Skocz do zawartości

Zapowiedź kolejnej gry z seri X


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 273
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podejrzewam, że wymagania nie będą większe niż dla XTM. Zdaje się, że TC będzie bazowało na XTMie w pewnych sprawach, bo to chyba XTM odkryło dla graczy tak otwarcie "ziemskie sprawy" - statki, stacje, misje. Podejrzewam, że XTM będzie wykorzystane i rozwinięte, ale ponieważ to ma być X3, a nie X4, zmiany chyba nie będą tak rewolucyjne jak X2 w stosunku do XBTF 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję jednostronne rozwiązanie umowy NDA z egosoftem, chyba że planujecie jeszcze cos dla nich zrobic 😛 .

Moja umowa NDA skończyła się z pół roku temu, a właściwie to skończył się 5-letnie okres, na jaki została podpisana, choć wciąż potem miałem level 6. Mimo że pisałem, że mi się kończy, nikt z egosoftu nie podjął tematu i sie nie zainteresował 😛 .

Więc teraz mogą mi skoczyć, nie wiążą mnie już żadne z postanowień tej umowy 😛 .

Yacek: nie grałem wprawdzie w betę TC (z braku czasu), przeglądałem tylko pliki tekstowe, stąd mój pierwotny email nabity jest tylko domysłami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa opiewa na dwa lata. Mógłbym co nieco napisać na temat TC, grałem cały ten tydzień w betę, ale mimo że zostałem zdegradowany do lvl3 uważam umowę za nadal obowiązującą i niestety nie pochwalę się z wami moimi informacjami.

Proszę o wybaczenie tych, którzy są łakomi na wszelkie przecieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiłeś mnie trochę Sau. Niedawno wymieniłem moją wysłużoną GF FX 5200 (na której XTM działał prawie bez problemu - czasem gra zwolniła przy większej zadymie ale dało się przeżyć) na GF 7300 GT Sonic i przyznam szczerze, że X3 jest stworzona na bardzo kiepskim silniku graficznym. Przy mojej nienajmocniejszej konfiguracji sprzętowej, czyli Sempron 2800+ 2GHz, 1,25 GB RAMu i w/w karta graf. Crysis, Wiedzmin i MoH Airborne idą bez najmniejszych przycięć na medium. Specjalnie ściągnąłem dema tych gier i pożyczyłem Wiedzmina od znajomego, żeby sprawdzić możliwości mojego blaszaka.

Zdziwiłem się kiedy przy ustawieniach high w X3 gra trochę przycinała, gdy robiło się tłoczno podczas walki 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uspokoiłeś mnie trochę Sau. Niedawno wymieniłem moją wysłużoną GF FX 5200 (na której XTM działał prawie bez problemu - czasem gra zwolniła przy większej zadymie ale dało się przeżyć)

No patrzaj no się, mi X3 w podstawce chodziła beznadziejnie na GF6600GT, XP2400, 1 GB, a Tobie XTM chadzał oki na FX5200?

Do TC silnik z pewnością się nie zmieni, zmiany będą pewnie kosmetyczne. Najbardziej żem ciekaw, czy myśl przewodnia TC, czyli konflikt terrański, oznacza zerwanie ego z niechlubną przeszłością staroszkolnych filmików fabuły, które nie dość, że kiepskie w sensie fabularnym (brak nowatorskich pomysłów), to jeszcze niedorobione techniczne. Mam na myśli choćby "misję na planecie" w X3, gdzie latając i strzelając z tylnej wieżyczki statku widać, że budynki, między którymi lecimy, mają tylko frontowe ściany, a w miejscach łączenia prześwituje to co za nimi, czy jasna nicość 😛. Tym razem jednak ma być inaczej, jak zapowiada egosoft konflikt terrański ma zakończyć historię X, tym bardziej ciekawe czy firma poradzi sobie z fabułą, czy też będzie to :ph34: z opóźnionym zapłonem i smutny koniec samej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No patrzaj no się, mi X3 w podstawce chodziła beznadziejnie na GF6600GT, XP2400, 1 GB, a Tobie XTM chadzał oki na FX5200?

Chadzał, chadzał. Dlatego jeszcze na forum ego napisałem, iż uważam wymagania XTM za "przereklamowane". Fakt jest taki, że gdy sie robiło tłoczno gra zwalniała ale tragedi nie było. Jakość grania poprawiła się po wrzuceniu 2 skryptów (usuwających niepotrzebne asteroidy i statki cywilne). Polatalem sobie troche jako Flight Leader i mogę stwierdzić, że gra śmigała dobrze. Oczywiście nie wyglądało to tak, że kupiłem grę, wrzuciłem do kompa i po krzyku. Najpierw stworzyłem sobie własnego windowsa poprzez okrojenie instalki XP ze wszystkich usług i komponentów (no prawie wszystkich). Ten XP zainstalowałem na drugiej partycji (czas instalacji ok 4 minut, standardowy XP ok 25 minut) i wrzuciłem do niego tylko sterowniki grę i DX9.

Oto tajemnica mojego sukcesu 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są za ciency na Online. To przerasta możliwości tego studia, jak pokazało 6 lat historii wstecz, nawet na krok nie posunęli się wprzód, chyba, że skrzętnie to kryją nawet przed lvl6. Sam się kiedyś napaliłem na to całe online, ale z czasem przyszła smutna rzeczywistość.

Można tworzyć całe nowe historie na bazie historii XBTF, ale na dłuższą metę czy nie jest to nużące? Już X3 odbiegła mocno od XBTF. Tatuś w śpiączce. Więc na trochę się go wybudzi, a potem znów położy do wyrka, Julian nadal będzie się rozbijał po kosmosie i tak można w nieskończoność. Julian dorobi się dzieci, które znów będą piracić i zaczynać będziemy od początku znów z zerem na koncie. Tatusiowi w międzyczasie podczas śpiączki urośnie długa siwa broda i wstanie z wyrka, potknie się i zrobi sobie kuku. Julian przejmie się wtedy jego losem i powstanie telenowela, w której w odcinku 132 zobaczymy prawnuki Juliana z kolejnego dwudziestego już pokolenia. A na Ziemi i tak nie będzie można jeszcze wylądować 😛)) .

Może macie inne propozycje na koniec fabuły? 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko miałem lvl6, aby się wypowiadać.

Ale chciałbym, abyśmy się wszyscy zdziwili, pozytywnie oczywiście.

A co do fabuły to może się okazać że Xenki to potomkowie ekspresu do kawy, który tatuś zostawił włączony na ziemi, przed udaniem się w kosmos, a Krzaki to jego nieślubne potomstwo zrodzone gdy był w śpiączce i dlatego nie pamięta nawet z kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat nie ma żadnych praw, które można by sprzedać, trzeba po prostu wyczaić właściwy moment i zrobić podobną, tylko lepszą, grę 😛. Skoro mogło zrobić to kilkoro zapaleńców w garażu na kolanie, to może i wielka firma, jakich wiele. Musi tylko chcieć wydać na to swoje pieniądze 😛.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi tyle o TC co o całe X'y bądź co bądź jest to jakiś wszechświat jakieś reguły wiec na pewno i są prawa autorskie. Chociaż mogło by sie tak zdarzyć że Wielki nie zrobił by gry tak podatnej na modyfikacje i społeczność X'ów nie miała by co tu robić gdyż wydaje mi sie że fenomen tej gry polega na jej ogromie i właściwie na nieskończoności dzięki modyfikacją graczy.

Ale to tylko IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...