Skocz do zawartości

Czcionka w grze


Azazell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i powoli zagłębiam się w świat X3. Posiadam Terran Conflict wraz z patchem 2.6 - wszystko gra ale czcionka w grze jest trochę za mała 😀 Mam monitor LCD 22 (1680x1050). Czy jest możliwość zwiększenia czcionki? Może jakiś mod jest?

Proszę o pomoc. Oczywiście gram na wersji PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy monitor, LCD lub Plazma do swoich rozmiarów, czyi tak zwanych cali (") ma przypisane najlepsze ustawienie ja mam monitor 26" i najlepsze ustawienia dla niego są 1680x1050. Ty natomiast masz 22" i używasz takiej samej rozdzielczości, to troszku za dużo. Sprawdź przy jakich ustawieniach najlepiej zachowuje się twój 22" monitor. Ja próbowałam grać też na swojej Plazmie 46" + Home Cinema 7.1 i wgniata w fotel niesamowicie 😀, tylko było małe ale, siedziałam 3 metry i oczy mnie strasznie bolały.

Należy pamiętać też o tym jak pisał kolega by zachować odpowiednią odległość od ekranu. Uważam że twój 22" śmiało udźwignie 1280x720.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

😀 Każdy monitor, LCD lub Plazma do swoich rozmiarów, czyi tak zwanych cali (") ma przypisane najlepsze ustawienie ja mam monitor 26" i najlepsze ustawienia dla niego są 1680x1050.

wow cholendarnie mało jak na 26"... 24 cale mają 1920.. 26 to już chyba z 2000 powinien przekroczyć...

Cytat

Ty natomiast masz 22" i używasz takiej samej rozdzielczości, to troszku za dużo.

dla 22" właściwą rozdzielczością jest coś około 1680x1050 (może być na te 1050 chodź przydałoby się więcej)

PS mam Syncmaster 223BW 22" 1680x1050 i nie narzekam czcionka jest wystarczająca... może masz kłopoty ze wzrokiem? albo siedzisz za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło 😀 tylko LeWaR wyjaśnił to jak trzeba 😀

Ale przyznam się że Granie na LCD lub Plazmie też jest wspaniałym doznaniem. Nawet zapomniałam o tym 😀 musiałabym tylko kupić kabel co najmniej 5 metrowy i można by już "hasać" Pamiętam jak przelatywałam obok Wielkich jednostek jak M1 lub M2 ale czadowo dudniło mi w pokoju 😀 Teraz jak mam CMod3 tym bardziej efekty są "lepszejsze" Chyba w tygodniu rozejrzę się za tym dłuższym kabelkiem do PC i Plazmy 😀. Ostatnio widziałam tez taki fajny fotel od razu miał w sobie, czyli w obudowie głośniki 😀 ale czad. No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

Widzę, że koleżanka Jagoda ma zamiar zaszaleć z wydatkami. 😀 Nie wiem czy warto się w tego typu karty bawić, ponieważ za ćwierć roku wyjdzie lepszy model karty i ceny tej karty polecą łeb na szyję. Radziłbym wziąć coś troszeczkę mniej kosztownego, a źle na tym się nie wyjdzie. No, chyba że chcesz grać w rozdzielczościach 2560x1920 przy pełnym wygładzaniu krawędzi i filtrowaniu tekstur. 😀

A jeżeli chodzi o monitory LCD i rozdzielczości natywne, to w przypadku 22" i natywnej 1680x1050 to nie polecałbym ustawiać 1280x720. Dlaczego? Ponieważ obraz będzie rozciągnięty w pionie z racji faktu, że twój monitor ma format 16:10, a 720p to 16:9. Jeżeli już to trzeba ustawić 1280x800, jednak w wypadku mojego monitora obraz jest strasznie rozmyty, lepszą opcją jest ustawienie rozdziałki 1440x900. W tym drugim wypadku już efekt rozmycia nie jest tak zauważalny i da się grać normalnie w zdecydowaną większość pozycji. 😀 Oczywiście, najlepiej zawsze grać w 1680x1050, ponieważ wtedy nie mamy żadnych zakłamań, a obrazie jest ostry jak żyleta. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO cóż masz rację odnośnie tych ustawień, ja po prostu chciałam jakoś doradzić by kolega zmniejszył rozdzielczość. Istotne jest to by tez nie grać z nosem w "ekranie". Oczy są bardzo istotne i należy je chronić, tym bardziej że czas przy grach leci bardzo szybko. Jeżeli mamy problemy z czytaniem to należy zmniejszyć rozdzielczość. No ale co ja tutaj będę wam prawiła, przecież wy sami wiecie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

Cytat

Aby zapewnić odpowiednią moc wejściową, karta posiada trzy wejścia zasilania (dwa 8-pinowe i jedno 6-pinowe), które w połączeniu z gniazdem PCI Express są w stanie dostarczyć karcie moc rzędu 450 W.

I poproszę elektrownię w piwnicy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie o to mi chodziło 😀 tylko LeWaR wyjaśnił to jak trzeba 😀

Ale przyznam się że Granie na LCD lub Plazmie też jest wspaniałym doznaniem. Nawet zapomniałam o tym 😀 musiałabym tylko kupić kabel co najmniej 5 metrowy i można by już "hasać" Pamiętam jak przelatywałam obok Wielkich jednostek jak M1 lub M2 ale czadowo dudniło mi w pokoju 😀 Teraz jak mam CMod3 tym bardziej efekty są "lepszejsze" Chyba w tygodniu rozejrzę się za tym dłuższym kabelkiem do PC i Plazmy 😀. Ostatnio widziałam tez taki fajny fotel od razu miał w sobie, czyli w obudowie głośniki 😀 ale czad. No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

Jagoda błagam przemyśl ten zakup... 😀 to jest karta 2 rdzeniowa (praktycznie jak 2 połączone w crossfire) problemy są podobne z nimi jak przy crossfire czyli nie pełne wykorzystanie lub w niektórych tytułach brak wykorzystania...

PS jeśli kupujesz te kartę do Xów to się totalnie już nie opłaca... lepiej kupić 5870 lub 5850. Zaoszczędzone pieniądze można spokojnie wydać na lepszy procesor lub na chłodzenie żeby podkręcić procek co w X'ach da dużo więcej niż zmiana karty graficznej. Dlaczego? zobacz temat Demo X3:TC... Karta graficzna nie ma tu jakiegoś wielkiego znaczenia...

PS jaki masz procesor bo musi być tak że procesor jest też zgrany/dopasowany do karty graficznej... Bo jak masz "starszy"/słabszy procesor to będzie Ci BARDZO ograniczał kartę grafiki.

PSS. 4000zł za kartę grafiki to stanowczo za dużo zwłaszcza że tak jak już powiedziano wyjdą zaraz inne modele i wszystko spadnie na łeb na szyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że zakup takiej karty jest bez sensu, ja mam Gf 9800 GT i wszystkie nowe tytuły chodzą na maksymalnych detalach a mam bardzo słaby procesor celeron 2x2.0 który moją kartę ogranicza przez co klatek czasem jest mniej. Gdybym wstawił do tego Core 2 Quad to ta karta starczy jeszcze na długo a przecież nowa to ona nie jest, wyszło dużo nowszych modeli w granicach 500-700 zł. Na nowych modelach karty maks do 1000 zł i z procesorem 4-rdzeniowym wszystkie nowości tak czy inaczej będą miały minimum 45 FPS tak że po co przepłacać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na nowych modelach karty maks do 1000 zł i z procesorem 4-rdzeniowym wszystkie nowości tak czy inaczej będą miały minimum 45 FPS tak że po co przepłacać 😀

Zgadzam się, z małym wyjątkiem. 😀 Odpal wsio na maksa w Metro 2033 to ciekawe czy zobaczysz te 45fpsów na karcie do 1000 złotych. 😀 Taki mały wtręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Na nowych modelach karty maks do 1000 zł i z procesorem 4-rdzeniowym wszystkie nowości tak czy inaczej będą miały minimum 45 FPS tak że po co przepłacać 😀

Zgadzam się, z małym wyjątkiem. 😀 Odpal wsio na maksa w Metro 2033 to ciekawe czy zobaczysz te 45fpsów na karcie do 1000 złotych. 😀 Taki mały wtręt.

No odpalilem wsio na maxa Metro 2033 i skonczylem (Dx9 na XP) (AA16) i caly czas mialem 40-60 fps, plynna gra bez przycinek, karta delikatniepodkrecona w granicach rozsadku i mozliwosci. GTS250 za 460 zl. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No odpalilem wsio na maxa Metro 2033 i skonczylem (Dx9 na XP) (AA16) i caly czas mialem 40-60 fps, plynna gra bez przycinek, karta delikatniepodkrecona w granicach rozsadku i mozliwosci. GTS250 za 460 zl. Tyle w temacie.

Sorkvild, ale "wsio na maxa" znaczy pełne DX11. Sorry, ale DX9 to nie jest max. Tyle w temacie. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jak nie mam visty czy win7 to nie pogram na maxa tylko w half maxa, a moze powinienem ustawic detale na low wobec tego hm. No, jesli chcecie podniecac sie pierdolowatymi detalkami z lupa w dloni to koniecznie nabijcie kabze microsoftowi poprzez kupno odpowiednich windowsow! Chwyty marketingowe producentow kart. Dx10 -11 wtf. Ja rozumiem czym bylo dx8 w stosunku do dx 9 istna rewolucja. Otoz gralem w Zew Prypeci poczawszy od dx8 - dx11. Istotnych roznic nie zobaczylem, musialbym sie z lupa przygladac majac przed soba 3 monitory kazdy z inna wersja. Jedyne co to dx 8 vs dx 9, tu mozna mowic o gigantycznych roznicach, jesli chodzi o nastepstwo. No chyba ze ktos podnieca sie na forach 'paskami' wydajnosciowymi, no to co innego droga wolna wtedy kupowac od razu sprzet za 15 tys i to czym predzej, bo e-penis oklapnie 😀

Prosba to Yacka lub Lewara. Przeniescie te dyskusje do piaskownicy, ostatnie komentarze nie maja nic wspolnego z TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niedawno ktoś pytał o to, czy jest możliwość zmiany wielkości czcionki w grze. Przypadkiem natknąłem się na temat opisujący jak to zrobić http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=252150, programik do którego link tam podano (drugi post) działa również w przypadku TC.

Może komuś się jeszcze przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie mam kłopoty z x3 ap...

32" ful hd w windzie wsio widać dobrze (win7) niestety x'y odpalam i lipa czcionka rozmyta masakra ...

Wgrywałem czcionki do forlderu f i powiem że jest lepiej ale szału jeszcze nie ma....

Czy znacie sposób lub moda cokolwiek co pozwala wgrać większą czcionkę do gry bez jej UCINANIA W GRZE wstawić chcę np 13-15 i siedzieć w fotelu padem zamiast próbować tam przeczytać menu i polecenia bo masakra jest 🙁

Jak wrzucam czcionke np 15 to połowe widze reszty nie 🙁

pomóżcie jakoś proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 26.01.2015 o 18:31, Aquarius napisał:

Witam Panowie, jestem nowy i mam pytanie. Zainstalowałem sobie XRM , narazie wszystko dobrze "chodzi" jednak polska czcionka jest u mnie mało czytelna. Można jakoś zmienić tą czcionkę na lepszą ?

http://xudb.pl/topic/2469-ciekawie-wygladajace-czcionki-do-x3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...