Skocz do zawartości

Fabuła Nowy Dom, Stocznia Yaki - problem ?


Matiu23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujące 2 pytania:

- czy ktoś robiąc tą nową fabułę ze statkiem atakującym stację handlową teladi, fabuła Nowy dom o ile dobrze pamiętam, czy długo się czeka na zbicie osłony stacji ? W opisie na tym forum wiem, ze spokojnie czeka się na zbicie do 25%, tylko właśnie czekam już z 15 a nawet z 20 minut. Cafe zbiło osłonę do 67% i sobie odpuściło... Osłona zregenerowała się i co ? mam czekać do wieczora (w realu) aż im się zachce ?

- Czy ktoś miał problem z kupnem statku Chokado u Yaki ? Ja mogę kupić ale nie można wylecieć nim w przestrzeń :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie odpowiedzieć nie potrafię, nie bawiłem się jeszcze nowym patchem.

Co do drugiego, ze stocznią Yaki czasem pojawiają się takie problemy. Rozwiązaniem jest wydanie statkowi rozkazu opuszczenia stacji samemu będąc w innym sektorze. Wtedy nie działają mechanizmy kolizji i wszystkie obiekty przenikają przez siebie, problemu ze startem wtedy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Yacka fabuły Nowy Dom jest błędny.

To u ciebie i tak dobrze zeszło do tylu, ja czekałem ponad 30 minut i zeszło mi najwięcej do 85% 😀 W tedy się ]😀 i zacząłem strzelać do myśliwców. Jedyne co musisz zrobić, to zniszczyć 3 myśliwce. Gdy tego dokonasz automatycznie dostaniesz polecenie dokowania swoim TM do stacji. Próbowałem tak 5 razy i za każdym razem było tak samo. A na zdjęcie osłon do 25% mógłbym czekać i czekać...

Nie wiem o co tutaj chodzi w tym opisie misji 3:

<ciach>...Po dotarciu do Stoczni okaże się że poszukiwanego Borona nie mam tam. Inny uprzejmy Boron poinformuje nas że znajdziemy go w sektorze Aldrin. Znów droga przed nami, trafić można podobnie jak wcześniej. Ciekawe jak gra się zachowa gdy nie będziemy mieć wykonanej wcześniej fabuły Aldrin?....<ciach>

Bo o ile dobrze pamiętam, to układ Aldrin jest odkryty już przy fabule Terran 😀 Gdzie szukamy Martina Wintersa na pokładzie CPU. A w przypadku wykonania fabuły Aldrin będzie się to miało tak samo, jak w każdej innej konstrukcji jaka daje nam zaproszenie do każdej innej fabuły, czyli niebieska książka.

A tak na marginesie dam królestwo za odpowiedź:

Kto siedział za sterami statku Nova w 1 misji Terran, gdzie mieliśmy śledzić drone i ten statek Nova po odpaleniu rakiety wykonuje skok ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opis nie jest błędny, ja nie zniszczyłem żadnych myśliwców, a wezwanie do zadokowania dostałem. Myśliwce zniszczyłem po otrzymaniu rozkazu dokowania, dopiero wtedy zbliżyłem się do stacji na zasięg strzału. U mnie #cafe w ogóle nie zbliżyła się do stacji i jej nie atakowała. Wysłała tylko myśliwce. Sama krążyła w pobliżu bramy skokowej.

Ale uwzględnię wasze uwagi w FAQ Fabuły.

2. Jaro, masz rację co sektora Aldrin, odrywamy go już w fabule terran, poprawię to w FAQ.

3. Co do stoczni i Chokaro. Masz DDTC, jeśli dobrze pamiętam. Ten problem to znany błąd z wersji 1.0 DDTC, poprawiony w wersji 1.1. Tak jak pisał Prowler wydaj polecenie statkowi samemu będąc w innym sektorze. Tak na marginesie, to już nie pamiętam kiedy ostatni raz kupowałem coś osobiście w stoczni. Zdalny System Kupiecki to fajna sprawa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie ja jak na razie mam czystą grę z patchem 2,6 i jeden skrypt na zamianę bram w sektorach ziemia.

A co do tej misji, czekałem z 1h ciągle na SETA (godzinę w realu), nic nie dało wieża laserowa koło stacji wytłukła te wszystkie atakujące cafe i mogłem sobie czekać i czekać.

Też spróbowałem pomoc cafe i znaczyłem wieże laserową ale nic z tego, latają ciule w koło niej i się zastanawiają po co im działka i rakiety. I już nic więcej nie próbowałem, a stałem różnie 25km od bazy i z 3km od bazy i wszyscy mieli mnie gdzieś. Nawet dokowałem w stacji i nic. Ale jak podleci się do tej baryły to od razu znikąd myśliwce z rakietami i kaplica.

Sprawdzę to ze zniszczeniem 3 statków jak powtórnie zrobię tą misję bo zepsułem sobie save i musiałem się cofnąć o parę godzin grania 😀

Co do yaki i stoczni. Przygotowując się do tej misji chciałem kupić TM u nich, no ale nie próbowałem wołać statku z innego sektora, no nic zobaczymy jak będę poza nim.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa, jeśli chcesz żeby Twoje czy wrogie statki cokolwiek zniszczyły, a jesteś w tym samym sektorze co one to nie używaj SETA. Przy włączonej rakiety gubią cel, a statki po prostu będą latać dookoła nie strzelając, w wielu przypadkach będą tylko się rozbijać o wszystkie dostępne przeszkody. Silnik gry tak działa niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden kruczek który mnie zdezorientował. Gdy zadokowałem moim TM otrzymałem informacje by przetransportować personel do placówki wojskowej w Elena's Fortune. Gdy wszedłem do ładowni o dziwo w przedziale pasażerskim nie miałem żadnych pasażerów, sądziłem że muszę poczekać.... i czekałem tylko nie wiem na co. Dlatego testowałem to 5 razy z tymi myśliwcami ponieważ nie widziałem pasażerów w ładowni mojego TM. Po zadokowaniu TM do placówki wojskowej moja załoga "widmo" została uratowana, a ja przeszedłem do kolejnego etapu misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też, ja robiłem w Zefirze. Podleciałem od strony kosmosu a nie bramy wjazdowej do sektora. Myśliwce zajęte były atakowaniem bazy i raz dwa z 2-3 nawroty i było po sprawie. Ja raczej je na maskę brałem a wieżyczki robiły zamęt. Tylko fakt byłem daleko od #defa. Musisz chyba zbyt blisko do niego podlatywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

A o coś większego niż Fernir to nie możesz się postarać? No wiesz, zaskoczyłeś mnie 😀

Nic większego nie wlezie do TM....

Ja tę misję wykonałem w TM Macana (Cadius Ship Pack). Ale przecież nie musisz lecieć TM. Lecisz np. M6, rozwalasz myśliwce, dostajesz rozkaz zadokowania do stacji. Wzywasz do siebie TM (najlepiej rozkazem "Skocz i zadokuj"). Dokujesz do stacji, czekasz aż zadokuje TM, przesiadka do TM-a, ludzie wchodzą na pokład, przesiadka do M6, wysyłasz TM do stacji gdzie ma lecieć, sam lecisz M6, po drodze możesz wstąpić do baru na drinka. TM melduje zadokowanie do stacji docelowej, tez tam dokujesz, przesiadasz się do TM-a, misja wykonana.

Radzić sobie trzeba, panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie ja też ma tu problem z tymi myśliwcami z # w nazwie i tym ksenośkim walcem. Zrobiłem tak zadokowałem Zefira pustego do stacji w Freedom's Reach a sam zasiadłem za sterami Osaki i namierzyłem sobie okręt M1 wroga i wyskoczyłem mu przez nosem opcja -free Jump (przynajmniej próbuje tak wyskakiwać). Osaka zaczyna wtedy prowadzić ostrzał z PO ja dodatkowo, wciskam „L” i wystrzeliwuje poltergaisty w tym czasie znikąd pojawiają się te dodatkowe myśliwce i dostaje tak mocno, że osłona spad mi szybciej niż jemu, a ma pełny zestaw osłon 2, np. jest wtedy sytuacja, że on ma 39% a jak już 10% i muszę robić skok na bezpieczna odległość albo czasem nawet prawie remis tzn. wróg ma osłony 3% a ja 1%,co najmniej dwa razy uciekałem do stoczni. Co do eliminacji tych myśliwców z bezpiecznej odległości to dopóki ten M1 dowodzenia tam jest to nici. Robiłem to wcześniej innym statkiem i strata tylko rakiet w tym przypadku desuptor, bo ma wrażenie, że ciągle się dopisują. I tu pytanie, czy do momentu jak nie zaopatrzę TM (zefira) w myśliwce i osobiście nie wyląduje na tej stacji to każdy taki atak na statek,dowodzenia będzie kończył się patem ?

Korkowane https://www.languagetool.org/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...