Skocz do zawartości

Skrypt Missile Defense Mosquito/Obrona Antyrakietowa Moskito


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Missile Defense Mosquito, w polskiej wersji Obrona Antyrakietowa Moskito, znany jest już od X3R, gdzie był dodany do oficjalnego Bonus Packa. Podobnie w TC, również został dodany do Bonus Packa 4.1.00.

Skrypt jest dostępny w formacie .zip, po ściągnięciu należy wypakować go i wszystkie pliki z katalogu "script" przekopiować do katalogu "script" w katalogu głównym gry X3TC. Pozostałe katalogi (script.delete i script.uninstall) zawierają pliki służące do odinstalowania i usunięcia tego skryptu z gry i tylko w takim przypadku powinny być używane, to znaczy kopiowane do katalogu "script" w katalogu głównym gry X3TC.

Skrypt dodaje klawisz skrótu, który możemy zdefiniować w Sterowanie/Interfejs, dzięki czemu będziemy mogli szybko włączać/wyłączać skrypt.

Konfiguracja statków do działania tego skryptu odbywa się poprzez dodanie odpowiedniej komendy w rozkazach statku. Komendy te są dostępny w dodatkowych rozkazach (dwie opcje w rozkazach statku opisane "Brak", po najechaniu na jedną z nich i potwierdzenie enterem dostaniemy możliwość przypisania tak dodatkowych komend).

Dostępne komendy to:

Obrona Antyrakietowa Moskito

Obrona Antyrakietowa Moskito (C)

Pierwsza komenda włącza Obronę Antyrakietową Moskito, statki będą wystrzeliwały w stronę lecących do nich rakiet i torped wroga Moskity, które będą niszczyły wrogie rakiety.

Druga komenda działa podobnie, jednak Moskity będą wystrzeliwane również w stronę rakiet wroga lecących w stronę statku, który konwojujemy.

Do działania skryptu wymagane są:

Polecenia Bojowe Mk1

Polecenia Bojowe Mk2

Rakiety Moskit

Obrona Antyrakietowa Moskito działa tylko na statkach, które mogą używać rakiet Moskitów, czyli na wszystkich statkach Wspólnoty. Nie będzie działała na statkach Terran, ponieważ te statki nie mogą używać rakiet Moskitów.

W razie wyczerpania się zapasów rakiet Moskito, Obrona Antyrakietowa wyłączy się automatycznie, po uzupełnieniu zapasów będziemy musieli ją aktywować ponownie.

Z tego co zauważyłem, statki handlowe używane przez skrypty handlowe napisane przez tego samego autora (CA, CLS, EaST) automatycznie używają do obrony Obrony Antyrakietowej Moskito i automatycznie zaopatrują się w rakiety Moskito.

Spolszczenie skryptu dostępne jak zwykle na Mamucie, link w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W spolszczeniu do tego skryptu zakradł się mały błąd po instalacji miałem Readtext 8002-10

tak wygląda linia z błędem w spolszczeniu: <t id="100">\033RObrona Antyrakietowa Moskito:\033X Wł./Wył.</t>

a tak powinna wyglądać prawidłowo: <t id="10">\033RObrona Antyrakietowa Moskito:\033X Wł./Wył.</t>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym temacie jest link do tematu o Moskito na forum Egosoftu, w tamtym temacie aktualna wersja jest 3.1.02 i do niej jest spolszczenie. Szkoda, że autor opracował nowe wersje swoich skryptów i nie dał informacji o tym na forum Ego (ciekawe jak to jest na niemieckim forum Ego, czy tam jest aktualna wersja?)

Twoje rozwiązanie przyda się wszystkim, którzy pobiorą najnowszą wersję skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek jest mały problem a mianowicie moskit to rakieta a więc jak z 15 statków cie atakuje ze wszystkich stron to rakieta walnie w wyrzutni i zada tobie obrażenia lepsza jedna wierzyczka zestrzeliwująca rakiety niż to . Ale w sumie i tak żlie i tak niedobrze bo tą wierzyczkę można wykorzystać do ochrony statku

P.S.

Testowałem ten skrypt boleśnie przekonał się mój Hypcio ponieważ miał na statku 200 tych rakiet i 49 wybuchło a tylko 25 trafiło cel (prowadzę własne statystyki )

Edytowane przez chak510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam do tego? Napisz do autora skryptu.

A rakiety moskit to najsłabsze rakiety w X3, szkody Hypciowi nie mogą zrobić żadnej. Prędzej twój oberwał innymi rakietami.

A może ty nie rozumiesz ideii tego skryptu?

Chodzi o to, że w razie gdy w twoją stronę leci obca (wroga) rakieta, twój statek wystrzeliwuje w jej kierunku rakietę Moskit, która ma za zadanie neutralizację wrogiej rakiety. Jeśli neutralizacja nastąpi w zbyt bliskiej odległości, to oberwiesz falą eksplozji, ale będzie ona mniejsza niż, gdybyś oberwał rakietą bezpośrednio.

Skrypt pochodzi jeszcze z czasów X3R (tam, podobnie jak w TC i AP był w Bonus Packu) i sprawdza się wyśmienicie, nie jeden raz ratował nie jeden statek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Działa bez zarzutu wystarczy mieć na pokładzie rakiety Moskit przypisać klawisz i włączyć Obronę Antyrakietową ewentualnie uruchomić wybierając autopilot->konsola poleceń->dodatkowe polecenia statku, resztą zajmie się skrypt sam wystrzeliwując moskity w atakujące nas rakiety. Ofc nie łudźmy się, że jeśli leci w naszą stronę pokaźna ilość rakiet rojowych wszystkie zostaną zestrzelone 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2012 o 20:12, michal3588 napisał:

Już działa jak należy. O dziwo musiałem przelecieć wszystkie f-y i dopiero na f6 hotkey zadziałał;].

Pod Klawiszami F masz w standardzie ustawione polecenia, więc był konflikt. F6 to pierwszy pusty klawisz funkcyjny.

Pytanie: nie działała ci obrona Moskito, czy nie mogłeś przypisać klawisza? Bo to zasadnicza różnica. Ja np. nigdy nie definiuję klawisza, ustawiam rozkazy Obrony Miskito na każdym statku na każdym statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...