Skocz do zawartości

Karta graficzna


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że takie tematy już były ale mam problem. Potrzebuje karty graficznej na PCI-E. Jeśli chodzi o cenę to prosiłbym o polecenie trzech lub więcej kart (z najniższej, ze średniej i najwyższej półki cenowej). Najlepiej z chipsetem NVidia bo jakoś nie mam zaufania do ATI. Moja wiedza odnośnie kart graficznych zatrzymała się jeszcze na poziomie GF 7900, późniejszych zmian w tej dziedzinie już nie rejestrowałem i zostałem trochę w tyle 😛

Czy opłaca się kupować kartę z tech. CUDA? Daje ona zauważalny wzrost wydajności czy to tylko pic na wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTS 250 jest nawet niezla, sam na niej smigam i nie mam problemow i zaciec przy wysokich detalach poza koslawym TC (c2d @3300). Dobry kompromis miedzy wydajnoscia i cena (jest w miare oszczedna rowniez). Zalezy w jakiej rozdzialce smigasz, jesli w jakies mega duzej to proponowalbym, wziasc z 1 GB.

Majac w kieszeni 650 zl na pniu wzialbym GTX 260 z 896 MB. Mialem okazje troche smigac na tej kartce, jest rewelacyjna pod wzgledem wydajnosci. Testowalem na Arma II i L4D2 czy Colin Dirt. AAx12, Anizox16, gladziutko i bez przycinki. Lubi prad, rekomendowany proc E8400.

W jakies GTX 280 i 290 nie pchalbym sie, no chyba ze ktos ma parcie by pochwalic sie na forum "paskiem" w 3d marku i wiekszym rachunkiem za prad he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sorkvild na jakich ustawieniach grasz w X3:TC i jaką masz resztę konfiguracji ?

Bo u mnie na SETA i przy sporych walkach zacina, a w Ore Belt gdzie mam spory kompleks (ze 20 stacji) FPS spada do 15 😛

Podobnie jak u ciebie. Zamula w Ore Belt i Aladna Hill! Przy wiekszych walkach, co jest denerwujace. Generalnie chodzi dobrze, poza koszmarnym zuzyciem pamieci i spadkach w czasie walk i odwiedzin w gestych sektorach. Detale wysokie, 1280x1024, AAx4 Aniso 8. Smigam na E5300@3300, 2GB, GTS250, MSIP45 MOA. generalnie jak czytam forum Ego, gdzie ludzie pisza na jakich maszynach TC kulawi to prosi to o pomste do nieba. Ktos pisal: Core i7, GTX260, 4Gb a gra wciaz muli.

Z kolei Reunion+XTM. Detale wysokie AAx8 Aniso16. Zadnych modow polepszajacych wydajnosc. Skrypty typu RRF i inwazje Xenon i Khaak, migracje. Zadnych przycinek i spadkow, chodzi jak zloto i to lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild masz racje X3:R śmiga aż miło, pamiętam jak testowałem nowy sprzęt (obecny) na tej grze. Poprzednio miałem i grałem na Sempron2800+ (SocketA), GF6600GT, 1GBRAM w 1024x768 spokojnie śmigało. Teraz proca mam wykręconego 2660@3400 MHz i jakoś daje redę. Podobno gry na skryptach tak mają. Homeworld 2 też chyba na skryptach jest oparty bo przy Oryginalnej wersji śmiga aż miło ALE po dodaniu modyfikacji "Complex" (która zwiększa ilość jednostek i ich opcje oraz poprawia grafikę) przy sporej liczbie jednostek ścina że szok nawet na niskich detalach i bez AA i AF najwyraźniej silnik gry nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy C2Q 2.4 GHz GF8600GT 256 i 1GB 667Mhz ram, i X3R + XTM + dużo skryptów 1680x1050 inne ustawienia na full aa 4x antialiasing 4x i chodziło płynnie nawet przy większych bitwach a X3TC koszmarnie ze az grac sie nie chce na niskich aa i al na brak tylko rozdziałka ta sama. Przy niższych rozdz. tez tyle samo fps. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam ciekawostkę:

mój komputer:

procesor intel core quad 2.4GHz cztery rdzenie

karta graficzna GF250GTS 1gb ram procesor 1.4GHz

2 GB ramu

Podłączyłem kompa do TV (1080x1920 42'') i zacząłem bić w jakąś strategię. Po pojawieniu się ze dwudziestu jednostek zacząłem mieć pokaz slajdów. Dodam, że jest to gra sprzed czterech co najmniej lat... EARTH 2160 jak ktoś kojarzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz procek Q6600 w revisoin G0, to jest on bardzo podatny na podkręcanie (jeśli się go nie obawiasz i troszeczkę znasz się na biosie). Ja "zaryzykowałem" i mam 3GHz na standardowym zasilaniu 1,25V (najbardziej za wzrost temperatur odpowiada wzrost napięcia) i standardowym chłodzeniu. Temperatury max. ok 72C po kilku godzinach grania w Dragon Age (a to była, gra która grzała go najmocniej). Jednak ja też mam dość (przewiewną obudowę.

Jeśli chcesz to sprawdzić to użyj CPUZ:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestety ATI sobie tak wykombinowało w tańszych modelach- 128 bitowa szyna danych, ale szybsze pamięci, co w praktyce daje przepustowość podobną do poprzedniej generacji kart. Dużo zależy od gry, ale jeśli chodzi o ogólną wydajność to 5750 jest troszkę szybsza od GTS 250, a 5770 od GTX 260. Są przy tym mniej prądożerne od kart nvidii, no i obsługują DX11, chociaż na razie to zbyt przydatne nie jest.

Którą wybrać ? Dodatkowy RAM się przydaje jeśli grywasz w bardzo wysokich rozdzielczościach, w normalnych ten 5770 będzie szybszy.

Ja kupiłem tą: http://www.proline.pl/?p=ASUS+HD5770+1GB+CC, wygląd coolera nie zachwyca, ale jest w miarę cichy i jak na razie powodów do narzekań nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...