Skocz do zawartości

- - - - -

Dodatkowe statki/okręty/latadła do X3/XTM

74 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 09 lipiec 2008 - 22:01

To co znalazłem:
1. http://forum.egosoft...ic.php?t=189152 - StarTrek
2. http://forum.egosoft...ic.php?t=168652 - StarTrek itp
3. http://forum.egosoft...ic.php?t=157852 - Battlestar Galactica
4. http://cycrow.thexun...hips/index.html - strona Cycrowa
5. http://www.en.x1tp.com/ - strona X1:The Pirates a statki do X3
6. Black Panter Group
7. http://www.thexunive...?threadid=10933
8. http://gonzo.uni-wei...5/privat/x3mod/ - Wing Commander 1

Dopisujcie jak znajdziecie inne strony z działającymi statkami.

Pozdrawiam

#2 El_Dar

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Albion Prelude

Napisano 10 lipiec 2008 - 08:34

co linka nr 2. ja tam Babylonu nie widziałem mimo że odwiedzam go regularnie jakieś pół roku

#3 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 10 lipiec 2008 - 09:21

No cóż.. wcześniej było....

#4 El_Dar

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Gram w: X3: Albion Prelude

Napisano 10 lipiec 2008 - 09:47

za to jest STAR WARS

#5 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 10 lipiec 2008 - 10:55

A ja tradycyjnie przypomnę o wykonaniu wcześniej backupu katalogu gry, ba czasem zabawa z dodatkowymi statkami może się źle skończyć.
O problemach z tym związanych można poczytać w temacie na forum Ego: Problemy techniczne z sevami

#6 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 08:38

Dopisana kolejna strona ze statkami

#7 Sorkvild

Kapitan

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 27 sierpień 2008 - 08:41

Czesc linkow nie dziala

#8 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 sierpień 2008 - 08:47

Brak backupu stron, proszę się zgłosić do właścicieli.

#9 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów

Napisano 27 sierpień 2008 - 08:53

Poprawiono linki:
1 usunięty adres
1 zmieniony adres

#10 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 sierpień 2008 - 10:05

Tytułem wstępu: po swoich pierwszych niepowodzeniach z dodawaniem nowych statków do gry, kiedy to musiałem zaczynać nową grę bo inaczej się nie dało (teraz wiem już dlaczego) długo zadowalałem się tym co oferował XTM. Przez ostatnie dwie gry moim głównym statkiem był Seth. Ponieważ jest mały czołg, w tej grze postanowiłem dla odmiany (przynajmniej na razie) polatać klasycznym Hyperionem.
Jednak gdy z czystej ciekawości zaglądnąłem na stronę BPG znalazłem tam dwa (nawet trzy, ale o tym później) statki klasy M7, które spodobał mi się z kilku powodów.
Po pierwsze są to przeróbki właśnie Hyperiona, czy normalne M7, a nie jak ma to miejsce w przypadku innych statków, czy na tej stronie, czy w XTM-ie, przeróbki M1/M2.
Po drugie wygląd. A po trzecie statystyki.

Pierwszy statek to Yaki Flame Sword, tu możecie go oglądnąć: link
Wygląd klasycznego Hyperiona, barwy pirackie.
Statystyki statku:
Ship class: M7
Dock bay size: 2
Hull strength: 100000
Max transport class: XL
Steering -YAW: 3,1 rot/min -PITCH: 2,2 rot/min -ROLL: 2,2 rot/min
Rudder Extensions: 22
Speed: 52 -- 162 - 21 engine tunings
Shields: 2 x 1 GJ Shield
Can use Jumpdrive: YES
Max laser in Main turret: 8
Max laser in Rear turret: 3
Max laser in Rear 2 turret: 3
Max laser in Front turret: 2
Max laser in Front 2 turret: 2

Brak jednej osłony 1GJ nadrabia szybkością, zwrotnością.

Zarówno do kokpitu jak i do wieżyczek włożymy ten sam rodzaj uzbrojenia:
WMP Beta
PDF Gamma
Miotacz materii
Działo jonowe
ADP Beta
PEW Alfa
PEW Beta
Emiter Kyonowy Beta
Co do wieżyczek to ADP Beta raczej nie ma sensu wkładać, zbyt szybko będziemy tracić energię, lepszy wydaje się Miotacz materii (tylko ta amunicja).
Natomiast do kokpitu to PEW Beta, szybko zdejmuje osłony, potem kilka puknięć w kadłub i statek nasz. Wada to mały dystans działania, jak ktoś woli z dalszego dystansu to polecam Emitery Kyonów Beta, to samo działanie z większej odległości. Na grubego zwierza wystarczy WMP Beta (J i K tym rozwalam). PDF Gamma raczej nie ma sensu instalować, zbyt szybka utrata energii i dużo miejsca w ładowni zajmują.

Drugi to Bassilsk (nie mylić z Bazyliszkiem Sonenów), oglądnąć można go tu: link
Podrasowany wygląd i malowanie klasycznego Hyperiona, taki bardziej drapieżny. Jak dla mnie OK.
Statystyki statku:
Ship class: M7
Dock bay size: 2
Hull strength: 90000
Max transport class: XL
Steering -YAW: 3,1 rot/min -PITCH: 2,2 rot/min -ROLL: 2,2 rot/min
Rudder Extensions: 18
Speed: 52 -- 152 - 19 engine tunings
Shields: 3 x 1 GJ Shield
Can use Jumpdrive: YES
Max laser in Main turret: 8
Max laser in Rear turret: 3
Max laser in Rear 2 turret: 3
Max laser in Front turret: 2
Max laser in Front 2 turret: 2

Uzbrojenie:
Kokpit WMP Beta, PDF Gamma, PEW Alfa, PEW Beta
Wieżyczki: LDI Alfa i Beta; AC Alfa i Beta; WMP Alfa i Beta; PDF Alfa; Miotacz materii.

Do kokpitu polecam PEW Beta i WMP Beta, PDF Gamma to tak jak poprzednio szybki spadek energii i mało miejsca w ładowni.
Natomiast do wieżyczek, albo Miotacz materii, albo jak ktoś nie chce się martwić o amunicję do niego to AC Beta.
Ja latam z AC Beta we wszystkich wieżyczkach. Do tego przednie mają rozkaz ataku mojego celu, co wraz z PEW Beta zdecydowanie podnosi ilość wyskakujących pilotów.

\\EDIT Statek Flame Sword to statek piratów, pojawi się wiec w stoczniach pirackich. Natomiast Bassilisk jest statkiem Splitów. Jeśli nam to nie odpowiada i chcemy szybciej stać się ich właścicielem to przed instalacją dopiszmy sobie do statku rasę, najlepiej taką u której mamy największą reputację.

Co do instalacji statków, to zauważyłem takie coś: jeśli chcę aby nowe statki, instalowane pierwszy raz pojawiły się od razu w grze, to po instalacji i zamknięciu Instalatora muszę go jeszcze raz otworzyć i zamknąć i dopiero uruchomić grę. Nie wiem czemu się tak dzieje i czy to problem ogólny czy tylko u mnie występuje.

I na koniec uwaga.
Gdyby ktoś skusił się na dostępny tam statek JuanFig Corporatio Bio Test Ship, to odradzam instalowania. Przynajmniej tej wersji statku. Po instalacji, po wykonaniu pierwszego skoku, gra wychodzi do pulpitu z błędem: "Files not found". Testowane zarówno z XTM-em jak i na czystym X3 bez żadnych skryptów. LeWar może potwierdzić, u niego było to samo.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych