Skocz do zawartości

Ponownie Empik


S11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę zaszedłem w gościnne progi w/w może nie celem nabycia gry, ale sprawdzenia co aktualnie w trawie piszczy 😆. Spojrzałem na jedną półkę, wydobyłem Armies of Exigo, wydaną przez EA Polska w serii Classic za 49.90 zł.

Poszedłem dalej. Na następnym regale pyszniła się druga gierka Armies of Exigo, z nieco inną okładką, wydana przez City Interactive za 24.50 zł. Obie gierki na oko były inne, inne grafiki na okładkach, recze jasna inne opisy, bo inne firmy je wydały, inna też była zawartość pudełek (wyraźnie cięższe i lżejsze). Jedna miała datę produkcji developera na 2004 (EA), a druga na 2007 (CI).

Podobna sytuacja była jeszcze w przypadku innego tytułu, jedna cena ok. 50 zł. druga około 90 zł.

Tak sobie myślę, że musi to być celowe działanie sklepu, który liczy na naiwnych - mało spostrzegawczych. Jak inaczej można by do tej sytuacji podejść, jak nie do próby orżnięcia klienta, wciskając mu niesprzedane zapasy magazynowe sprzed kilku lat...

Zabawnie wygląda też próba sprzedaży gierek takich jak np. Full Throttle albo Carmageddon TDR, oczywiście w cenie "aktualnie obowiązującej", a nie za 5 zł., no bo przecież ładne pudełeczko też kosztuje 😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W niedzielę ponownie odwiedziłem Empik. Miałem chęć na kilka tańszych gierek, ale w końcu zwyciężyła silna wola i nic nie kupiłem. To chyba pozytywny objaw, przychodzący z wiekiem... 😀))

W tym Empku na jednej z dolnych półek stały zapomniane pudełka z X2, natomiast X3 jak zwykle było nieobecne. Fajnie by wyglądały razem z Terran Conflict wszystkie obok siebie 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może już niedługo nowe–stare X3 stanie na półkach empiku. TW wydało X3 Reunion w serii “The best of TW”.

Ta seria już od dawna jest w Empikach, o ile jeszcze jest. W Innych sklepach też ją widziałem. Zobacz na ostatni post tego wątku

Sau: może dlatego nie widziałeś X3, bo szukałeś pudełka ze starą szatą graficzną, a teraz X3 ma nową szatę graficzną na pudełku (DVD), bardzo podobną do nowego wydania gry "Two Worlds".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mnie zdziwiło, zasmuciło i zdenerwowało jednocześnie niż pudełko w jakim przysłali mi X3. Nie wiem czym się kierowali, ale wypuszczanie oryginalnej gry w zwykłym czarnym pudełku, bez żadnej okładki i z Instrukcją osobno (bo gdzie są ją wsadzę ?!) to już jest szczyt wszystkiego. W takim http://www.twenga.pl/cena/5905282.html

Na biurku mam dobre miejsce na oryginalne gry w normalnych pudełkach, a tu przychodzi takie X3 i nie wiem gdzie to wsadzić... chyba do śmietnika.

To był drugi raz gdy pożałowałem, że w ogóle kupiłem oryginalnego Iksa. Pierwszym była jakość tłumaczenia w wersji podstawowej wersji (1.0.1 chyba) XD

Nawet do starych gier za 19,90 potrafią dać porządne opakowanie, a Ego (czy TW, nie wiem) robi z siebie pośmiewisko... ręce opadają.

To się nazywa zróżnicowanie cen:

http://www.ceneo.pl/298584

http://www.play.pl/szukaj.html?szukaj=k ... kcesoria=1

http://www.ceneo.pl/899647

Gdy Kingdom Hearts 2 był nowością chciałem go nawet kupić. Kosztował chyba 250zl w play.pl, potem jakoś nie mogłem się zdecydować i za ok. tydzień poszukałem jej znowu i znalazłem za 79zl... to był szok 😀 Pytałem nawet właściciela tego sklepu internetowego (nazwy już nie pamiętam) czy czasami się nie pomylili, i czy to w ogóle prawdziwy sklep, a nie jakiś "pic na wodę", ale okazało się, że faktycznie mieli ją tak tanio.

Nie miał pojęcia czemu Play ma tak drogo 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...