczni ziemskiej, zatwierdziłem misję po czym przez przypadek zrezygnowałem z niej. Nie chciało mi się od nowa wczytywać sejwa przekonany że po pewnym czasie pokaże się nowa misja jak to jest w stoczni prezydenckiej. Niestety po dość długim graniu nie mam żadnej wiadomości , latam do tego sektora i chyba coś się zacieło. Niestety żadnego sejwa nie mam z tamtej chwili więc nie wiem czy pozostaje skreślić mi tą stocznie czy jest możliwość jakiejś jej reaktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć słówko w sprawie misji, ale już z innej beczki. Pierwszą chyba stocznią od której dostajemy komunikat o możliwości rozpoczęcia "współpracy" jest stocznia Yaki (gram na profilu Bankrut-Zabójca). Niestety po wykonaniu misji inicjującej nastąpił koniec mojej współpracy z tą stocznią (od kilku dni nie dostaję od nich żadnej misji), a w moim profilu nie ma nawet statusu który dotyczy moich relacji z nimi, rangi itp. Dobra myślę, przyjdziecie jeszcze w łaskę i poleciałem wykonywać misję dla Bractwa w nieznanym sektorze. Szło całkiem nieźle, ale w między czasie odezwała się stocznia Splitów dla której również zacząłem wykonywać misję. Doszło do sytuacji gdzie otrzymałem zadanie od Bractwa (DTS), ale Splici również wysłali mi zlecenie. Zrobiłem chyba błąd bo poleciałem na misję Splicką, a po jej wykonaniu zawitałem do nieznanego sektora. Jakież było moje zdziwienie, gdy osoba ze stoczni Bractwa, która miała mieć misję dla mnie, nie miała mi nic do powiedzenia (mam w logu treść maila i "personalia" wzywającego na misję). W chwili obecnej mam więc dwie "obrażone" stocznie, od których nie dostaję misji w ogóle (choć z Bractwem jest o tyle lepiej, że mam chociaż w moim profilu status i rangę). Splici zaś zasypują mnie zadaniami i z nimi nie mam najmniejszych problemów. Nie zmartwiłbym się tym wszystkim gdyby nie fakt, że z Yaki-Naginata uzbrojoną w broń z Bractwa byłem w stanie rozłożyć sporą nawet armadę wroga (mam na myśli kilkanaście M1-M2, mrowie M3-M6), co prawda nie za szybko, ale skutecznie i zazwyczaj bez utraty 1% osłon. Czytałem topic na http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=250104 i w ostatnim jego poście gość o nicku spectre900 ma podobny problem, tyle że tylko ze stocznią Yaki, ale nikt nie odpowiedział (a topic założony przez autora moda DDTC, to chyba całkiem niezłe źródło rozwiązywania takich problemów - choć autor może wybrał się na wakacje ? 😀). Pytanie brzmi - czy ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak temu zaradzić ?.

PS.

Zaczynam się zastanawiać, czy ja czasem nie muszę mieć lepszej reputacji z .... Paranidami (z nimi i z Boronami mam najgorszą z możliwych), bo z tego co pamiętam to gro misji patrolowych (i innych) kończyło się właśnie w Paranidiańskich sektorach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja jest potrzebna tylko aby otrzymać pierwsze zlecenie, potem bez znaczenia. Musisz mieć albo pecha, albo konflikt z jakimiś modami/skryptami. Misje dla stoczni robiłem dla wszystkich do końca (czyli odblokowania M2), robiłem po kilka stoczni na raz, na przemian i żadnych problemów nie miałem.

Co do pytania na forum Egosoftu, to po pierwsze podałem Ci linka do forum DDTC, tam najszybciej dostaniesz odpowiedź, choć może być z tym w tym tygodniu problem, Deadly jest w podróży służbowej w Europie i wraca dopiero w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam chyba pecha, bo nie używam żadnych innych modów, ani skryptów (jedyna modyfikacja to brak mgły w sektorach, cywilów i 500 km komunikacja - ale to wszystko "siedzi" w katalogu "types" i chyba nie ma większego znaczenia). Oczywiście gra z update do wersji 2.7.1 i DDTC 1.1a. Ciekawe czy można "wyzerować" w jakiś sposób skrypt odpowiedzialny za misję (nawet kosztem reputacji ze stoczniami i ich oferty która z tej reputacji i zadań wynika) lub dane które gdzieś tam sobie przechowuje ? (trochę już pograłem i szkoda mi mojego "majątku", a przede wszystkim straconego czasu).

Edit1:

Zacząłem grać jeszcze raz (tym razem na profilu dodanym przez mod DDTC 1.1). I tu niespodzianka, bo lecąc od razu (kilkanaście minut od rozpoczęcia gry, tyle co czas dotarcia) do sektora Yaki w której znajduje się stocznia i wykonaniu pierwszej misji, owszem dostałem maila z gratulacjami i obietnicę następnych misji, ale po sekundzie dostałem również komunikat "Misja Przerwana". W logu brak jakichkolwiek błędów, ostrzeżeń czy innych niepokojących informacji od Yaki - ot misja zaliczona, ale następnej po kilku godzinach gry już nie dostałem (gdzie normalnie jak pamiętam wcześniejsze rozgrywki zaliczyłem już kilka czy nawet kilkanaście). Zapewne za pierwszym razem było tak samo, ale nie zwróciłem uwagi na komunikat o przerwaniu misji (tak jak wcześniej u Bractwa, tylko tam zapewne doszło do takiego "wypadku" po wykonaniu kilku misji). Czysta gra bez skryptów, najnowszy patch i mod - nie wiem co o tym sądzić.

Edit2:

Po wielu godzinach walki z grą jestem w 100% przekonany że DDTC 1.1a jest zabugowany (w topicu "Mod DDTC - już dostępny" na tym forum, secoh opisuje podobną sytuację, tylko ze stocznią RTI), zresztą ostatni post na stronie egosoftu w topicu założonym przez DeadlyDa (a dotyczącym jego moda), traktuje o tym samym (może teraz nie jest już ostatni, ale w każdym razie jest na 30-tej stronie). Przeprowadziłem trzy różne instalacje (czyste, bez żadnego dodatkowego skryptu czy moda, pierwsza to kolejność: 2.1->2.6->BonusPack->2.7->2.7.1, następnie to samo bez BonusPack'a, a na końcu każdy kolejny update od wersji 2.1 począwszy, również bez BonusPacka) i zawsze to samo - w pewnym momencie (lub nawet w misji inicjującej), dostajemy komunikat z "gratulacjami", a za chwilke info "Misja Przerwana" (nieraz ludzie nie zwracają na to uwagi, bo przemyka to bardzo szybko). O następnych misjach możemy zapomnieć (bo to tak jakbyśmy porzucili pierwszą misję dla stoczni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam też ten sam problem ze stocznią Yaki. Obecnie gram na czystym XTC 2.7.1 (kolejność patchy 1.4->2.0a, 2.0->2.1, 2.1->2.5, 2.5->2.6, 2.6->2.7, oraz ostatnia łatka 2.7.1. Do tego DDTC 1.1a. Przed chwilą zrobiłem dwie pierwsze misje dla President's Yard (ochrona stacji i konwoju), więc zaczynam mieć podejrzenia że problem leży w misjach killerskich (pierwsza misja w stoczniach RTI i Yaki). Wszystkie objawy (komunikat "misja przerwana", brak statusu w stoczni) mam dokładnie takie same jak Cyberstorm. Frustrację powiększa jeszcze to, że bez najmniejszego problemu wcześniej grałem na XTC 2.5 + DDTC 1.0. ]😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem że po wykonaniu pierwszej misji dla stoczni Yaki (zabicie chłopka) otrzymuję wiadomość z podziękowaniami a następnie napis "Mission Aborted". Potem czekam wieki pod ich stacją i nie dostaje wogóle wiadomości o nowej misji. Co jest nie tak? Mam X3 TC 2.7.1 , CMOD 3 i DDTC 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A więc problemem są brakujące linie tekstu w kodzie moda... czy coś.

W dużym skrócie tak (przynajmniej po części). Ja choć nie mam zielonego pojęcia na temat kodu moda, dodałem cztery "brakujące" linie kopiując je z moda 1.0 do pliku z misjami dla Yaki, a później dla formalności do pozostałych, oprócz Boronów i Argonów bo te wydawały się ok (u Teladi algorytm sprawdzania co się dzieje z misją jest kompletnie różny od pozostałych, ale identyczny jak ten z wersji 1.0, więc też zostawiłem to w spokoju) i wszystko zaczęło działać poprawnie (tzn. po wykonanej poprawnie misji zawsze dostaje "Misja ukończone", a dla misji w której "nawaliłem" w jakiś sposób, dostaje "Misja przerwana").

Martwi mnie jednak coś innego, coś co może nie objawiać się zawsze. Dla przykładu, mając zapis zaraz przed zniszczeniem pirata w pierwszej misji dla Yaki (mod 1.1a bez modyfikacji), raz na 10-15 odczytów i późniejszych zestrzeleń delikwenta, udawało mi się zaliczyć tą misję - komunikat "Misja ukończona" (znakiem tego komuś mogło się udać, tak jak mi ze stocznią Splitów, bo pierwszą i pozostałe misje dla nich zaliczałem i zaliczam bez problemu). Dalej, jak już wcześniej wspomniałem w temacie tego topicu, dostałem misję od Bractwa (ze strony DTS) i nie była to pierwsza misja, bo zaliczyłem ich całkiem sporo. Przylatuje po jakimś czasie na tą misję do ich sektora, a tam nikt ze mną gadać nie chce (i nie gada do tej pory), a zaproszenie do misji mam w logu. Następny temat to Bractwo ze strony MRB (to za misję dla MRB dostajemy statki "wojenne" i ekskluzywną broń, bo DTS daje nam TP, TS itd.). Pomimo wysokiej rangi i sporej reputacji goście z MRB nie odezwali się ani razu ! (przynajmniej w moim przypadku). Przy próbie łączności ze stocznią, nie ma tam nawet gościa który ma przy nazwie napis "MMRS", tylko ten z "DTS".

A najgorsze jest to, że takiej sytuacji nie można w żaden znany mi sposób odkręcić i będąc w przysłowiowej "połowie gry", mając spory majątek w postaci kasy, statków, fabryk, a także reputacji nie mam żadnego kontaktu ze stocznią Yaki i Bractwem (czyli ze stoczniami na których najbardziej mi zależało) i wychodzi na to, że muszę zacząć wszystko od początku (choć poczekam na poprawkę Deadla bo moje "łopatologiczne" grzebactwo w skryptach, może przynieść przedziwne rezultaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

EDIT: Tylko dla upewnienia się: czy misje dla stoczni splitów działają?

Żeby było ciekawiej, to ja nie miałem żadnych problemów ze Splitami (nawet w oryginalnym DDTC 1.1a). Wykonałem dla nich pierwszą misję, a później bez problemu dostawałem i wykonywałem następne (ale biorąc pod uwagę "identyczność" kawałka kodu odpowiedzialnego za decyzję "co się dzieje z misją" z kawałkiem porównanym w pliku Yaki mogę przyjąć, że nie każdemu się udało zaliczyć misję dla Splitów - nawet tą pierwszą tak jak secoh).

Ja miałem za to rebus ze stocznią Yaki (od pierwszej misji), a po pewnym czasie z Bractwem (tak jak napisałem w poprzednim poście, choć z Bractwem jak można przeczytać, był to problem zupełnie innej natury). Po lekkiej modyfikacji plików "_SY", wykonując w nowo utworzonej grze próby po kilkanaście razy dla każdej stoczni i bratając się nawet już od początku z Boronami i Paranidami (choć zazwyczaj na nich żeruje, ograbiając ich statki z transportami wojskowymi), tak aby przećwiczyć na różne sposoby misje (wykonana, nie wykonana, zestrzelił ktoś inny, upłynął czas itp.) i wszystko jak na razie działa poprawnie (o ile tak to można określić).

Oczywiście moje tzw. "zmiany" (czyt. 'kopiowanie', a gwoli ścisłości jeden z gości na site autora moda zwrócił uwagę na puste miejsca i nie trudno było później się mgliście domyślić co do czego służy), to czysta łopatologia wzięta z kosmosu, bazująca na zasadzie "wydaje mi się, że tak to powinno wyglądać" 🙁. I tak sobie pogrywam, ale z niecierpliwością czekam na patch od Deadly'a (wspomniał coś o czwartku) ...

Edit:

Hmm, tak jak można było się spodziewać, poprawki nadal nie ma, a ja chyba przechwaliłem tych Splitów (choć problem będzie zapewne dotyczył wszystkich misji "killerskich" u każdej nacji. Chodzi mianowicie o to, że misja zawsze jest przerywana gdy np. ktoś inny zabije nasz "misyjny" cel, ale skrypt przerywa misję również gdy cel zostaje zniszczony swoją własną rakietą, a ja zapisując bardzo blisko niego i niszcząc jego rakiety powoduje, że detonacje niszczą również cel (a gość nic innego nie robi tylko sypie rakietami Tomahawk). Poprzedni zapis jakieś 4 godziny do tyłu. Każda próba ucieczki (czy jakiegokolwiek innego manewru) powoduje, że ginę ja i cel. Oczywiście wiadomym jest czym się kończy komunikat "Misja przerwana" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To mój pierwszy post na tym forum, więc serdecznie wszystkich witam...

... i od razu przechodzę do wyjaśnienia mojego problemu. Zacząłem grać w DDTC w wersji 1.1a i po wykonaniu piewszej misji dla shipyardu splitów pojawił się u mnie problem opisany powyżej, czyli mission completed- mission aborted i brak dalszych zleceń z shipyardy RTI (u Teladi i Boronów jest ok chociaż u tych ostatnich mam na razie możliwośc kupienia dwóch "nowych" statków przy czym drugim z nich jest standardowy Pike - nie jestem pewien czy tak powinno być - zamiast chyba Syreny). Wczoraj zainstalowałem DDTC v1.2 i niestety misji w splickim shipyardzie RTI nadal nie dostaję (nie jestem pewien czy tak się na pewno nazywał, ale wiecie zapewne o który chodzi.). Nie wiem czy wersja 1.2 miała ten błąd poprawić, ale bez wpływu na już zapisane stany gry czy może coś nadal jest nie tak. Czy ktoś wie może jak sytuacja na daną chwilę wygląda? zaczynać nową grę czy kontynuować starą i czekać na jakieś zmiany odblokowujące "zawieszone" shipyardy Grę zacząłem niedawno więc nie stracę dużo zaczynając ja od nowa, ale z drugiej strony nie chcę tracić kilkudziesięciu godzin grania, jeśli jest szansa na rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy miały być naprawione w wersji 1.2. Jak to wygląda faktycznie, to nie wiem, od kilku miesięcy nie gram już z tym modem. Zacznij nową grę i zobacz jak będzie, choć kod powinien zadziałać na starej wersji gry. Jedynie jeśli już przerabiałeś pierwszą misję i miałeś błąd, to kod raczej nie zadziała i pomoże tylko nowa gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...