Skocz do zawartości

Bombowce bez rakiet


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio grając w TC zwróciłem uwagę na pewną bardzo dziwną rzecz. Mianowicie większość bombowców w grze nie bombarduje 😀 tzn nie odpala rakiet w kierunku wroga (ani nawet w moim gdy ich atakuje). Zdziwiony zrobiłem im skan ładowni i prawie żaden nie miał na pokładzie rakiet (w paru przypadkach mieli po 2 lub 3 sztuki). Co to za bombowiec bez bomb, zwłaszcza, że występuje w roli eskortowca.

Mamy historię rodem z horroru w której lata sobie po sektorze taki M6 eskortowany przez 3 M8, potrafiące jedynie trochę poskubać wroga tylnymi wieżyczkami, bo nie posiadają rakiet. Dałbym nogę, że na patchu 2.5 wszystko było ok, tzn bombowce miały na pokładach zapasy rakiet z których skwapliwie korzystały w razie potrzeby.

Wie ktoś może czemu tak jest lub jaki plik odpowiada za wyposażenie bombowców NPC w rakiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest zenujace jesli chodzi o gre. Czesto widzialem tez puste w rakiety patrole, zwlaszcza te zespawnowane na poczatku gry. Jeszcze inaczej, kilka statkow leci pustych, zas jeden to ma z 200 rakiet na pokladzie. Podobnie sprawa sie ma z bronia wykorzytujaca amunicje.

Ostatnio natrafilem na ciekawy plugin, ktory wydaje sie byc recepta na powyzsze. Wlacza u statkow kontolowanych przez AI nieskonczonosc amunicji.

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=248906

Warto bedzie to sprawdzic w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może po prostu wystrzelały gdzieś po drodze swoje zapasy rakiet ? Pamiętajcie, że OOS też ich używają. Z tego co zauważyłem zwykle mają po max. kilkanaście sztuk, na dobrą sprawę mogą zużyć wszystkie w czasie jednej potyczki i potem co najwyżej taranować przeciwników.

Wziąłem to pod uwagę, ale te wszystkie "puste" bombowce przeskanowałem natychmiast po rozpoczęciu nowej gry. Dla statków AI nowa gra jest przecież "stworzeniem świata" więc nie miały kiedy zużyć rakiet.

Sprawdziłem skrypty podane przez Sorkvilda i okazało się, że już je mam (pewnie stanowią część jakiejś paczki skryptów) ale niestety nie działają na rakiety.

Edit//

Okazało się, że piloci bombowców NPC to debile 😀 Latałem sobie po Bright Profit, gdzie szalał lotniskowiec Khaak. Z odsieczą przyleciał Teladiański M7M Głuptak. Pomimo, iż miał na pokładzie po 100 Morgensternów i Młotów nie wystrzelił ani jednej, tylko "skubał "Khaaka tylną wieżyczką. Nic by nie wyszło z tego skubania gdyby nie eskorta Głuptaka składająca się z kilkunastu M3, M4, M5 i 3 Rybołowów. "Zalały" Lotniskowiec zmasowanym ogniem i w końcu pękł. Normalne to nie jest. Co on te torpedy zostawia na święta pod choinkę czy co? Tak mi się wydaje, że od patcha 2.7.1 piloci bombowców troszkę zgłupieli. W 2.5 odpalali rakiety torpedy i co tam jeszcze mieli pod ręką a teraz latają i zastanawiają się co by tu zrobić 😀 Być może to tylko moje wrażenie ale diablo realne 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Używam jeszcze starego pliku jobs, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Nie ma, jak pisałem jedyna zmiana pomiędzy plikami Jobs z 2.6 i 2.7 to zmiana typu pirackiego transportowca. Że nie udana, to inna sprawa, pisałem o tym. Ale to jest jedyna zmiana.

Jeśli już, to winiłbym jakiś skrypt odpowiedzialny za obsługę M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...