Skocz do zawartości

- - - - -

Czcionka w grze

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Azazell

Kadet

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 maj 2010 - 11:50

Witam, jestem nowy na forum i powoli zagłębiam się w świat X3. Posiadam Terran Conflict wraz z patchem 2.6 - wszystko gra ale czcionka w grze jest trochę za mała :) Mam monitor LCD 22 (1680x1050). Czy jest możliwość zwiększenia czcionki? Może jakiś mod jest?

Proszę o pomoc. Oczywiście gram na wersji PL.

#2 Archer

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 126 postów
  • Rasa: Nieznana

Napisano 16 maj 2010 - 13:06

Czy jest mod czy inna opcja zmiany wielkości czcionki nie wiem, ale zawsze rozdzielczość da się zmniejszyć (czcionki powiększyć - nie). Ja gram na 1400x900 i nie narzekam. :)

#3 PawelKult

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 70 postów
  • Rasa: Ziemianin
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 16 maj 2010 - 14:13

Mam taką samą rozdzielczość i 22" i jak dla mnie czcionka w sam raz, w jakiej odległości od monitora siedzisz ? Ja jak gram to jakieś 70 cm. Jeśli monitor kupiłeś niedawno to musisz się przyzwyczaić do mniejszej czcionki wszędzie :) Ciesz się że nie masz 1920x1200 :)

#4 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 16 maj 2010 - 16:05

Każdy monitor, LCD lub Plazma do swoich rozmiarów, czyi tak zwanych cali (") ma przypisane najlepsze ustawienie ja mam monitor 26" i najlepsze ustawienia dla niego są 1680x1050. Ty natomiast masz 22" i używasz takiej samej rozdzielczości, to troszku za dużo. Sprawdź przy jakich ustawieniach najlepiej zachowuje się twój 22" monitor. Ja próbowałam grać też na swojej Plazmie 46" + Home Cinema 7.1 i wgniata w fotel niesamowicie :), tylko było małe ale, siedziałam 3 metry i oczy mnie strasznie bolały.
Należy pamiętać też o tym jak pisał kolega by zachować odpowiednią odległość od ekranu. Uważam że twój 22" śmiało udźwignie 1280x720.

#5 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 16 maj 2010 - 17:44

Tzw. "natywna" rozdzielczość jest podana w opisie monitora i takiej powinniśmy używać. Każda inna rozdziałka zostanie przeskalowana przez monitor.

#6 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 16 maj 2010 - 18:04

Jagoda napisał:

:) Każdy monitor, LCD lub Plazma do swoich rozmiarów, czyi tak zwanych cali (") ma przypisane najlepsze ustawienie ja mam monitor 26" i najlepsze ustawienia dla niego są 1680x1050.

wow cholendarnie mało jak na 26"... 24 cale mają 1920.. 26 to już chyba z 2000 powinien przekroczyć...

Jagoda napisał:

Ty natomiast masz 22" i używasz takiej samej rozdzielczości, to troszku za dużo.

dla 22" właściwą rozdzielczością jest coś około 1680x1050 (może być na te 1050 chodź przydałoby się więcej)

PS mam Syncmaster 223BW 22" 1680x1050 i nie narzekam czcionka jest wystarczająca... może masz kłopoty ze wzrokiem? albo siedzisz za daleko.

#7 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 16 maj 2010 - 18:09

No właśnie o to mi chodziło :) tylko LeWaR wyjaśnił to jak trzeba :)
Ale przyznam się że Granie na LCD lub Plazmie też jest wspaniałym doznaniem. Nawet zapomniałam o tym :) musiałabym tylko kupić kabel co najmniej 5 metrowy i można by już "hasać" Pamiętam jak przelatywałam obok Wielkich jednostek jak M1 lub M2 ale czadowo dudniło mi w pokoju :) Teraz jak mam CMod3 tym bardziej efekty są "lepszejsze" Chyba w tygodniu rozejrzę się za tym dłuższym kabelkiem do PC i Plazmy :). Ostatnio widziałam tez taki fajny fotel od razu miał w sobie, czyli w obudowie głośniki :) ale czad. No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

#8 Moskit

Mistrz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaSzczecin City
  • Rasa: Xenon
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 16 maj 2010 - 19:52

Jagoda napisał:

No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

Widzę, że koleżanka Jagoda ma zamiar zaszaleć z wydatkami. :) Nie wiem czy warto się w tego typu karty bawić, ponieważ za ćwierć roku wyjdzie lepszy model karty i ceny tej karty polecą łeb na szyję. Radziłbym wziąć coś troszeczkę mniej kosztownego, a źle na tym się nie wyjdzie. No, chyba że chcesz grać w rozdzielczościach 2560x1920 przy pełnym wygładzaniu krawędzi i filtrowaniu tekstur. :)

A jeżeli chodzi o monitory LCD i rozdzielczości natywne, to w przypadku 22" i natywnej 1680x1050 to nie polecałbym ustawiać 1280x720. Dlaczego? Ponieważ obraz będzie rozciągnięty w pionie z racji faktu, że twój monitor ma format 16:10, a 720p to 16:9. Jeżeli już to trzeba ustawić 1280x800, jednak w wypadku mojego monitora obraz jest strasznie rozmyty, lepszą opcją jest ustawienie rozdziałki 1440x900. W tym drugim wypadku już efekt rozmycia nie jest tak zauważalny i da się grać normalnie w zdecydowaną większość pozycji. :) Oczywiście, najlepiej zawsze grać w 1680x1050, ponieważ wtedy nie mamy żadnych zakłamań, a obrazie jest ostry jak żyleta. :)

#9 Jagoda

As

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaAvarice

Napisano 16 maj 2010 - 21:30

NO cóż masz rację odnośnie tych ustawień, ja po prostu chciałam jakoś doradzić by kolega zmniejszył rozdzielczość. Istotne jest to by tez nie grać z nosem w "ekranie". Oczy są bardzo istotne i należy je chronić, tym bardziej że czas przy grach leci bardzo szybko. Jeżeli mamy problemy z czytaniem to należy zmniejszyć rozdzielczość. No ale co ja tutaj będę wam prawiła, przecież wy sami wiecie :)

#10 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 16 maj 2010 - 21:42

Jagoda napisał:

No ale mam inne plany co do mojego kompa a mianowicie zakup karty ASUS ARES

Cytat

Aby zapewnić odpowiednią moc wejściową, karta posiada trzy wejścia zasilania (dwa 8-pinowe i jedno 6-pinowe), które w połączeniu z gniazdem PCI Express są w stanie dostarczyć karcie moc rzędu 450 W.

I poproszę elektrownię w piwnicy :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych