Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem!


fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z dźwiękiem!

1. Muzyka ok

2. FX ok

3. komputer pokładowy - problem! głos brzmi jakbyśmy nałożyli na ścieżkę wav efekt distort. Przester towarzyszy pomimo wyciszenia rozmów do 50%, wycisza z przesterem. Ustawienia wav w panelu windows, wyłączenie gry w FFDshow, instalacja najnowszych sterowników dźwiękowych - nie rozwiązały problemu. Z ciekawości sprawdzałem filmy na youtube, znalazłem 2 gameplay gdzie ludzie grają z tym przesterem i tutaj moje pytanie, czy w tej grze to normalna przypadłość, bo jeśli tak to wielkie rozczarowanie.... Co ciekawe, podczas regulacji głośności dialogów w opcjach gry, głos towarzyszący kliknięciu zwiększeniu lub zmniejszeniu poziomu głosu jest czysty jak łza.

4. podczas rozgrywki słychać sporadyczne trzaski jak z płyty gramofonowej (występuje to przy wejściu nowego dźwięku).

karta zintegrowana hd realtek. WMP 9. XP

Z góry dzięki za jakieś wskazówki postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to normalne.

1. Jeśli karta ma dodatkowy panel sterowania to sprawdź czy nie masz tam ustawionych jakichś filtrów czy efektów. Sprawdź układ głośników i wyłącz też nieużywane wejścia/wyjścia.

2. Upewnij się czy nie ma żadnych dodatkowych kodeków, ffdshow jak napisałeś sprawdziłeś ale Nero, Haali, itd też potrafią mieszać.

3. Zainstaluj WMP 10 albo 11.

4. Sprawdzałeś z włączonym/wyłączonym EAX w samej grze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowler dzięki za zainteresowanie!

Yacek! sorki

panel sprawdzony, odinstalowałem k-lite codec pack, aktualizowałem wmp do wersji 11, z głosu zniknął przester! Zainstalowałem ponownie k-lite codec bez haali, wyłączyłem również w ffdshow, problem wrócił. Odinstalowałem k-lite codec pack, niestety nie pomogło. Teraz próbuje reinstalować wmp 11. K-lite codec pack najwidoczniej podmienia jakiś codec z wmp. Pytanie do was, jakie codeki do filmów używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prowler dzięki za zainteresowanie!

Yacek! sorki

panel sprawdzony, odinstalowałem k-lite codec pack, aktualizowałem wmp do wersji 11, z głosu zniknął przester! Zainstalowałem ponownie k-lite codec bez haali, wyłączyłem również w ffdshow, problem wrócił. Odinstalowałem k-lite codec pack, niestety nie pomogło. Teraz próbuje reinstalować wmp 11. K-lite codec pack najwidoczniej podmienia jakiś codec z wmp. Pytanie do was, jakie codeki do filmów używacie?

Nie wiem jakich dokładnie kodeków potrzebujesz, mnie wystarczają te podstawowe. Używam paczki o nazwie 'Codec 8.1', ma wszystko czego mi do szczęścia potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogło odinstalowanie k-lite i wrzucenie wmp11 (ale tylko raz i może przypadkiem), natomiast drugi raz trick nie zadziałał, poczytałem trochę na innych forach, temat rzeka, nie ma uniwersalnego rozwiązania. Gdy zaczynam grę komputer 3/4 wybranych obiektów przedstawia dwa razy głośniej (stąd przester), natomiast pozostała 1/4 brzmi normalnie. Na słuchawkach grać się nie da. Szkoda, że nie ma patch-a załatwiającego problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj jeszcze, sam widzisz, że to właściwa droga. Przypadku pewnie nie było, może po kolejnej instalacji tych paczek zostały jakieś śmieci i znowu psują całość.

Jeśli chcesz się upewnić to zarejestruj się (i grę) na oficjalnym forum Egosoft i opisz w odpowiednim dziale swój problem, może podpowiedzą coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Karta muzyczna na PCI to obowiązek! Shitów z mobo nie używać 😀

Kup najtańszą kartę muzyczną na PCI a zobaczysz różnicę. Sam mam Realtek HD na płycie Gigabyte P35 DS4 i nie używam. Mam X-Fi Gammer i śmiga jak trzeba

hehe do tego to trzeba mieć na prawdę niezły słuch. Karty dźwiękowe wbudowane doszły już do takich perfekcji (były jako jeden z pierwszych elementów łączone z płytą główną) że dla śmiertelnika zwykłego w zupełności wystarczą.... ostatni raz cięzko się zastanawiałem na co komu karta na pci powyżej 600zł... masakra pieniądze wyrzucone w błoto.... Jedynie jaką kartę dźwiękową bym kupił to zewnętrzną na usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hehe do tego to trzeba mieć na prawdę niezły słuch. Karty dźwiękowe wbudowane doszły już do takich perfekcji (były jako jeden z pierwszych elementów łączone z płytą główną) że dla śmiertelnika zwykłego w zupełności wystarczą....

Mam XFi Gammera, mam też oczywiście kartę wbudowaną (płyta podobna do tej co ma LeWaR). Słuchałem muzy i na jednej i na drugiej i mogę Cię zapewnić że różnica jest kolosalna. A mam pierwszy stopień umuzykalnienia - słyszę gdy grają 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam XFi Gammera, mam też oczywiście kartę wbudowaną (płyta podobna do tej co ma LeWaR). Słuchałem muzy i na jednej i na drugiej i mogę Cię zapewnić że różnica jest kolosalna. A mam pierwszy stopień umuzykalnienia - słyszę gdy grają 😀

Ale Ty mnie przekonywać nie musisz ja po prostu mówię że to nie ma sensu. Karta dźwiękowa w komputerze jest bardziej zajęta przetwarzaniem szumów i zakłóceń zbieranych w komputerze niż odtwarzaniem muzyki i innych odgłosów. Różnica może sobie być ale tak jak mówie szkoda pieniędzy. Pierwszą jaką bym kupił to zewnętrzną na USB.

PS. sam się zastanawiam nad:

Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Karta dźwiękowa w komputerze jest bardziej zajęta przetwarzaniem szumów i zakłóceń zbieranych w komputerze niż odtwarzaniem muzyki i innych odgłosów. Różnica może sobie być ale tak jak mówie szkoda pieniędzy.

cały problem w tym, że jestem dość wyczulony na takiego typu odgłosy (na stary sprzęcie robiłem parę lat muzę) karta zachowywała się bez zarzutu na grach które również katowały procek, jeśli problemem byłyby zakłócenia sprzętowe takie cuda występowałby przy każdym znacznym obciążeniu sprzętu + oczywiście temperatura w kompie. Tu występuje tylko w X3. Nowa karta muzyczna to nie aż tak straszny wydatek, ale jak dotychczas nie miałem powodu narzekać na jakość realteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Karta dźwiękowa w komputerze jest bardziej zajęta przetwarzaniem szumów i zakłóceń zbieranych w komputerze niż odtwarzaniem muzyki i innych odgłosów. Różnica może sobie być ale tak jak mówie szkoda pieniędzy.

cały problem w tym, że jestem dość wyczulony na takiego typu odgłosy (na stary sprzęcie robiłem parę lat muzę) karta zachowywała się bez zarzutu na grach które również katowały procek, jeśli problemem byłyby zakłócenia sprzętowe takie cuda występowałby przy każdym znacznym obciążeniu sprzętu + oczywiście temperatura w kompie. Tu występuje tylko w X3. Nowa karta muzyczna to nie aż tak straszny wydatek, ale jak dotychczas nie miałem powodu narzekać na jakość realteka.

hmm jeśli mnie cytujesz to jestem zmuszony uściślić swoją wypowiedź.

Nie twierdze że Twój błąd pochodzi od karty dźwiękowej => nawet w to cholernie wątpię bo dzieje się tak tylko w jednej grze - jak sam powiedziałeś

Twierdzę że "wypasione" karty dźwiękowe powinny znajdować się raczej po za komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY usłyszy różnicę np między realteckiem a creativem. Chodzi tu o jakość dźwięku, brzmienie, głębie, nawet jeśli nie jesteś audiofilem ktoś ci puści byle jaką muzykę na tych kartach to od razu powiesz gdzie brzmi lepiej tak jak by ci pokazał to samo zdjęcie z lepszym i gorszym kontrastem.

Ale nie ma co zwalać całej winy na to że to karta realtecka, ja mam ALC887 i nie mam żądnych problemów z X3.

Zabawa w instalowanie i odinstalowanie kodeków raczej w windowsie jest daremna, nie raz komuś rozwalał się cały dźwięk w laptopie i tylko reinstalacja systemu przyniosła efekty. Jak raz coś namieszasz z kodekami to kaplica, nawet ręczne kasowanie nic nigdy nie dawało...

Wejdź w regulacje głośności i wycisz wszystkie zbędne rzeczy jak głośność wejścia, mikrofonu, CD, zostaw tylko Wave i Syntezator SW.

Jaki masz system operacyjny ? (jak viste to skasuj to gówno bo to na pewno przez nią 😀 )

Ja zawsze wrzucam paczkę kodeków dołączoną do subedita i jeszcze nigdy nie miałem problemów z dźwiękiem ale teraz jak usuniesz klite to nic nie naprawi bo już będzie syf...

Jaką masz kartę graficzną i czy masz najnowsze sterowniki ? (tak to ma znaczenie bo zauważyłem trzaski w dźwiękach kiedy grafika nie dawała rady)

Pamiętam efekt przesteru kiedy w starym laptopie miałem dużo nowszy napęd i kiedy chciało się oglądać filmy z płyty to dźwięk się chrzanił ale wątpię żeby tu mogło być cokolwiek podobnego.

Ja ma XP i kiedy instaluje X3 nie wrzucam wmp, żadnej nowej wersji, mam to co w XP było od początku i działa.

Jeśli chodzi o trzaski to faktycznie może być wina realtecka albo słabej wydajności kompa ale widzę że procesor masz dobry tak że to też nie będzie to. Jak miałem słaby procesor to przy wczytywaniu wyścigu w Race Driver GRID kiedy przelatywały kolejne napisy były trzaski.

Nie wiem czy cokolwiek z tego ci pomoże ale to wszystko co mi teraz przyszło do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wstaw DOWOLNĄ kartę dźwiękową a poczujesz RÓŻNICĘ.

stwierdzenie jak z jakiejś reklamy ;] "a poczujesz różnice".

Wracając do tematu wątpię żeby zmiana karty dźwiękowej miała wpływ na naprawienie problemu X3 u niego. Zwłaszcza że sam powiedział że dzieje się tak tylko w jednej grze. Może t być wina sterowników albo cuś ale karty... raczej nie....

PS oczywiście tak jak LeWaR i Yacek mówią wstawisz inną kare dźwiękową na pewno będziesz mieć wszędzie lepszy dźwięk tylko pytanie czy to naprawi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelKult

system: xp sp3

karta graficzna: geforce 9600 gt 512mb

z kodekami wziąłem to pod uwagę, reinstalacja windowsa nie pomogła, sprawdzałem grę w wielu etapach, przed instalacją kodeków, przed uaktualnieniem wmp. Wyciszenie pozostałych elementów nie pomaga. Dziwne jest to, że komputer część elementów mówi bez przesterów a część z nimi, nie występuje to losowo lecz dokładnie na tych samych elementach sektora. Np "water power plant" mówi tak jak być powinno, natomiast słowo "terran" pierdzi 😀 przesterem i jest 50% głośniejsze. Prawdopodobnie gra klei słowa aby nazwać obiekt, z tym że 70% tych słów generowana jest z przesterem. Na forum egosoftu ludzie dostają odpowiedzi typu, "czasem update wmp pomaga" "zakłócenia powoduje mobo" następnie temat się urywa, ludzie mają głos w jednym sektorze a tracą w innym, silniki statków działają poprawnie, nagle przy jednym pojawia się przester. Myślę, że problem leży w przygotowaniu gry, natomiast załatwiany jest obejściami z zewnątrz "jak się uda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...