Skocz do zawartości

Medyk - Opowiadania pechowego spadkobiercy.


Medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce: Teladiańska Stacja Handlowa

Sektor: Ministry Of Finance

Data Ziemska: 06.Grudnia.3033 r.

Stan konta 50.000 kredytów

Statek: Fernir

Wiadomość od Teladiańskiej Kompani Handlowej :

"Szanowny panie Centuri. Nasza Stacja odebrała dziś wiadomość z sektora Elysium of Light. Z treści tej wiadomości wynika iż pański przyjaciel Rana Braks zmarł tydzień temu na skutek zakrztuszenia się kosmiczną muchą. Jest pan jedynym spadkobiercą któremu zapisał swój majątek. Odczyt testamentu miał miejsce 3 dni temu. Po odbiór spadku należy zgłosić się w Gonerskiej Świątyni w sektorze Elysium of Light. Aby odebrać spadek należy uiścić opłatę za transfer wiadomości w wysokości 5.000 000 kredytów, którą obciążono wartość spadku. Życzymy miłego dnia."

-Życzymy miłego dnia... Dobre sobie... Przeklęte jaszczurki ładnie sobie liczą za transfer wiadomości... Swoją drogą Braks fajny mi prezent sprawił na urodziny. Myślałem że zginął w trakcie Konfliktu Terrańskiego.

Zobaczę co ci mechanicy wyczyniają z moją zabawką.

Wyszedłem z kajuty i udałem się do hangaru sprawdzić jak ma się mój ukochany myśliwiec. Dostałem go za udział w kampani przeciw Wintarowi i terraformerom. Niestety praca dla Teladian mu nie służy. Ostatnio ta banda osłów wpakowała mnie z całym konwojem przewożących miny, na pole minowe !!!

-W sumie, chrzanić... rzucam tę durną robotę ochrony konwojów. Ruszam do Elysium Of Light!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miejsce: Przestrzeń Bad Debt

Sektor: Bad Debt

Data Ziemska: 10.Grudnia.3033r.

Stan Konta 30.000 kredytów

Statek: Fernir

Cztery dni temu wyleciałem w stronę Elysium... . Nie dość że naprawa statku i uzupełnienie rezerw energii kosztowały mnie 20.000 ciężko zarobionych kredytów. Mój statek pomimo naprawy okazał się niesprawny. Siadł układ naprowadzania pocisków i zacięły się 3 z 8 miotaczy materii. Cholera szkoda że zauważyłem to dopiero gdy przyszło mi się oganiać od tych pirackich ścierw... sektory teladian... Jak ja nienawidzę jaszczurek. Wszystko się zaczęło gdy usłyszałem wiadomość przesłaną na mój statek od przywódcy pirackiej grupy.

Pir.Nova M3#1154

-Poddaj się i oddaj statek, jak będziesz grzeczny to pozwolimy ci odlecieć w skafandrze. Masz 3 minuty.

W skafandrze... też mi uczciwy pirat. Masz nażryj się grochu... Salwa z miotaczy materii od razu załatwiła jedną Novę i dała im do zrozumienia co sądzę o tej szczodrej ofercie. Pozostałe trzy Novy rozpierzchły w przestrzeni, chcieli mnie złapać w potrzask. Tak więc miałem po jednej Novie z lewego i prawego skrzydła, a jedna gdzieś mi umknęła z radaru, nie ciekawie.

Wykonałem ślizg w prawy bok i odpaliłem salwę unieszkodliwiając kolejną Novę, druga uczepiła się mojego tyłu. Cholera długo nie dam rady, osłony na 40%. Odpalę mu zmyłkę i poślę poltergeista.

Kolejna Nova z głowy, po tym to aż zaskwierczało w przestrzeni. Ale chwileczkę, jedna Nova mi gdzieś umknęła. Cholera, nawet się nie spostrzegłem kiedy ten przeklęty pirat wpakował mi serie w tyłek. Poszła jedna dysza z silników. Niech to czort, udław się... poszedł kolejny poltergeist, znów zaskwierczało. Myśliwiec pirata wybuchł pięknym błękitnym płomieniem.

-Tak to jest jak się zaczepia Ziemskich weteranów !!!

Wtedy myślałem że to już koniec moich problemów. Przede mną był sektory Paranidian, potem Borońskich glono-zjadaczy więc nic nie wskazywało na problemy które miały dopiero nadejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce: Dok Zaopatrzeniowy Paranidian

Sektor: Preacher's Refuge

Data Ziemska: 13.Grudnia.3033r.

Stan Konta: 502 kredyty

Po ostatniej potyczce z piratami doleciałem do Stacji Paranidian. Niestety ale po naprawach pozostało mi tyle kredytów co kot napłakał. Trzeba było znaleźć jakaś robotę. Zwerbowałem się wiec do ekspedycji która miała wyruszyć do sektora 101. Od długiego czasu nie otrzymywano żadnych wiadomości z tamtejszych koloni górniczych, na dodatek nie wrócił żaden konwój, co z jednej strony nie powinno dziwić gdyż droga do tego sektora prowadziła przez sektory pirackie, ale z drugiej strony ten sektor był sektorem wysoko zmilitaryzowanym z racji nieprzyjemnego sąsiedztwa.

Płacono 150.000 kredytów plus wyżywienie, paliwo... no i mogłem po całej akcji przelecieć przez sektory Argońskie i Teladiańskie prosto do sektorów centralnych, nadkładając tym samym drogi tylko o niecały miesiąc. Za to z pełnym brzuchem i kiesą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...