Skocz do zawartości

Sword Of The Stars


Maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam że przeleżała u mnie na półce 1,5 roku. Jednak gdy zainstalowalem i złapałem zasady gra pochłoneła mnie całkowicie. Do tego stopnia że zdecydowałem sie na zakup 3 dodatków(całosc chyba wyszła jakies 160zł). Niestety jak w przypadku wielu produktów po wydaniu podstawki wydawca olał dodatki. musiałem wiec zakupic przez steema wersje angielska z dodatkami. Teraz o grze. W podstawce 3 rasy z dodatkami 6. Gra to typowa strategia turowa z walkami rozgrywajacymi sie w czasie rzeczywistym z aktywna pauzą. Wg mnie przerosła nawet Master of Orion. Bardzo ciekawe rozwiazania ras. kazda z nich korzysta z innych srodków transportu, technologie sa procentowo dostepne dla poszczególnych ras, niektóre są unikalne i moga byc rozwijane tylko przez dane rasy. Bogactwo broni a przede wszystkim ich kategorie i obrony przed nimi wymuszaja tworzenie specyficznych formacji okretów. Jesli ktos byłby zainsteresowany mode podesłać liste technologii aby mozna sie zorientowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super gierka, czsami też sobie w to zagram. Idealna dla laptopa na wakacja 😎 . Niestety dodatków nie posiadam. Miałem zamiar zakupić, ale wkróciłem do X3. Jak chcesz możemy rozegrać partyjkę na podstawce 😎 , bo ogólnie to mało życia na multiplayerze jest 😀(( , a chętnie pograłbym z inteligentym przeciwnikiem. Szkoda też, że nie ma jakiejś kapani, tylko scenariusze.

Cytat

W podstawce 3 rasy z dodatkami 6.

A w podstawce nie było raczej 4 ras? Chwilka niech przypomne se...

Spoiler

Ziemianie, "ktoś powiniełbył powiedzieć to HIVEROM", "gdy podoążyliśmy dalej poznaliśmy bezwzględne legiony TARKAN, a także widmową flotę enigmatycznych LIRÓW"

heh no no, nawet intro jeszcze na pamięć znam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Super gierka, czsami też sobie w to zagram. Idealna dla laptopa na wakacja 😎 . Niestety dodatków nie posiadam. Miałem zamiar zakupić, ale wkróciłem do X3. Jak chcesz możemy rozegrać partyjkę na podstawce 😎 , bo ogólnie to mało życia na multiplayerze jest 😀(( , a chętnie pograłbym z inteligentym przeciwnikiem.

Kiedyś się do nie przymierzałem, ale zrezygnowałem. W sumie może i dobrze, bo raczej nie byłbym tym inteligentnym przeciwnikiem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie w podstawce 4 rasy.

Niestety ta gra jest zbyt długa na multi przynajmiej w moim przypadku ale jak sie dobrze dobierze przeciwników.

polecam zrezygnowac z hiverów, sa zbyt wolni w rozwoju(wolny transport) natomiast delfiny potrafia niezle namieszac z racji dostepu do wiekszosci technologii opartych na energii. zalaczam link do tech-a z dodatkow mozna sobie opracowac odpowiednia strategie..

http://sots.rorschach.net/Category:Technology

na koncu strony sa obrazki drzew technologii dla różnych dodatków i podstawki

jakby co służe informacja jakie technologie w jakiej kolejnosci i dla jakich ras uzywac.

głownie gram jako MOrrigi Tarka i teraz sprawdziam Ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Na steam'ie jest właśnie mega okazja. Sword of the stars + dodatki przecenione z 20 do 5 euro czyli zaledwie 20-22 zł. Promocja trwa jeszcze ok. 3 godzin. Chętnie bym wziął, ale niestety jedyne co posiadam to konto bankowe 🙁 . Mógłby może ktoś, kto ma odpowiednie środki kupić mi jako prezent, a ja należność przelałbym na konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewno Wam się spodoba. 😉

Rozkminiam czy nie napisać do Paradoksu o kopię, gdy gra wyjdzie, ale... nie wiem czy będę na tyle wytrwały i miał wystarczająco czasu, aby zgłębić tę grę. Galactic Civilizations 2 pochłonęło mi mnóstwo czasu, zanim pojąłem zasady, a co dopiero taka kobyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie, jak z dwójką, ale jedynka imo jest znacznie prostsza od GalCiv2, ale zarazem dzięki walką real-time równie dobra. No i ma tryb multi 😀 . Dzisiaj sobie graliśmy w 3 osoby (połowa gry, druga połowa w 2 + AI, razem 8 graczy) od 17 do 2 w nocy 😀 . Poszło 200 tur, a i tak z 9 gromad (łącznie 271 gwiazd, maksymalnie jest 351 - masakra 😉 ) nikt nie zdążył jeszcze podbić więcej, jak półtora gromady 😀 . Moja ulubiona rasa to morrigi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...