Skocz do zawartości

Wasza ulubiona rasa


Jagoda
 Udostępnij

  

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wasza ulubiona rasa

    • Ziemianie
      13
    • Federacja Argon
      9
    • Królestwo Boron
      7
    • Teladi
      3
    • Split
      12
    • Paranidianie
      1
    • Yaki, Piraci i ich Gildie i Książę
      0
    • Xenon
      3
    • Krzaki
      1
    • Killem All
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się jaka jest wasza ulubiona rasa. Ja grając w TC zawsze staram się mieć jak najlepsze stosunki z każdą z ras, oczywiście z wyjątkiem Yaki, Piratów, Księcia, Xwnów i Krzaków. Pozostałe rasy zawsze są mi przyjazne. Ale tą ”naj” jest dla mnie Ziemianie. Może dlatego że zawsze kupuje tylko ich statki i uzbrojenie.

A jakie jest wasze zdanie, macie swoja ulubiona rasę czy może Kopiecie wszystkim zadki jak leci ? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę może od tego kogo najmniej lubię- Argoni i przede wszystkim Terranie, są zupełnie nijacy.

Ogólnie zmienia się to w zależności od rozgrywki ale najczęściej przyjaźnię się z Teladi z racji ich neutralnego nastawienia. Lubię Splitów i Paranidian za ich statki i podejście 😎 Boronów za wygląd i fajne głosy (krzyki ich marines w czasie abordażu są 😎 ), resztę zwykle tłukę bez skrupułów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lipna rasa to Terranie.

1) Oszukana bron i statki.

2) Ichniejsza megalomania powodem niskiej wydajnosci gry (Monumentalne stacje i jakies cholerne torusy)

3) Ogolne buractwo. Pasuja do tej gry jak piesc do nosa.

Zniszczyc, napluc, rozetrzec pod butem. A co! W mojej grze Terranie nie maja latwo, beda placic wysoko cene za pojawienie sie w tym swiecie. Schwytane osobniki sa sprzedawane na pirackich bazarach lub ci bardziej agresywni wyrzucani na golasa w daleka przestrzen kosmiczna 😎 Roarr!

Glosuje na Splitow. Lubie ich samurajska zapalczywosc i szybkie statki. Z reszta podobnie uwazam jak kol. Prowler.

W X2 najbardziej lubilem Boronow, a w XbTF byli to Teladianie. Preferencje sie zmieniaja jak widac 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz przeciez napisalem, ze "oszukane" 😎

Do czasow Reuniona wlacznie bylo fajnie. Statki kazdej z ras charakteryzowaly sie czyms ...yyym typowym dla kazdej rasy. I ilez bylo niegdys dyskusji, ktory M2 jest naskuteczniejszy. A skutecznosc wiadomo - wzgledna pojecie dla ludzi o roznych oczekiwaniach. Extremisci brali boronskie czy splickie, zas ci co oczekiwali wysrdokowania brali argonskie.

A dzis ? Wbijam na forum Ego angielskie (rzecz jasna, bo polskie wywietrzalo) tematy typu, ktore M2 M1 M6 M3 jest naj. Wiadomo o co chodzi. Kup pan se Tokyo czy Tyra, a reszta niech siedzi cicho z tymi swoimi Raptorami czy Tytanami! Haha tylko nooby lataja slamazarnymi Tytanami. Bier Tyra - bedziesz mial super kadlub, predkosc i manewrowosc, über oslony i lasery masakratory. Jeden na 10 dyskutantow mowi o wzieciu pod uwage statek starych ras.

Coz moze nieco analogiczna podobna sytuacja ma sie dzis. Ktory FPP jest naj ? Jasna sprawa - Modern Warfare2, a jesli skrytykujesz to zaraz oberwiesz n00bami i lamusami.

Tak czy inaczej, nie podoba mnie sie to i tyle i mam do tego prawo. Egosoft zdecydowanie przeslodzil te herbatke. Gwoli scislosci wole oryginalny "kanon stoczniowy" jaki oferuja ta gra. Ot i tyle, yes yes yo 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild masz trochę racji, w większości przypadków polecają ziemskie M2 (mnie również 😎) bo mają mocne osłony szybkie ich ładowanie oraz szybkie ładowanie laserów. Zaczynałem od Osaki sporo kasy na niej zarobiłem, ale teraz testuje sobie inne M2, obecnie Odyseusz'a i daje więcej frajdy. Przykładowo na przód-lewa-prawa zainstalowane mam PPC moim zdaniem jest nieco lepsze niż PSP ziemian wystrzeliwuje większą ilość pocisków na tył mam IBL a góra-dół mam PSG mały zasięg ale tylko pozornie, jak fale zaczynają się rozchodzić to nikt nie ucieknie 😎

A co do rasy to Paranidianie dlaczego bo bardzo podobają mi się ich statki TS, TL, M6, M7, M2. A ich M1 to po prostu coś pięknego. Niestety za statkam M3, M4, M5, M8 już tak nie przepadam. Ja wpierw patrze na jak prezentuje się dany statek z danej rasy (wygląd) potem dane techniczne 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ziemian nie lubię nie tylko ze względu na ich statki (taki Springbloosom to już przegięcie na maxa), ale za ich sektory (a raczej bramy - akceleratory skokowe, które nie pozwalają skakać), stacje. Więc wychodzi ze za wszystko 😎

Ziemianie w XTM-ie to jeszcze jako tako się prezentowali, w TC to porażka.

Jedyny mój kontakt z nimi to fabuła, potem o nich zapominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja również wtrące swoje trzy groszę.. zdecydowanie najbardziej ulubioną rasą jest moja własna.. 😎 Ponieważ owszem staram się z Argonami żyć w miare spokojnie jako że czasami są bardziej ludzcy niż ziemianie ale jak mi coś od nich potrzeba a nie chcą dać po dobroci to i czasami się czerwienią 😎 lubię Boronów za ich statki.. ta fajna zieleń która bardzo wyróżnia się na tle kosmosu powoduję iż statki te wyglądają niczym żywe istoty poruszające się majestatycznie w przestrzeni (M1, M2, M7). Teladianie zwykle nie wchodzą mi w drogę więc i ja im nie przeszkadzam.. No chyba, że któryś właśnie leci fajną keą na przykład.. 😀 . Co do Splitów.. cóż mają fajnie wyglądające myśliwce M3+, w miare szybkie i dość silne aby były dobrym wsparciem podczas ataku na sektor a, że czasem trudno taki kupić no cóż w ichniej przestrzeni sporo sobie takich lata wystarczy tylko wybrać ten który najbardziej mi odpowiada.. 😀 Paranidian jakoś nie lubie.. pomysł stworzenia rasy fanatyków religijnych jakoś mi nie leży i jeśli mogę i mam czym to staram się ich tępić a ich statki szybko przerabiam na żyletki no.. może poza kilkoma myśliwcami, ale to już zupełnie inna bajka.. 😀 Piraci i Yaki..cóż chyba to jedyna "rasa" której za bardzo nie gnębie, a to z powodu tego że oprócz pokolorowanych statków nie mają mi tak naprawdę wiele do zaoferowania, a możliwość zadokowania w pirackich stacjach często się przydaję.. 😀 Krzaków prawie nie widuję.. albo się mnie boja albo za szybko znikają pod moim ostrzałem ]😀 aczkolwiek niszczyciel (bodajżeT2) z XTMa wyglądał wspaniale..😀 a Xenki.. cóż też jakoś mnie nie lubią chyba za te wszystkie rajdy na ich sektory i ciągłe odbijanie(skrypt ulepszone rasy przejmowanie sektorów) Black Hole Sun z ich łap?? macek?? manipulatorów?? 😀 A co do terran to podzielam zdanie większości.. są zbyt przegięci.. maja brzydkie statki.. trudne w prowadzeniu ostrzału.. jakoś mi nie podpasowało strzelanie bronią pociskową.. a tak mniej więcej wygląda wszelka broń stosowana w ichnich statkach, unikam nawet Argońskich miotaczy materii więc terranie to chyba jedyna rasa którą atakuję tylko w odpowiedzi na atak z ich strony..

I to tyle jeśli chodzi o moje ulubione rasy w X3TC.. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe krzaki ... bardzo mi ostatnio się narażają szczególnie te ich klastry (jak ja ich nie znoszę !!!) a to za sprawą fabuły Argońskiej którą prawie ukończyłem. Piraci oraz Yaki jeśli oddają mi swój statek to raczej daruję im życie w przeciwnym wypadku plazma w głowę. Xenoni z tymi to nie ma jak pogadać statków też nie oddają więc zawsze ich "gorąco" witam. Co do reszty ras to nie jestem typem awanturnika (chyba że ktoś mi się narazi 😎) raczej indywidualistą rasy Argon. Podejrzewam że w niedalekiej przyszłości jeśli jakiś Paranid będzie zbytnio natarczywy to zacznę eksterminować ich całą rasę za ich paskudne facjaty (dla mnie nie byli zbytnio gościnni gdy przelatywałem przez ich sektory do Argon Prime).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moją ulubioną rasą są Splici. Lubie ich zapalczywość oraz podoba mi się wygląd ich okrętów. Paranidiańskie i Xenońskie okręty też mają fajny wygląd. Natomiast nie znoszę Terran :/ Są przepakowani... Dodatkowo ich statki (zwłaszcza Claymore, Yokohama, Katana i Osaka - Tokio ujdzie w tłoku) przypominają mi tandetne zabawki z dzieciństwa, które widywałem na targu albo podczas odpustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Tolka Banana..., tfu, Teladich. Bo sprzedadzą ci wszystko, najbardziej zabójcze zabawki, osłony 2GJ, zioło, co zechcesz. Poza tym zawsze podobały mi się statki wyciągnięte ze złomu. 😀 Aczkolwiek "Ziemniakami" też nie pogardzę, z Wielkopolski jestem. Mają okręty jak kombajny, wjeżdżasz do xenków i nawet nie zauważysz kiedy sektor będzie pusty. Ale od nich statki tylko do poziomu korwety. Latanie czteroipółkilometrowym Fenixem (wśród xenków/ khaaków), to jest wyzwanie! Najbardziej nie lubię paranidów, broń mi nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię terran, mimo że nie latam już ich statkami. Ostatnio przerzuciłem się na splickie maszynki ze względu na niewielkie rozmiary i zwartą budowę. (W każdą bramę wejdą 😀 )

Myśliwców na razie używam #Deca, a to ze względu na to że są bezpilotowe. (Wiem wiem w tej grze każdy statek może latać bez pilota ale dla mnie ważna jest poprawność polityczna. No i mi ich nie szkoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Fajny temat więc się podepnę. Zacznijmy od ras których nie lubię:

Kiedyś lubiłem Argonów za to że w skład ich rasy wchodzi OTAS i jego odlotowe statki. Ale teraz nie używam ich statków, więc przestali mi się podobać. Głównie przez to że każdy statek większy od M3 wygląda jak przerobiony Mamut 😉 ; do którego, nawiasem mówiąc, jedyna pasująca nazwa to Big Box.

Jednak nic nie przebije Teledian i ich statki 😮 . Są tak powolne, że lecąc przez ich sektory mimowolnie sprawdzasz czy SETA na pewno jest wyłączony 😛 . A ich wygląd! Wyglądają jak ergonomiczne rozwiązanie kwestii recyklingu zalegającego w kosmosie złomu. Boroni mają dziwną tendencję do hodowania rzeżuchy na poszyciu swoich statków 🙁 . Ale nadrabiają to wyglądem, mógłbym godzinami wpatrywać się w borońską Orkę... .

Co do ziemian... nie miałem czasu na sprawdzanie statystyk ich statków więc ograniczę się do wyglądu: będąc w ich sektorze zauważyłem latający talerz który zainteresował mnie bardziej niż ich statki 😀 .

Teraz rasy które lubię:

Xenoni 😀 (wiem co sobie myślicie), mają paskudny charakter i lubią postrzelać do mojego statku, mimo że w okolicy jest mnóstwo statków Teledian, ale ich statki!! Podnieście to co napisałem o wyglądzie statków Teledian do 2 potęgi i macie opis statków xenonów. W tym wypadku przesada wyszła im na dobre, bo statki z ich wystającymi wszędzie drutami robią niesamowite wrażenie wraz z ich metalicznym lakierem 😆 .

Kha-aków trochę lubię i trochę nie:

lubię bo atakują cywilne statki, dzięki czemu mam co zbierać a nie lubię bo przy konstrukcji swoich M3 wzorowali się na kształcie opakowań herbaty Lipton- piramidka 😁 , a większe statki są poniżej krytyki, wraz z ich ohydnym lakierem.

Piraci- głównie za napędzanie moich finansów przez ciągłe dostawy statków 😉 . Poza tym ich statki mają same wady: co do grafitii można się spierać, ale dziwnym trafem pirackie statki mają słabsze statystyki do tych wprost ze stoczni.

Spilici- tych gości naprawdę lubię: każdy ich statek jest choć trochę przystosowany do walki, oni sami mają co prawda paskudne mordy 🙄 i trudności w odmianie niektórych czasowników, ale sympatyczni na swój sposób. Statki wyglądają jak zardzewiałe, ale łączą w sobie siłę ognia i szybkość, co w praktyce oznacza, że mogę walczyć z kilkoma xenkami jednocześnie i zwiać gdy przestanie mi się podobać 😎 . Poza tym sekretna broń ich fregat 😉 ... .

Paranidan lubię za wygląd ich statków, nic poza tym 😑 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...