Skocz do zawartości


Adrian_Wir

Rejestracja: 19 cze 2008
Poza forum Ostatnio: wrz 10 2018 06:13

Moje tematy

Skrypt dodający zaawansowaną bankowość

16 marzec 2018 - 12:59

Szukam skryptu który doda do gry większe możliwości w zarządzaniu funduszami. Z tego co pamietam Teladi Bank oferował jedno konto pozwalające zarządzać stacjami. Mam teraz skrypt Bank Universe który jest trochę bardziej rozwinięty, pozwala założyć kilka rachunków. Wszystko fajnie, tylko po co one jeśli zarządzanie np. stacjami dalej jest wspólne. W tym skrypcie mając np. konta K1, K2 i K3 i fabryki F1, F2 i F3 mogę zdecydować, że zarządzać funduszami stacji będzie konto K1, a gdyby ono było puste lub pełne to wtedy kredyty będą pobierane/przelewane z kolejnego konta K2. I mogę tam dodać jakie fabryki mają być zarządzane przez skrypt np. F1 i F3 przy czym dla każdej z osobna mogę ustawić minimalną i malsymalną ilość kredytów na koncie stacji.

Szukam natomiast czegoś co pozwoli mi osobno przypisać konto K1 dla fabryk F1 i F2, a konto K2 dla fabryki F3. A jeszcze jedno konto K3 chciałbym przypisać dla stacji bazy dla UT z której te mogłyby pobierać pieniądze zamiast z konta gracza.
Ma to wyglądać tak, jakbym założył kilka firm: handlową, zbrojeniową, jakąś do nielegalnych interesów i każda miała osobny budżet.

Słyszeliście o jakimś bardziej zaawansowanym skrypcie? Ewentualnie spróbuje pogrzebać w pliku tego skryptu i go rozwinąć. Z programowaniem problemu noe mam, tu jednak musiałbym poznać od podstaw język skryptowy jakim się posługuje X3 że tak to nazwę. Dużo czasu to może zabrać.
Jeśli ktoś już miał plazje się tym bawić, żeby stworzyć coś takiego wystarczy jakaś podstawowa znajomość pisania skryptów czy będę musiał się w to bardziej zagłębiać?

numeric ranks spolszczenie

01 luty 2018 - 17:45

Zanim ktoś mi coś zarzuci uprzedzę, że mam oryginalną X3TC. Widać to zresztą po moim loginie z forum egosoft :) I wiem, że o rzeczy z instrukcji się nie pyta, o instrukcje też nie. Tym razem jednak postanowiłem zrobić wyjątek, wybaczcie.

Zasadniczo po kilku(nastu) dniach odświeżania X3R postanowiłem jeszcze raz podejść do X3TC. Zmiana dysku na SSD chyba sporo dała, bo nie tnie się tak jak kiedyś. Niestety, mamut is dead :(

A że leniem nie jestem kilku interesujących mnie skryptów poszukałem. Ściągnąłem co potrzeba i nawet zabrałem się do tłumaczenia. Znaczy się przed chwilą :) UTProfit przetłumaczyłem sobie od ręki (wiem, dużo pracy:)). Ale na tym skrypcie się zatrzymałem. Chciałbym, żeby rangi były zgodne z oryginalnymi z gry. Do tego potrzebuje jednej z kilku opcji:
1. polskiej instrukcji (gra ze steama, tam jest angielska) lub
2. informacji jak ze steama wyciągnąć polską instrukcję
3. listę wszystkich rang
4. gotowe spolszczenie jeśli ktoś ma na dysku :)
5. niby mógłbym dłużej pograć i postarać się wszystkie zdobyć ale sami rozumiecie, że to trochę zajmie i skrypt straci wtedy sens

W zasadzie żeby nie robić roboty już przez kogoś wykonanej, jeśli mielibyście spolszczenie do poniższych skryptów byłbym wdzięczny. Stawiam piwo:) Jeśli nie to z pozostałymi sobie poradzę :)

Blacklist Manager
MUS - z tych których nazwy były używane na forum
Sector TakeOver 1.57
Universal Banking 5.02

Na razie tyle, z BSE zrezygnowałem na początek. Zobaczymy czy będę na tyle cierpliwy, aby zarabiać bez tego. Resztę skryptów pewnie będę szukał jak już pogram i zobaczę czego brakuje.

Kilka skryptów i spolszczenie do XTM 0.75

22 styczeń 2018 - 21:43

No to kilka plików, które mam, wrzucam.

Spolszczenie do XTM jest w wersji 0,75.
jdk - JumpDrive Kit
Pozostałe mody raczej powinny być jasne :)

Do tego mam też pełną wersję XTM 0.75 i mody: Combat Mod MKII i MilitaryHUD MKII - oba do XTM. Niestety, CMOD i XTM ma więcej niż 2MB :)