Skocz do zawartości

Dodatkowe statki/okręty/latadła do X3/XTM


LeWaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co znalazłem:

1. http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=189152 - StarTrek

2. http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=168652 - StarTrek itp

3. http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=157852 - Battlestar Galactica

4. http://cycrow.thexuniverse.us/ships/index.html - strona Cycrowa

5. http://www.en.x1tp.com/ - strona X1:The Pirates a statki do X3

6. Black Panter Group

7. http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?threadid=10933

8. http://gonzo.uni-weimar.de/~kifx4335/privat/x3mod/ - Wing Commander 1

Dopisujcie jak znajdziecie inne strony z działającymi statkami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Tytułem wstępu: po swoich pierwszych niepowodzeniach z dodawaniem nowych statków do gry, kiedy to musiałem zaczynać nową grę bo inaczej się nie dało (teraz wiem już dlaczego) długo zadowalałem się tym co oferował XTM. Przez ostatnie dwie gry moim głównym statkiem był Seth. Ponieważ jest mały czołg, w tej grze postanowiłem dla odmiany (przynajmniej na razie) polatać klasycznym Hyperionem.

Jednak gdy z czystej ciekawości zaglądnąłem na stronę BPG znalazłem tam dwa (nawet trzy, ale o tym później) statki klasy M7, które spodobał mi się z kilku powodów.

Po pierwsze są to przeróbki właśnie Hyperiona, czy normalne M7, a nie jak ma to miejsce w przypadku innych statków, czy na tej stronie, czy w XTM-ie, przeróbki M1/M2.

Po drugie wygląd. A po trzecie statystyki.

Pierwszy statek to Yaki Flame Sword, tu możecie go oglądnąć: link

Wygląd klasycznego Hyperiona, barwy pirackie.

Statystyki statku:

Ship class: M7

Dock bay size: 2

Hull strength: 100000

Max transport class: XL

Steering -YAW: 3,1 rot/min -PITCH: 2,2 rot/min -ROLL: 2,2 rot/min

Rudder Extensions: 22

Speed: 52 -- 162 - 21 engine tunings

Shields: 2 x 1 GJ Shield

Can use Jumpdrive: YES

Max laser in Main turret: 8

Max laser in Rear turret: 3

Max laser in Rear 2 turret: 3

Max laser in Front turret: 2

Max laser in Front 2 turret: 2

Brak jednej osłony 1GJ nadrabia szybkością, zwrotnością.

Zarówno do kokpitu jak i do wieżyczek włożymy ten sam rodzaj uzbrojenia:

WMP Beta

PDF Gamma

Miotacz materii

Działo jonowe

ADP Beta

PEW Alfa

PEW Beta

Emiter Kyonowy Beta

Co do wieżyczek to ADP Beta raczej nie ma sensu wkładać, zbyt szybko będziemy tracić energię, lepszy wydaje się Miotacz materii (tylko ta amunicja).

Natomiast do kokpitu to PEW Beta, szybko zdejmuje osłony, potem kilka puknięć w kadłub i statek nasz. Wada to mały dystans działania, jak ktoś woli z dalszego dystansu to polecam Emitery Kyonów Beta, to samo działanie z większej odległości. Na grubego zwierza wystarczy WMP Beta (J i K tym rozwalam). PDF Gamma raczej nie ma sensu instalować, zbyt szybka utrata energii i dużo miejsca w ładowni zajmują.

Drugi to Bassilsk (nie mylić z Bazyliszkiem Sonenów), oglądnąć można go tu: link

Podrasowany wygląd i malowanie klasycznego Hyperiona, taki bardziej drapieżny. Jak dla mnie OK.

Statystyki statku:

Ship class: M7

Dock bay size: 2

Hull strength: 90000

Max transport class: XL

Steering -YAW: 3,1 rot/min -PITCH: 2,2 rot/min -ROLL: 2,2 rot/min

Rudder Extensions: 18

Speed: 52 -- 152 - 19 engine tunings

Shields: 3 x 1 GJ Shield

Can use Jumpdrive: YES

Max laser in Main turret: 8

Max laser in Rear turret: 3

Max laser in Rear 2 turret: 3

Max laser in Front turret: 2

Max laser in Front 2 turret: 2

Uzbrojenie:

Kokpit WMP Beta, PDF Gamma, PEW Alfa, PEW Beta

Wieżyczki: LDI Alfa i Beta; AC Alfa i Beta; WMP Alfa i Beta; PDF Alfa; Miotacz materii.

Do kokpitu polecam PEW Beta i WMP Beta, PDF Gamma to tak jak poprzednio szybki spadek energii i mało miejsca w ładowni.

Natomiast do wieżyczek, albo Miotacz materii, albo jak ktoś nie chce się martwić o amunicję do niego to AC Beta.

Ja latam z AC Beta we wszystkich wieżyczkach. Do tego przednie mają rozkaz ataku mojego celu, co wraz z PEW Beta zdecydowanie podnosi ilość wyskakujących pilotów.

\\EDIT Statek Flame Sword to statek piratów, pojawi się wiec w stoczniach pirackich. Natomiast Bassilisk jest statkiem Splitów. Jeśli nam to nie odpowiada i chcemy szybciej stać się ich właścicielem to przed instalacją dopiszmy sobie do statku rasę, najlepiej taką u której mamy największą reputację.

Co do instalacji statków, to zauważyłem takie coś: jeśli chcę aby nowe statki, instalowane pierwszy raz pojawiły się od razu w grze, to po instalacji i zamknięciu Instalatora muszę go jeszcze raz otworzyć i zamknąć i dopiero uruchomić grę. Nie wiem czemu się tak dzieje i czy to problem ogólny czy tylko u mnie występuje.

I na koniec uwaga.
Gdyby ktoś skusił się na dostępny tam statek JuanFig Corporatio Bio Test Ship, to odradzam instalowania. Przynajmniej tej wersji statku. Po instalacji, po wykonaniu pierwszego skoku, gra wychodzi do pulpitu z błędem: "Files not found". Testowane zarówno z XTM-em jak i na czystym X3 bez żadnych skryptów. LeWar może potwierdzić, u niego było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdyby ktoś skusił się na dostępny tam statek JuanFig Corporatio Bio Test Ship, to odradzam instalowania. Przynajmniej tej wersji statku. Po instalacji, po wykonaniu pierwszego skoku, gra wychodzi do pulpitu z błędem: "Files not found". Testowane zarówno z XTM-em jak i na czystym X3 bez żadnych skryptów. LeWar może potwierdzić, u niego było to samo.

\

Ja również mogę to potwierdzic bo instalowałem w/w statek. Nie trzeba nawet wykonywać skoku. Gra po prostu wysypuje się po ok. 3-4 minutach.

Z BPG mógłbym polecić również statek Avalon klasy M7.

Ship class: M7

Average price: 38954332

Hull: 150000

Cargo bay size: 1750 -- 4450 -2700 cargo bay size extensions

Steering extensions: 18

Speed: 62 -- 156 -15 engine tunings

Shields: 4 x 1 GJ Schild

Max transport class: XL

Can use Jumpdrive: 1

Max laser in turret 0: 10

Max laser in turret 1: 4

Max laser in turret 2: 4

Max laser in turret 3: 6

Max laser in turret 4: 2

Max laser in turret 5: 6

Max laser in turret 6: 2

Dock bay size: 2

We frontową wieżyczkę można wstawić nawet EDP Beta (10 szt.) więc można nim upolować coś bardzo dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz, aby statki pojawiły się od razu w grze, to zastosuj mój patent: po instalacji w Instalatorze, zamknij Instalatora, nie uruchamiaj gry tylko jeszcze raz otwórz Instalatora i od razu go zamknij, teraz dopiero uruchom grę. To drugie otwarcie i zamknięcie Instalatora powoduje dopiero poprawne dopisanie nowych statków do gry. Kolejno instalowane statki powinny się już pojawiać od razu po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chcesz, aby statki pojawiły się od razu w grze, to zastosuj mój patent: po instalacji w Instalatorze, zamknij Instalatora, nie uruchamiaj gry tylko jeszcze raz otwórz Instalatora i od razu go zamknij, teraz dopiero uruchom grę. To drugie otwarcie i zamknięcie Instalatora powoduje dopiero poprawne dopisanie nowych statków do gry. Kolejno instalowane statki powinny się już pojawiać od razu po instalacji.

Tak tez uczynilem. Od instalacji gralem jakies 2 godzny i statkow w zadnej ze stoczni nie ma. Cos jest nie tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Próbuj do skutku z otwieraniem i zamykaniem Instalatora. Statki pojawią się w grze dopiero jak Instalator poprawnie dopisze je do save.

Ewentualnie, może statki są już w grze tylko ty nie wiesz gdzie ich szukać? Dodatkowe statki nie pojawiają się we wszystkich stoczniach jak leci, tylko w stoczniach rasy, którą mają określoną. Większość dodatkowych statków ma jedną, góra dwie rasy przypisane i tylko w stoczniach tej rasy się pojawią. Mapa Scorpa jest przydatna w sprawdzaniu czy nowe statki się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avalon 2

Pod powyższym linkiem kryje się zmodyfikowany (przeze mnie) Avalon ze strony BPG. Usunąłem w nim przednią wieżyczkę, zaś w pozostałych zmniejszyłem liczbę slotów na uzbrojenie a także rodzaj uzbrojenia jakie można w nich zamontować. Zmianie uległa również prędkość ze 156 na 112 i moc generatora uzbrojenia.

Parametry:

Ilość wierzyczek: 5

Wieżyczki:

Górna i dolna po 2 działka: LDI (Alfa i Beta), AC (Alfa i Beta), WMP (Alfa i Beta), Działo jonowe, Miotacz materii, ADP (Alfa)

Tylna i boczne po 2 działka: (Alfa i Beta), AC (Alfa i Beta), WMP (Alfa i Beta), Działo jonowe, Miotacz materii, PDF (Alfa)

Główny kokpit 10 dział: (Alfa i Beta), AC (Alfa i Beta), WMP (Alfa i Beta), Działo jonowe, Miotacz materii, PDF (Alfa i Beta)

Ilość osłon 4 x 1GJ

Moc generatora 60000J

Jak widać parametry zbliżone do standardowych statków M7 z XTM. Oryginalne ustawienia w/w statku były zbyt mocne, więc je zmniejszyłem. Jeśli chce ktoś polatać statkiem posiadającym całkiem niezły design a przy tym "normalne" parametry to polecam moją przeróbkę Avalona. Działa w 100% (sprawdzony na wszelkie możliwe sposoby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psia mac! Poddaje sie! Probowalem jak radzisz Yac otwierac i zamykac. Dodatkowo czyatlem faq na stronce Cycrowa nt. dodawania statkow. Jakas bzdrua, mam wszedzie satelity i nerwowo latam od stoczni do stoczni czy pojawily sie te statki, a tu nic nowego drogi panie. Zachorowalem na te statek i musze go miec ]🙁

Dobra przerobka Azakal, sciagnaem sobie. Podobnie uwazam ze pierwsza wersja tego statku byla zbyt potezna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild: a jak instalowałeś statek? Jeśli przez dwuklik na pliku ze statkiem to sprawdź w Instalatorze czy masz statek włączony. Zakładka Ships i kolumna Enabled, musi być YES.

Jeśli statki instaluje się otwierając Instalatora i na zakładce Ships wybierając Install Ship to dodany statek jest automatycznie włączony po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zainstalowalem przez plugin managera czyli wszedlem w zakladke ships i kilknalem add new ships po czym wybralem pliki statkow. Pojawil sie "ptaszek" ze statek jest zaktywowany.

Przez dwuklik ? Tego nie probowalem. Czyli mam skojarzyc rozszerzenie .xsp z plugin managerem i w ten sposob je wgrac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...