Skocz do zawartości

Trudny początek, niszczyciel w trzeciej misji dla Terran


parmezan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu kupiłem X3: Terran Conflict v2.5 od cenegi. Zacząłem grać, gra mocno wciągnęła, ale

na samym początku trafiłem na problem. Robię fabułę Terran, latam M4 Sabre i w trzeciej misji podczas

patrolu Omicron Lyrae pojawia mi się niszczyciel krzaków. Nie wiem jak go ruszyć mą pchełką. Za wcześnie

zacząłem to robić czy mam po prostu pecha?

Próbuję robić inne misje w innych sektorach, ale po kilku w miarę prostych patrolach, pojawia mi się banda

piratów z osprayem, czy krzaki z niszczycielem lub korwetą a ja wciąż mam tylko M4 Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum.

A więc misje którą wykonujesz to jest misja której sam się podjąłeś czy to jest misja fabuły ? Bo tak szczerze to fabułę Terran przerabiałam kilkadziesiąt razy i jeszcze nigdy nie spotkałam Krzaka.

Więc tak o ile jest to misja zlecenie to odpuść sobie takie misje, spokojnie przejdziesz fabułę Terran pod koniec której dostaniesz dobry M3+ a nawet M6 o imponujących osiągach czyli M6 Vidar a pchełkę sprzedaj 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, misję fabuły Terran wykonywałem z 10 razy i nigdy nie spotkałem w niej statku większego niż m6. A tu już druga osoba pisze o takim problemie. Pewnie masz wersję pudełkową gry z patchem 2.5? Więc pewnie to przyczyna. Przy instalacji patchy w kolejności podanej w FAQ nie ma takiego problemu. Zobacz do tego tematu: Problem z misją w X3 TC, tam masz co nieco opisane. Warto przeglądnąć czasem forum zanim napisze się nowego posta. Ciężko znaleźć odpowiedź po tematach? Nie miej do mnie pretensji, tylko do tych co zadają pytania i nazywają temat "Mam problem, trudny początek, parę pytań itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum

Ja też tak miałem zaczekaj ze 2 godz po prostu zaczęła się inwazja.

Każda jest w równym odstępie czasu więc jak grasz robiąc misje

fabuły w odpowiednim tempie to trafiasz na inwazje.

Zajmij się w tym czasie robieniem misji niezależnych

Mam wersje 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwazja, tylko konwój z sektora 472 leciał do 347, albo na odwrót. Takie konwoje zdarzają się raz na kilka godzin. Trzeba mieć pecha aby trafić z fabułą na niego. A ze naprowadzanie wskazuje na statek K z konwoju, to nie dziwota, wszak Xenoński, a skrypt MD misji ma wskazywać kolejne statki Xenków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ciężko znaleźć odpowiedź po tematach? Nie miej do mnie pretensji, tylko do tych co zadają pytania i nazywają temat "Mam problem, trudny początek, parę pytań itp.

Masz rację, wcześniej przeglądałem kilka for i nie udało mi się nic sensownego znaleźć, a sam dałem ogólnikową nazwę tematu. Poprawiłem temat pierwszego posta. Dzięki za odpowiedzi.

Co do problemu, to niestety jak pisałem wcześniej, opuszczenie sektora i powrót za jakiś czas nie pomaga, ten niszczyciel wciąż tam jest. Próbowałem czekać aż coś przyleci i pomoże, ale się nie doczekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mu się Kha'ak z Xenkami pomyliły? A może jednak jakiś Kha'ak się zaplątał akurat właśnie do tego sektora? Ktoś pisał że podobnie jak w X3R pojawia mu się na starcie nowej gry Niszczyciel i Lotniskowiec Kha'ak buszujący po jakimś sektorze. Ja w TC nigdy się z tym nie spotkałem, a nową grę uruchamiałem już chyba z setkę razy, kilka razy szukałem po starcie tych statków wyszukiwarka Scorpa, ale nie znalazłem żadnych po za sektorami Kha'ak, więc nie mam pojęcia jak to z tymi Kha'ak naprawdę jest. W X3R były, ale czy w TC są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Ja w TC nigdy się z tym nie spotkałem, a nową grę uruchamiałem już chyba z setkę razy, kilka razy szukałem po starcie tych statków wyszukiwarka Scorpa, ale nie znalazłem żadnych po za sektorami Kha'ak, więc nie mam pojęcia jak to z tymi Kha'ak naprawdę jest. W X3R były, ale czy w TC są?

Być może zachwieję Twoją teorią Yacku. Mam TC jeszcze przedsprzedaży z Cenegi plus, oczywiście, łatki i kilka podstawowych skryptów no i, rzecz jasna, DDTC . (Nawiasem mówiąc chyba więcej czasu niż na samo granie poświęcam na przeglądanie tego forum 🤪 ).

Spotkałem Krzaki zaraz na początku fabuły Terran. Najpierw myśliwce, interceptory i zwiadowców w Heretic's End. Coś większego było w Nyana's Hideout. Sektor majestatycznie przemierzała sobie korweta sprawnie kasując wszelkie nawijające się myśliwce i frachtowce. Wyglądała tak jak ją zapamiętałem z X3R(+XTM). Sam mknąłem wtedy Szabelką, a że kyony mają wredną skuteczność ominąłem ją szerokim łukiem i zająłem się własnymi sprawami. W bramie minąłem się z Cerberem. Jakiś czas potem sektor był już bezpieczny tylko zostało w nim trochę złomu (w postaci bojek 😉 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Być może zachwieję Twoją teorią Yacku. Mam TC jeszcze przedsprzedaży z Cenegi plus, oczywiście, łatki i kilka podstawowych skryptów no i, rzecz jasna, DDTC . (Nawiasem mówiąc chyba więcej czasu niż na samo granie poświęcam na przeglądanie tego forum 🤪 ).

Jaką teorię? Napisałem że u mnie nie ma i pytałem się jak jest u innych. Skoro są, to zazdroszczę, mam pewnie wybrakowaną wersję gry 😉

Też nie gram już od dwóch tygodni 😀 na forum jeszcze zaglądam, ale jak długo, to nie wiem. Czas się chyba żegnać. Chyba że XTC szybko wyjdzie, albo chociaż patch 2.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przykładowo lecąc ostatnio moim Statkiem Eksperymentalnym którym rozmieszczałam zaawansowane satelity w sektorach do 6 pół od Avarice, które posiadały elektrownie słoneczne. W jednym z sektorów napotkałam 3 Niszczyciele krzaków. Wczytałam grę od nowa i było to samo tylko że tym razem poleciałam tam z moim Galeonem - którego de facto edytowałam zwiększając jego pojemność hangaru z 25 na 45. Oczywiście zmniejszyłam mu przez to prędkość, sterowność i oczywiście podniosłam jego cenę o 13 mil. w każdym razie udałam się tam z moimi 35 myśliwcami i 9 bombowcami. Oczywiście w chwili gdy pojawiłam się w tym sektorze najechanym przez krzaków ich chwile zostały już przesądzone.

Ogólnie rzecz ujmując w trakcie całej naszej rozgrywki gra losowo generuje właśnie takie wycieczki Krzaków , Xenów jak i Piratow po to by gra była "stabilna" by szybko się nie znudziła a wcześniej wymienione rasy zapewniają tez stabilność ekonomiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie, ty jak pisałem u mnie Kha'ak większych niż klaster lub z rzadka Korweta nie uświadczysz w sektorach innych niż ich rodzime. Widziałem ich jak miałem skryptu Kha'ak Invasion i/lub IR. Bez nich nigdy, w żadnej z gier, z różnych opcji startowych, nie spotkałem żadnego większego statku Kha'ak. Xenki i piraci owszem, Kha'ak nie.

Tak, wiem, mam ubogą, skopana grę 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mialem dokladnie to samo, wlatuje do sektora Circle of Labour , widzialem na radarze pare statkow kha`ak, po ich rozwaleniu misja patrolu w tym sektorze sie nie skonczyla, wiec zaczalem latac po sektorze i znalazlem 3xNiszczyciel... naprowadzanie misji kazalo wskazywalo go jako cel , no ale co mozna zrobic jak sie lata w m4. Wiec nastapil load tymrazem nie bylo niszczycieli tylko pare m4. Polecialem do nastepnego sektora Omicron Lyrae, a tam 3xK + pelno drobnicy.. obrona sektora padla, a xenki wogole nie ruszaly w dalsza podroz. Wiec znowu load, znowu 2x niszczyciel w Circle... tu sie wkurzylem i dodalem do sektora Tytana ktory spacyfikowal zagrozenie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Inwazje Khaków są nierozłącznym elementem X:TC (wiem wiem zaraz Yacek napisze że skrypcik nato jest niezbędny ale wszystko wskazuje na to że nowe pathe 2,5 i 2.6 cosik takiego zrobiły 😀 ) co około 2h gry krzaczki atakuja wybrane sektory. Nie wiem czy to jest ustalone w mechanice gry, ale kilkaktornie dla potwierdzenia tezy rozpoczynałem grę i po ok. 1,5 - 2 h gry w Omicron Lyrae, bądź Nyana's Hideout albo właśnie w Circle of Labor natykałem sie na krzaki. (zazwyczaj 1-2 M2 i jakiś M1 z eskortą). Jeśli chodzi o OL i CoL to bazująca tam flota Argonów z Tytanem i Cerberem szybko krzaczki zamienia na proszek (a ile repy można przy tym nabić 😀 ). W NH trzeba było ich unikać albo poczekać aż Argoni ruszą zadki z OL 😀

Przyznam się że naprawdę robi to wrażenie, szczególnie na początku rozgrywki. Z jednej strony pokazuje też jak kruchym stateczkiem jest szabelka, a z drugiej ile można z jej zwrotności i szybkości wycisnąć 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Inwazje Khaków są nierozłącznym elementem X:TC (wiem wiem zaraz Yacek napisze że skrypcik nato jest niezbędny ale wszystko wskazuje na to że nowe pathe 2,5 i 2.6 cosik takiego zrobiły 😀 )

Skoro wywołałeś mnie od tablicy...

O skrypcie nic nie powiem, bo jest do niczego.

A co do patcha 2.6 to masz rację.

Grałem na patchu 2.5 i po wykonaniu fabuły Final Furry, która zatrzymuje respawn statków Kha'ak, nie widziałem żadnego robaka w sektorach. Po instalacji patcha 2.6 znów się pojawiło robactwo, na razie tylko klastry i myśliwce, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że coś większego też spotkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na patchu 1.4 lub mniejszym, nie pamiętam... w Herons Nebula dość regularnie pojawiał się Niszczyciel lub Lotniskowiec Krzaków wraz z myśliwcami i robił totalną rozpierduchę. Instalując skrypt 2.0 lub 2.1 Niszczyciel w Herons Nebulla się już nie pojawiał i jest tam zasadniczo cicho i spokojnie.

Generalnie co do tych całych krzaków to raczej są generowane dla utrzymania stabilności rozgrywki. Posiadając patch 2.0, 2.1 nie pamiętam bym kiedykolwiek spotkała krzaków w wymienionych przez was sektorach. A dość często śmigałam przez tamtejsze sektory, ponieważ kiedyś bardzo lubiłam grać statkami Terran. Teraz bardziej podobają mi się Argonów lub jeszcze bardziej Piratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...