Skocz do zawartości

Logain Industries Capital Ship Energy Cell Generator


Konrad162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem meczę was o ten skrypt i wiem ze umieszczam chyba 3 post pod postem (inaczej nikt nie zauważy). Znalazłem rozwiązanie problemu na ego, Jednak trzeba zmodyfikować skrypt http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3894859#3894859 tu piszą jak to zrobić jednak w plikach .xml otwartych w notatniku nie znalazłem komend (tych z linkowanego postu) umiałby ktoś przerobić te dwa pliki i mi je wysłać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Czy zagląda tu jeszcze ktoś, kto może mi podpowiedzieć jak pozbyć się readtext`ów z menu poleceń specjalnych: Logain IndustriesCSecG AlPluginWłączony ReadText 9914-9005, oraz: Logain IndustriesCSecG ReadText 9914-9007 Oczywiście sprawdziłem wskazówki z tego wątku bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne nieaktualne tłumaczenie tego skryptu, musisz samemu dokonać aktualizacji tłumaczenia,. Dodać brakujące wiersze w tłumaczeniu i albo je samemu przetłumaczyć, albo pozostawić teksty angielskie.

PS. Pisz w odpowiednich tematach, ten temat dotyczy problemów z readtextami czystej gry, ty masz problem z tłumaczeniem skryptu, konkretnego skryptu. Pisz wiec w temacie tego skryptu.

Wyskrobane Tapatalkiem na desce do krojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Postaram się ;-) a Ciebie proszę o przeniesienie mojego pytania (w sumie to tych trzech naszych postów) do tamtego tematu. Może dostanę tam odpowiedź jak znaleźć i przetłumaczyć te zwroty czy wyrazy powodujące powstawanie readtext`ów. Czy Ty wiesz jak zastosować się do Twej porady i czy wytłumaczysz mi jak to zrobić? Oczywiście w tamtym wątku ;-) Uprzejmie proszę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2012 o 15:34, Yacek napisał:

Rozgrywka - ustawienia Sztucznej Inteligencji. Tam szukaj.

A dokładniej to jak ta "ustawienia Sztucznej Inteligencji" się nazywa w wersji PL bo nie znajduję jej w swoim menu Rozgrywka 🙁

P.s.

Dzięki Yacku za przeniesienie tych postów 🌸

Znalazłem.

Ponownie okazało się, że zadanie pytania kończy poszukiwania przed otrzymaniem odpowiedzi. Niestety w ustawieniach Sztucznej Inteligencji mam tylko:

Automatyczne przygotowywanie: Dodaj laser naprawczy... -TAK

Marines Repeires -TAK

Plugin Manager eksport... -NIE

Globalne zmiany Przyjaciel/Wróg -TAK

Stocznia Marauder -TAK

Chyba nic z tego nie dotyczy niestety tego "Generatora osłon" 🙁 Pomocy jak/gdzie to włączyć?

Problem z readtex`ami nadal nierozwiązany 🙁

Za to nareszcie, dzięki Yackowi "rury" poszły w zapomnienie 😛 ale to nie w tym wątku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem do tematu na forum egosoft i wygląda na to, że więcej osób miało podobny problem, ale ktoś się zlitował i poprawił co trzeba.

Znalazłem tam uaktualnioną wersję tego skryptu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=4260388#4260388. W tej wersji nie trzeba żadnego dodatkowego oprogramowania, wystarczą polecenia nawigacyjne.

Co do readtextów to jeśli zrobiłeś wszystko jak należy to spróbuj załadować save sprzed instalacji skryptu (ewentualnie na próbę uruchomić nową grę i sprawdzić czy readtexty też tam będą). Czasem readtexty 'zapisują się' w stanie gry i późniejsza naprawa nic nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare savey nic nie dają a do tego skopała się gra i zawiesza się w tym samym czasie bez względu 🤪 na moją obecność w jakimś systemie czy działalność. Tak więc rozpoczęta nowa gra. Po ponad roku 🙁 tworzenia swego imperium, ech c`est la vie. W tym przypadku także nic się nie zmieniło i readtext`y mają się zdrowo 😠 Nie jestem pewien czy nie pozostanie mi zainstalowanie na nowo całej gry 🤔

Zastanawiam się czy nie mam zbyt nowej wersji tego skryptu bo moja to:

Logain Industries CSecG-V2-12.9.2010

a nie:

Logain Industries CSecG-V2.06

Może tłumaczenie na Mamucie jest do tej starszej wersji i stąd moje kłopoty?! Choć wersja ...2.12.9.2010 wygląda na taką z roku 2010 a ...2.06 podobno jest z 27,11,2013 hmmm... chyba muszę zaglądnąć na niezrozumiałe językowo forum ego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski plik tekstowy tego skryptu to 9014-L048.xlm. Masz gobw katalogu T. Powinien tam być również angielski plik 9014-L044.xlm. Otwórz oba w edytorze txt (notatnika raczej nie polecam). Poszukaj w pliku angielskim id=9005 i id=9007 i oba wiersze (całe) przekopiuj do pliku polskiego. Sprawdź, czy nie ma innych braków id w polskim pliku. Teksty w obu id możesz sobie przetłumaczyć, będziesz miał po polsku w grze, lub zostawić teksty angielskie. Plik 9014-L048.xlm zapisać i sprawdzić w grze czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2015 o 17:18, KryH napisał:

Stare savey nic nie dają a do tego skopała się gra i zawiesza się w tym samym czasie bez względu 🤪 na moją obecność w jakimś systemie czy działalność. Tak więc rozpoczęta nowa gra. Po ponad roku 🙁 tworzenia swego imperium, ech c`est la vie. W tym przypadku także nic się nie zmieniło i readtext`y mają się zdrowo 😠 Nie jestem pewien czy nie pozostanie mi zainstalowanie na nowo całej gry 🤔

Zastanawiam się czy nie mam zbyt nowej wersji tego skryptu bo moja to:

Logain Industries CSecG-V2-12.9.2010

a nie:

Logain Industries CSecG-V2.06

Na numery uwagi nie zwracaj. Ta 2.06 to poprawiona wersja oryginalnego skryptu stworzona przez jednego z graczy-modderów który chciał usprawnić i uaktualnić kilka rzeczy, w tym instalację.

Z zawieszaniem też miałem swego czasu problem w jednej grze. Rozwiązał się sam, za którymś razem po załadowaniu starszego save po prostu przeskoczyło ten moment w którym wcześniej kilka razy się zawieszało. Może i u Ciebie jakimś cudem uda się grać dalej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2015 o 19:27, Prowler napisał:

... Może i u Ciebie jakimś cudem uda się grać dalej 😀

Próbowałem kilkadziesiąt razy przez tydzień i zacząłem grę od nowa. Stary seve został na wszelki wypadek. Tylko niestety readtext są od początku nowej gry. Yacek mi pomaga może się uda.

Problem ReadText`ów rozwiązany dzięki Yackowi.

W pliku 9914-L048.xml należało dopisać skopiować z pliku 9914-L044.xml trzy wiersze:

<t id="9005">On/Off</t>

<t id="9006">\033GON\033X</t>

<t id="9007">\033ROFF\033X</t>

ReadText`ów brak 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...