Skocz do zawartości

Program do mapy Scorpa...


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Program do znajdywania opuszczonych statków M1 M2 M6 M7 M8 TL TM TS TP w galaktyce:

Mam nadzieje że to dobry dział na forum, ale do rzeczy. Od niedawna wróciłem do X'ów zawsze frustrowało mnie klikanie po mapie scorpa i szukanie (na zasadzie trafie nie trafie) porzuconych statków typu M1, M2 czy M6 były takie chwile że zaklikiwałem się po mapie na śmierć a i tak niczego nie znalazłem. Skrypt do przeszukiwania galaktyki w celu znalezienia opuszczonych statków spod interfejsu gry dla X3:TC najprawdopodobniej nie istnieje (albo ja o nim nic nie wiem, a pytałem się już na forum czy takowy jest). A ponieważ od pewnego czasu byłem zmuszony pobawić się w C++ (projekt na uczelni napisać program) postanowiłem zrobić program który bazuje na plikach mapy scorpa... a mianowicie jak to działa:

Żeby uaktualnić mapę scorpa trzeba wcisnąć ustawioną przez siebie kombinację klawiszy.. następnie przejść do mapy scorpa i można sobie szukać czego dusza zapragnie... W przypadku tego programu nie jest inaczej wciskamy kombinację klawiszy do aktualizacji mapy scorpa z tym że nie odpalamy mapy tylko programik...

Wybieramy rodzaj statku z rozwijanej listy, wciskamy szukaj, wskazujemy ścieżkę gdzie leży plik "log00001.txt" domyślnie w: "C:\Users\nazwa_użytkownika\Documents\Egosoft\X3TC\"

Jednymi słowy:

1. program bazuje na plikach mapy scorpa

2. pozwala wyszukiwać opuszczone statki M1 M2 M6 M7 M8 TL TM TS TP. (podaje nazwę sektora i współrzędne rzecz jasna x,y,z)...

screen z działającego programu:

Program napisałem przede wszystkim z myślą o sobie jednakże może komuś się przyda:

Link do programu

Jeśli komuś się przyda to bardzo fajnie jeśli nie to jak to się mówi trudno ;]

//edit:

01-06-2010 - Dodałem obsługę większej ilości rodzajów statków M7 M8 TL TM TS TP

04-06-2010 - Poprawione wyświetlanie długich ciągów znakowych w wynikach wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ale w zasadzie po co to? Skoro skrypt SCS Suite ma w sobie wyszukiwanie opuszczonych statków w galaktyce? Nie trzeba opuszczać gry, aby sprawdzić wszystkie sektory w pogoni za złomem. Lista jest tworzona z podziałem na sektory. Statki są kolorowane, możemy łatwo odszukać po kolorze te klasę, która nas interesuje. Najnowsza wersja (jeszcze nie udostępniona publicznie) pozwala szukać statków tylko jednej , wybranej przez nas klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na ale w zasadzie po co to/ skoro skrypt SCS Suite ma w sobie wyszukiwanie opuszczonych statków w galaktyce? Nie trzeba opuszczać gry, aby sprawdzić wszystkie sektory w pogoni za złomem. Lista jest tworzona z podziałem na sektory. Statki są kolorowane, możemy łatwo odszukać po kolorze te klasę, która nas interesuje. Najnowsza wersja (jeszcze nie udostępniona publicznie) pozwala szukać statków tylko jednej , wybranej przez nas klasy.

no i fajnie 😀 ja po prostu nigdy nie używałem tego skryptu zaraz go przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Program nie jest zły, ale spóźniony. Gdyby był taki rok temu, pół roku, gdy SCS Suite nie miał wyszukiwarki, to byłoby super.

właśnie popatrzyłem na ten skrypt do póki do póty nie będzie on miał tej wyszukiwarki statków typem czyli np. wyświetl wszystkie wolne M6 to, hehe, nic specjalnego to to nie jest... dodali bajery no ale nic po za tym.

W Salvage Claim Software Mk1 przynajmniej była bardzo fajna możliwość, kupowałem ekipe szybkich statków i wysyłałem ją poleceniem unvierse scalvage i latała zbierając wszystkie śmieci... w Siucie chyba tego nie ma a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Linków szukaj na forum Egosoft. np. tu: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=216693

Zobacz też na stronę Cycrowa, jest tam tutorial jak pisać skrypty: http://cycrow.thexuniverse.us/

Właśnie, tak przy okazji, mogę wrzucić ten program na Mamuta?

dzięki za ukierunkowanie, poszukam. 😀

Cytat

Właśnie, tak przy okazji, mogę wrzucić ten program na Mamuta?

ależ oczywiście.

PS zaktualizowałem plik - poprawiłem błąd wyświetlania bardzo długich ciągów znakowych np.:

zamiast wyświetlać:

duża orbitalna stacja obronna 20000 13000 42000

wyświetlał:

duża orbitalna stacja obronna 20000 13000.

ale już jest to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...