Skocz do zawartości

Misje w DDTC


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Misje ze stoczni DDTC. Są to standardowe misje spotykane w czystej grze TC, więc ten poradnik może też przydać się w normalnej grze, jednak w DDTC są one o wiele trudniejsze ze względu na ilość i jakość wrogich statków.

Co do rodzaju misji jakie będziemy otrzymywać to wydaje mi się, że wpływ na to ma nasza reputacja bojowa i handlowa. Jeśli mamy większą (wyższy poziom) reputacji bojowej to będą przeważały misje bojowe, jeśli natomiast reputacja handlowa jest większa od reputacji bojowej to będziemy mieć przewagę misji typu dostarcz wymagane towary.

Ale nie jestem tego do końca pewny, mnie trafiają się same misje bojowe, transportowe i Taxi. Rzadko kiedy skanowanie. Ale ja zawsze mam większą reputacje bojową niż handlową, dlatego takie wnioski. Mogę się mylić.

Pierwsze misje stoczni są misjami sprawdzającymi i zawsze są takie same. Na przykład w stoczni Terran zawsze pierwszą misją będzie transport pasażera statkiem TP, a w stoczni Argonów misja eskorty konwoju handlowego.

Misja eskorty konwoju handlowego

Spoiler

Już pisałem o tym na forum. Po akceptacji misji udajemy się w przeciwnym kierunku niż wskazuje to naprowadzanie. Atak na konwój nastąpi tylko wtedy, gdy będziemy osobiście w tym samym sektorze co konwój. Jeśli unikniemy spotkania z konwojem, bezpiecznie on dotrze do stacji docelowej i misja zostanie zakończona poprawnie.

Misja transportu pasażera statkiem TP

Spoiler

Wrogie statki pojawiają się kiedy my z pasażerem wlecimy do sektora, w którym znajduje się docelowa stacja. Ominąć to można w prosty sposób: dokujemy dwoma statkami do stacji z której mamy zabrać pasażera. Jeden statek to musi być TP z Systemem Podtrzymywania Życia w ładowni, drugi to obojętne jakiego będzie rodzaju. Przesiadamy się do statku TP, pasażer wchodzi na pokład i możemy lecieć do stacji docelowej. Tylko że my zmieniamy statek na nasz drugi, TP wysyłamy zaś do stacji docelowej. Odbijamy od stacji i na SETA czekamy, aż TP bezpiecznie zadokuje do stacji docelowej, wtedy dopiero sami się tam udajemy i po zadokowaniu przesiadamy się do TP. Misja zostaje zaliczona, wrogów nie spotkaliśmy.

Skanowanie statków w poszukiwaniu nielegalnych, cennych towarów

Spoiler

Mnie w tych misjach jak do tej pory nigdy nie udało się znaleźć statku przewożącego nielegalny towar. Ale dla misji nie ma to znaczenie, ważne że wykonaliśmy odpowiednie skany statków. Do zaliczenia misji wystarczy przeskanować tylko jeden statek. Aby nie narazić się na kłopoty dobrze jest posiadać Licencje Policyjną rasy, w której sektorach mamy wykonać skanowanie statków. Ważne jest, aby w odprawie sprawdzić czy skany mamy wykonać w granicznych sektorach, czyli takich bez stoczni i Doków zaopatrzeniowych, czy w sektorach głównych, czyli z tymi stacjami. Jeśli nie ma podanej informacji o rodzaju sektorów, nie ma to znaczenie dla misji i można skanować statki w dowolnym sektorze rasy, która zleca nam skan. Oczywiście im więcej statków przeskanujemy tym więcej zarobimy, również jeśli uda nam się znaleźć statek z nielegalnym towarem więcej kredytów otrzymamy i większą reputację zdobędziemy za tę misję.

Misje szybkiej taksówki

Spoiler

Do transportu pasażera nie potrzeba statku TP, wystarczy statek klasy M4 z Systemem Podtrzymywania Życia na pokładzie. Ważne, aby był on szybki, bo w tych misjach liczy się czas dotarcia z pasażerem do stacji docelowej. Ponieważ wrogie statki pojawiają się w pobliżu stacji, która zleca nam zadanie i do której mamy dostarczyć pasażera, dobrze by było posiadać trzy statki do wykonania tej misji. Pierwszy to szybki statek z Systemem Podtrzymywania Życia w ładowni - S1. Drugi, bez znaczenia jakiej klasy, dobrze by miał w ładowni Napęd Skokowy i zapas ogniw - S2. Trzeci (nie jest wymagany, ale może się przydać) to mocny statek klasy M3 lub większy - S3. Wykonanie misji: przesiadamy się do statki S1 i odlatujemy od stacji zlecającej misje na odległość zasięgu komunikacji (jeśli mamy mod 500km comm, to jeszcze lepiej bo możemy znajdować się w dowolnym miejscu sektora i skomunikować się ze stacją). Statek S2 ustawiamy w pewnej, bezpiecznej odległości od stacji. Statek S3 zostawiamy w stacji zlecającej misję. Jeśli jesteśmy pewni że poradzi on sobie z wrogimi statkami można go zostawić blisko stacji z poleceniem "Zniszcz wszystkich wrogów". Teraz przyjmujemy misję. Wrogie statki jak tylko się pojawią, albo zostaną zniszczone przez statek S3, albo jeśli on będzie w stacji to polecą za statkiem S2. My w tym czasie udajemy się po pasażera. Musimy tylko pilnować, aby wrogie statki nie zniszczyły nam statku S2, jeśli zbliżą się za bardzo do niego, ewakuujemy go przy pomocy Napędu Skokowego. Wracamy z pasażerem i jak najszybciej lecimy do stacji docelowej. Lot na SETA i posianie Automatu Dokującego ułatwi nam to zadanie, musimy tylko po wyłączeniu SETA po każdym komunikacie o wrogich rakietach włączać ponownie. Po zadokowaniu misja zostaje zaliczona. Wrogie statki, albo zniszczył nasz statek S3, wtedy zarobimy więcej kredytów, albo pozostały pod stacją. Jeśli pozostały, to możemy przesiąść się do naszego statku S3 i zniszczyć je osobiście. Oczywiście wtedy zarobimy tylko tyle ile płaci rasa za zniszczenie wrogich statków. Jeśli nie posiadamy statku S3 możemy albo czekać aż siły obronne rasy zniszczą naszych wrogów, albo spróbować uciec ze stacji. Zamiast statku S2 można też uzyć satelity.

Misje Obrony stacji

Spoiler

Raczej dość proste. Statki atakujące są najczęściej zajęte atakiem, ogniem odpowiadają tylko te, które atakujemy. Jeśli nie posiadamy statku, którym możemy atakować wrogie M6 (to znaczy możemy, ale szanse mamy nikłe) polecam zakup rakiet Tajfun. Natomiast jeśli nie ma ich nigdzie dostępnych lub nasz statek nie może używać Tajfunów można użyć innych równie skutecznych rakiet lub Robotów Bojowych MkII. 5-6 takich robotów z poleceniem "Zniszcz mój cel" z powodzeniem poradzi sobie z najsilniejszym M6, a nawet z M7 typu Q. My w tym czasie możemy poczekać w bezpiecznej odległości, a po zniszczeniu wszystkich M6 zająć się drobnicą.

Misje patrolu sektorowego

Spoiler

Chyba najtrudniejsze misje. Wszystkie wrogie statki polują na nas. Pod warunkiem że nie ma innych statków w okolicy. Na drobnicę polecałbym statek z możliwością zamontowania Generatorów Plazmowych, ta broń jest bardzo skuteczna i energooszczędna. Na duże statki podobnie jak w misjach obrony stacji dobrze jest mieć w ładowni rakiety Tajfun lub podobne, albo kilka Robotów Bojowych MkII, jeśli skończą się nam zapasy rakiet i robotów, a w sektorze jest flota bojowa jakiejś rasy, mamy szanse wykorzystać ją do zniszczenia naszych wrogów. Podlatujemy do najsilniejszego statku floty i czekamy kiedy nasi wrogowie w pogoni za nami również się zbliżą. Potem pozostaje nam czekać, aż zostaną zniszczeni przez statki floty.

\\EDIT: byłbym zapomniał, jeśli nie uda się wykonać misji, nie ma problemu, za chwilę pojawi się następna, może tym razem się uda.

Może macie inne, lepsze sposoby wykonania misji, pochwalcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 2 grosze w jednej kwestii...

Do wykonywania tych szybkich misji przewozu pasażerów najlepszy jest teladiański Kestrel. Ma ładownię na tyle dużą by przetransportować nawet parę osób, a dzięki prędkości ponad 600 m/s przy odrobinie wprawy w manewrowaniu można zwiać praktycznie przed każdym wrogim statkiem czy rakietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja używałam w poprzednich grach tego teladiańskiego Kestrela do przewozu niewolników do mojego Obiektu Rehabilitacyjnego. Tam z niewolników szkoliłam Piechotę morską. Przydatna, bo za pomocą Persolnet pransporter mogłam obsadzać mechaników, nawigatorów i innych członków mojej załogi o zróżnicowanych profesjach. Ci natomiast dawali bonusy do prędkości, zwrotności lub obrony statku. Ale co było najciekawsze nigdy mi nie przeskanowali mojego tatku 😛 może dlatego właśnie że był szybki 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle z problemami....

Sytuacja wygląda następująco, robie misje w Stoczni Prezydenckiej idzie mi niezle ... w międzyczasie zacząlem robić misje w Stoczni Zysku TerranX ale tam mam misje szybkiej taksówki do sektora MARS do ktorego niestety nie mam narazie dostępu , wiec zacząlem kombinowac z piraratami... dostałem misje eskortowania konwoju (1 misja) i lecę sobie do wyznaczonego układu ale zanim dolecą do konwoju on sie rozwala sam , postanowiłem wysłac tam eskorte posłałem kilka Apachy, Eagla , Achilles Gunboata i wydełem rozkaz ochrony danych jednostek , niestety konwój dopóki ja sie tam nie pojawie stoi jak wryty i czeka... wiec ruszyłem tam swoja Naginatą z rozkazem skocz do pozycji , pojawiłem sie tuż obok jednego statku z konwoju ... i po kilku chwilach po kolei zaczeły wybuchac... trzy wybuchy i po misji... nikt ich nie atakował , po prostu buum i pustka... czy to jakis błąd czy nie moge miec kilku misji w stoczniach ... Dodam jeszcze ze stoczi jako takiej nie widze w sektorze pirackim jest jedynie Siedziba Bractwa .. ale to chyba bardziej dok zaopatrzeniowy ... i druga ciekawostka.. mam tam do wyboru misje od niejakiego Komandora Kallana Doss, DTS oraz od Komandora Kallana Doss, MMRS misje MMRS wykonuje bez zarzutu ale mija 1 od DTS sie sypie 😛

Jak ktoś zna rozwiązanie prosze o pomoc...

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stocznia Terran to Nigatta, Źródło Zysku to stocznia Taledian, zdecyduj się o jakiej piszesz.

2. Może czas misji się skończył, dlatego statki wykonały skok, a nie wybuchły. Skok jest podobny do wybuchu, błysk i statku nie ma.

3. Nie ma stoczni, jest siedziba Bractwa, to DOK, zajawka była pisana dawno temu, musze ją poprawić.

4. Pierwsza misja DTS, wykonana, zresztą nie tylko ja ją wykonałem. Jest trudna, ale możliwa. Powiedź dokładnie co znaczy "sypie się" mnie to nic nie mówi. Mój samochód nie jeździ, możesz mi powiedzieć dlaczego?

Spoiler

Nie mam samochodu 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Stocznia Terran to Nigatta, Źródło Zysku to stocznia Taledian, zdecyduj się o jakiej piszesz.

2. Może czas misji się skończył, dlatego statki wykonały skok, a nie wybuchły. Skok jest podobny do wybuchu, błysk i statku nie ma.

3. Nie ma stoczni, jest siedziba Bractwa, to DOK, zajawka była pisana dawno temu, musze ją poprawić.

4. Pierwsza misja DTS, wykonana, zresztą nie tylko ja ją wykonałem. Jest trudna, ale możliwa. Powiedź dokładnie co znaczy "sypie się" mnie to nic nie mówi. Mój samochód nie jeździ, możesz mi powiedzieć dlaczego?

Spoiler

Nie mam samochodu 😛

1. Zgadza sie ... stocznia terran to NIigatta... ale to po prostu pomyłka mało istotna w moim pytaniu.

2. W tej misji nie ma czasu, zreszta wykonuje ja od razu po dostaniu zlecenia...., statki równiesz nie wykonały skoku gdyż jest dzwiek eksplozji.. a nie błysk wejscia w nadprzestrzeń

3. Popraw bo laicy tacy jak ja mogą sie gubić 😎

4. Sprecyzuje... misja DTS to własnie ta misja konwoju , misja sprawdzająca moją przydatność do pomocy bractwu....a "sypie się" było po prostu nazwaniem problemu opisanego wyżej

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza misja DTS składa się z kilku etapów:

1. Obrona Bractwa przed piratami - proste.

2. Zadanie odszukania statków lub asteroid w sektorze gdzie znajduje się Bractwo. Gdy je znajdziesz musisz je zniszczyć. Tu już mały problem, statki lub asteroidy są bronione przez siły wroga, do tego w środku sektora pojawiają się kolejne wrogie statki, które lecą atakować Ciebie. Będą Cię goniły po wszystkich sektorach. Trzeba jak najszybciej zniszczyć wskazane statki lub asteroidy, potem dopiero wrogie statki broniące ich.

3. Dostajemy polecenie zniszczenia konwoju składającego się z 6 statków klasy M6. Konwój pojawia się w sektorze ziemskim. Należy jak najszybciej dolecieć do niego (skok do punktu polecany) i zniszczyć statki konwoju, jak i pozostałe statki broniące konwoju (dla misji wymagane jest zniszczenie tylko 6 M6 konwoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje Trybunału.

Problem w tym że w siedzibie Trybunału dostępne są także misje zlecane przez:

Komandora Kallana Doss, DTS - eskorta konwoju,oraz

Komandora Kallana Doss, MMRS - zlecenie zabójstwa.

Mam wrażenie że wykonanie jednej z nich także inicjuje cały ciąg zdarzeń taki jak przy misji obrony stacji dla przedstawiciela Trybunału Bractwa. O ile wcześniej właśnie nie wykonamy tej obrony stacji a następnie niszczenia konwoju. U mnie konwój M6 do zniszczenia pojawiał się w różnych sektorach, raz było to w sektorach borońskich niedaleko Nieznanego Sektora,kiedy indziej daleko za Black Hole Sun w sektorach splickich.

Problem misji ochrony konwoju.

Zalecasz Yacku w takich misjach by po ich rozpoczęciu lecieć w przeciwnym kierunku niż sektor startu konwoju. Jednak tylko raz taki konwój u mnie dotarł do celu w pozostałych przypadkach konwój wcale nie ruszył zaś po pewnym czasie dostaję komunikat o niepowodzeniu misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, w poprzednim poście nastąpiła pomyłka w nazwie misji, teraz poprawnie:

Misja Roid Base PHQ - jednorazowa misja:

1. Obrona Bractwa przed piratami - proste.

2. Zadanie odszukania statków lub asteroid w sektorze gdzie znajduje się Bractwo. Gdy je znajdziesz musisz je zniszczyć. Tu już mały problem, statki lub asteroidy są bronione przez siły wroga, do tego w środku sektora pojawiają się kolejne wrogie statki, które lecą atakować Ciebie. Będą Cię goniły po wszystkich sektorach. Trzeba jak najszybciej zniszczyć wskazane statki lub asteroidy, potem dopiero wrogie statki broniące ich.

3. Dostajemy polecenie zniszczenia konwoju składającego się z 6 statków klasy M6. Konwój pojawia się w sektorze ziemskim. Należy jak najszybciej dolecieć do niego (skok do punktu polecany) i zniszczyć statki konwoju, jak i pozostałe statki broniące konwoju (dla misji wymagane jest zniszczenie tylko 6 M6 konwoju).

Misje DTS

Misje wszelkiego typu, podobnie jak w Stoczniach DDTC. Nagrodami za misje są przekazywane nam za darmo, lekko uszkodzone statki lub namiary na kontenery zawierające np. unikatową, nigdzie nie produkowaną broń.

Misje MMRS

Misje wszelkiego typu, podobnie jak w Stoczniach DDTC. Nagrodami za misje są przekazywane nam za darmo, lekko uszkodzone statki lub namiary na kontenery zawierające np. unikatową, nigdzie nie produkowaną broń.

Odstęp pomiędzy kolejnymi misjami DTS i MMRS jest nieco większy niż między misjami w Stoczniach.

Można je brać równocześnie, lub naprzemiennie. Najgorsze pod względem wykonania są misje dostarczenie kogoś lub czegoś do Bazy Bractwa. Czas misji jest absurdalnie krótki, nawet ze skryptem Gateles Jumpdrive miałem czasem problem. Właśnie ze względu na te problemy z misjami nowa wersja DDTC jeszcze jest w fazie Beta.

Co do misji konwojów TS-ów. Zawsze mi się ta sztuczka udawała. Nie ważne czy brałem misję ze stoczni DDTC, Bractwa czy np. z Terracorp (pierwsza misja). Może na trasie przelotu konwoju była jakaś Twoja fabryka lub inny statek (TS) i to wystarczyło by piraci się pojawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieć jak pisałem ... mam problem z 1 misja DTS ... co dostane zlecenie, natychmiast udaje sie do wyznaczonego sektora i kiedy tam juz jestem konwój zostaje zniszczony przez statek(i) widma... nic nie widac tylko eksplozje , po czym dostaje komunikat z bazy piratow co bym sie wynosił.... misje obrony dzialaja poprawnie...

Ale i tak juz pomoc Wasza sie nie przyda bo sie wsiciekłem i odinstalowłem gre... jak odpoczne to zainstaluje od nowa...

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co na upartego lecisz do sektora gdzie pojawia się konwój. Jak pisałem można to obejść w prosty sposób. Należy unikać spotkania z konwojem w jednym sektorze. Dostajesz informacje że konwój pojawi się w sektorze X, będzie leciał przez sektor Z do sektora Nieznany. To ty lecisz do sektora Y i czekasz na SETA, aż konwój spokojnie zadokuje do Bazy Bractwa w sektorze Nieznanym. Zamiast się denerwować, trzeba było przeczytać uważnie co pisałem i spróbować tego sposobu. Jak pisałem sposób działa na wszystkie misje typu ochrony konwoju, niezależnie z jakiej stacji są brane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To po co na upartego lecisz do sektora gdzie pojawia się konwój. Jak pisałem można to obejść w prosty sposób. Należy unikać spotkania z konwojem w jednym sektorze. Dostajesz informacje że konwój pojawi się w sektorze X, będzie leciał przez sektor Z do sektora Nieznany. To ty lecisz do sektora Y i czekasz na SETA, aż konwój spokojnie zadokuje do Bazy Bractwa w sektorze Nieznanym. Zamiast się denerwować, trzeba było przeczytać uważnie co pisałem i spróbować tego sposobu. Jak pisałem sposób działa na wszystkie misje typu ochrony konwoju, niezależnie z jakiej stacji są brane.

Pisałem w moim pierwszym poscie... jak nie polece , konwój nie rusza.... jak wysle statki do ochrony , konwój nie rusza, dopiero jak sam tam polece konwoj... nie rusza... tylko eksploduje, wiec to pewnie jakis błąd pewnie wynikajacy z tego ze instalowałem moda DDTS na stara gre , teraz musze odpoczac od niej chwilke zainstaluje czysta wersje i dopiero wtedy zainstaluje DDTS bo swietny to mod jest , wielkie podziekowania za tłumaczenia , aczkolwiek w stoczni argonskiej sa one nieco drazniące 😛

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki właściwie możemy dostać najwyższy bonus za misję ze stoczni, tzn. czy jest to ograniczone do jakiejś konkretnej klasy statku ?. Na 10 poziomie reputacji (100% i już się nie podnosi) ze stocznią Yaki (Rycerz stoczni ...) dostałem Naginata, ale wykonując kilkanaście następnych misji (13-15) nie dostałem nic poza tym M6. W nowej stoczni Yaki jedynym M2 do kupienia jest Akuma (czy w DDTC nie ma nowych M2 ?).

Poza tym ze stoczni Bractwa (nieznany sektor), od bardzo długiego czasu nie dostaję żadnej misji (stanąłem na poziomie 3 reputacji) i nie wiem z czym to powiązać, bo jedyne co wpadło mi do głowy (na okoliczność braku nowych misji), jest instalacja SCS 3.28 oraz ... rozpoczęcie misji HUB'a i Poszukiwacz skarbów jednocześnie (odpuszczałem te misje bardzo długo), ale nie wiem czy można w ogóle kojarzyć ze sobą te fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odblokowałeś w stoczni wszystkie statki (M2 i M1 są ostatnimi) to nic oprócz standardowych nagród za misję nie otrzymasz. Darmowe statki kończą się na M6 resztę musisz kupić.

Zobacz do tego tematu: nowe statki w DDTC, Akuma nie powinna być statkiem dostępnym w nowej stoczni Yaki, jeśli tak masz, to coś masz źle.

Co do Bractwa to sprawdzałeś brak misji w Bractwie, czy tylko czekasz na wiadomość? Też zauważyłem że nie dostaję teraz wiadomości o dostępnych misjach w Bractwie mimo że one się tam pojawiają. Ale nie wiązałem tego z SCS 3.28.9 a raczej z moim profilem Man Machine i niską reputacją wszędzie. Na początku gry dostałem info ze stoczni Yaki iż reputacja u nich pozwala mi na dostęp do ich misji. Po podniesieniu reputacji u jednej z ras do wysokiego poziomu (+5 reputacja) nie dostałem zaproszenia do stoczni tej rasy, ale jak wleciałem do sektora z tą stocznią, to po chwili otrzymałem wiadomość że pierwsza misja już czeka na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Akuma nie powinna być dostępna w nowej stoczni, to już na wstępie wiem że coś jest nie tak (bo u mnie to jedyny M2 do kupienia w tej stoczni). Co do misji, to sprawdzam co 2-3 godz. (realnego czasu gry), czy nie ma nowej misji w stoczni Bractwa ... i żadna z trzech osób (o ile można to tak nazwać) nie ma nic do powiedzenia. Spróbuję przeinstalować wszystko i zobaczę jak to będzie wyglądać ... Dzięki za odpowiedź.

😎 EDIT:

Niestety, pomimo moich usilnych starań, jedynym statkiem M2 do kupienia w nowej stoczni Yaki jest Akuma (gdy go zaznaczam to nie tylko widzę opis od Akumy w dolnej ramce, ale również słychać komentarz słowny, jak to zazwyczaj ma miejsce przy oryginalnych statkach). Dziwne to troszkę, bo reszta statków do kupienia jest z dodatku DDTC (Kyoto, Musashi, Shingen, Naginata itd.). W "normalnej" stoczni Yaki (Senator's Badlands) również jedynym M2 jest Akuma. Zaczynam się obawiać że sama reinstalacja nic tu nie pomoże, bo na zaistniałą sytuację mają wpływ moje save'y z gry. Nie używam jakichś wymyślnych skryptów i staram się szukać ich najnowszych wersji : M.A.R.S (for X3:TC 2.5), Shiploot 1.04 (dołączona do DDTC wersja to 1.03), WingHotKeys v1.30 i SCS 3.28.9 (nie używam NPC Bail więc służy mi tylko jako skaner i czasami jakiś malutki stateczek sobie zawłaszczę bez wysiadania). W katalogu 'types' : Jobs.txt (brak statków cywilnych), TBackgrounds.txt (brak mgły w DDTC) i Globals.txt (500 kilometrowa komunikacja). Z pustym katalogiem 'types' sytuacja się nie zmienia. Nie żebym jakoś strasznie tęsknił za tym Daimyo, ale obawiam się że w innych stoczniach może być podobnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że temat "Daimyo" nie daje mi spokoju, zacząłem przeglądać pliki mod'a DDTC i natrafiłem na coś co moim zdaniem "odbiega od normy" i może świadczyć że ja mam po prostu jakąś "wybrakowaną" wersję tego pliku (oczywiście mój proces myślowy jest czysto łopatologiczny i nie ma jakichkolwiek solidnych podstaw opierających się na znajomości czegokolwiek).

Spoiler

Po rozpakowaniu plików mod'a (DDTC_1.0.rar) w katalogu 'director' są umieszczone wraz z innymi pliki z nazwą zawierającą "_SY" (np. '2.14 DDTC Split_SY.xml' lub '2.15 DDTC Teladi_SY.xml' itd. ). Na końcu zawartości tych plików można znaleźć następujące wpisy (przykłady z kilku ras):

( plik 2.15 DDTC Teladi_SY.xml):

-------------------------------

<param name="RewardType14" value="SS_SH_DD_T_M1" comment="Eyrie"/>

<param name="RewardType15" value="SS_SH_DD_S_M2" comment="Thunderbird"/>

(plik 2.14 DDTC Split_SY.xml):

-------------------------------

<param name="RewardType14" value="SS_SH_DD_S_M1" comment="G'Quan"/>

<param name="RewardType15" value="SS_SH_DD_S_M2" comment="T'Loth"/>

(plik 2.13 DDTC Paranid_SY.xml):

-------------------------------

<param name="RewardType14" value="SS_SH_DD_P_M1" comment="Olympus"/>

<param name="RewardType15" value="SS_SH_DD_P_M2" comment="Nebulon-B"/>

Ale dla Yaki wygląda to następująco:

(plik 2.17 DDTC Yaki_SY.xml)

------------------------------

<param name="RewardType14" value="SS_SH_DD_Y_M1" comment="Daimyo"/>
<param name="RewardType15" value="SS_SH_Y_M2" comment="Daimyo"/>

Czy zgodnie z logiką (może trochę pokrętną i wynikająca z braku pojęcia o sprawie) ten wpis nie powinien wyglądać w następujący sposób ?:

<param name="RewardType14" value="SS_SH_DD_Y_M1" comment="Musashi"/>
<param name="RewardType15" value="SS_SH_DD_Y_M2" comment="Daimyo"/>

A skoro tu wkradł się błąd (chyba), to może wystąpił również w innych miejscach (tam gdzie nie mogę go znaleźć) i to jest powodem braku obecności Daimyo w stoczni (i nie można już tego odkręcić, ponieważ save z gry też pewno mają jakieś dane na ten temat) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziwna sprawa dotyczaca Misji Ochrony bractwa..... ale opisze pokrótce co i jak:

Jako ze miałem problem z wydolnoscią mojego kompa(chodz słaby nie jest Asus czterordzeniowy I5 2,67 GHz 4GB ramu oraz GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB i działam pod oknami 7 64 bit wiec teoretycznie powinien chodzić dobrze a po kilku godz grania mam stop klatki ...)

oraz z błedami w niektorych misjach np. Misja MMRS nie działała , postanowiłem przeinstalowc gre i zacząć od nowa , jako ze to juz ktorys raz z rzędu nie chciało mi sie robić misji podstawowych wiec skorzystałem z profilu startowego "Lucky Heir Gamestart " czyli mam juz swoje HQ , mam HUBa, postanowiłem robic misje dla stoczni pojedynczo, najpierw poszli Paranidianie, potem Yaki (tam niestety równiesz ja zamiast Yaki "Daimyo" M2 Class Light Auxiliary Destroyer mam Akume (wiec ten bład jest dość popularny) ale zrobiłem misje do odblokowania wszystkich statków i smigam do Bractwa... 1 misja ochrony stacji, wylatuje okolo czterech M6 plus M3+ rozwalam je w kilka chwil , za chwile komunikat o odebranym połaczeniu, lece na wyznaczony kurs skanuje asteroide , za moment polecenie zniszczenia konwoju, skacze w wyznaczone miejsce rozwalam 3 statki wycofuję sie pod ostrzałem stada rozszalałych M3 i kilku M6 i..... dostaje komunikat ze gdzies w Nieznanym sektorze stoi wypełnimy Marines i HQ TL i czeka na mnie..... hmmmm czy to nie zaszybko to HQ w prezencie czy moze ten profil startowy ma na to wpływ... Teraz jestem szczesliwym posiadaczem 2 HQ i do tego z gildi nagród dostałem Placówke Wojskową w zasadzie tylko po misjach dla Yaki i Paranidian ...

Troszkę to wszystko za łatwe moim zdanie ... ale moze to wpływ Lucky Jeir Gamestart, jak ktoś ma podobnie prosiłbym o komentarze...

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w DDTC 1.0, to znaczy ta szybkość zdobywania HQ w misji Bractwa.

Ma to być poprawione w wersji 1.1, zwiększy się odstęp czasowy pomiędzy misja. Ale jak będzie naprawdę, to nie wiem. Mam co prawda betę 1.1, ale jeszcze żadnych misji DDTC nie robiłem w niej, jakoś mi nie spieszno. Podobno w ten weekend może będzie publicznie dostępny DDTC 1.1. Ale czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziwna sprawa dotyczaca Misji Ochrony bractwa..... ale opisze pokrótce co i jak:

Jako ze miałem problem z wydolnoscią mojego kompa(chodz słaby nie jest Asus czterordzeniowy I5 2,67 GHz 4GB ramu oraz GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB i działam pod oknami 7 64 bit wiec teoretycznie powinien chodzić dobrze a po kilku godz grania mam stop klatki ...)

Dla zainteresowanych posiadających system 64 bitowy:

Adres do sprawdzenia: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?p=3070084

Do pobrania łatka zmieniająca zarządzanie pamięcią. Testuję u siebie, na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

--Problem z misją dla bazy Bractwa (nie wiem kto mi ją zlecił bo komunikat przyszedł w trakcie wykonywania innej misji dla Bractwa (DTS - pierwsza misja ochrony konwoju)). W wiadomości zlecający pyta czy chciałbym X-Wing'a, ale w zamian muszę wykonać dla niego 3 misje. Po zakończeniu misji z konwojem czytam jeszcze raz mail, tam pierwsze zadanie - znaleźć asteroidę z dala od centrum nieznanego sektora. I tu niespodzianka, po odnalezieniu asteroidy (nie aż tak daleko od tego "centrum") i kliknięciu na niej, pojawia się cała chmara M6-M7 (różnej maści), a ja siedzę w Mambie. Ok, myślę i przyleciałem Splickim ścigaczem (dostajemy możliwość kupienia go po pierwszej misji dla Splitów - 738 m/s).

--Kolejne podejście do asteroidy, ponownie chmara najprzeróżniejszych statków, a ja spokojniutko uciekam do bazy Bractwa na której osłonie całe towarzystwo się rozpryskuje. Sprawdzam misję, a tam wpis że mam tą asteroidę przeskanować ... no właśnie, skanuję i nic (widzę z czego się składa), trzymam na SETA przez 10 min. i dalej nic, żadnego progresu. Czy ktoś może wykonywał taką misję (z powodzeniem oczywiście) ?. O co właściwie w niej chodzi ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że to misja PHQ, dostajesz za nią własne HQ. Zaczyna się albo skanowaniem asteroidy, albo zniszczeniem kilku małych myśliwców. Wersje druga robiłem w DDTC 1.0 w DDTC 1.1 nie.

Nie pozostaje nic innego jak opisać błąd na forum DDTC, inaczej nie spodziewaj się poprawienia błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wygląda na to że to misja PHQ

Aż mi się wierzyć nie chce, że zaraz na początku robienia misji dla Bractwa, dostałem misję na PHQ (tak jak wspomniałem w poprzednim poście, dostałem "zaproszenie" do tej misji w trakcie kończenia konwojowania 3 statków - czyli mojej pierwszej misji dla Bractwa w ogóle). Ciekawa sprawa, bo stojąc statkiem przy asteroidzie (przed jej zaznaczeniem po którym wylatuje naprawdę spora armada), mogę przerwać tą misję, ale jak już kliknę na tej asteroidzie i wyleci na mnie "banda" to opcja "Przerwij misję" jest szara (nie można jej użyć).

W każdym razie pomyślałem sobie, że moja "sztuczka" z ucieczką do bazy Bractwa i czekaniem aż całe towarzystwo rozbije się o jej osłony, ma tu coś do rzeczy, więc po kolejnym odczycie i kliknięciu, rozprawiłem się ze wszystkimi sam (jakimś cudem, bo ja właściwie oprócz Naginata nic cięższego nie mam, po prostu jestem na wczesnym etapie gry - kolejnej). Ale sytuacja się nie zmieniła i w dalszym ciągu mam włączone "misyjne" naprowadzanie, a treść misji mówi dalej o skanie tego kawałka skały, a ja już zrobiłem ten skan i to w różnych momentach tej misji (przed kliknięciem na asteroidzie, zaraz po kliknięciu, a po kolejnym odczycie i rozwaleniu wszystkich również ją zeskanowałem).

Ja tą skałkę nawet rozwaliłem na końcu (systemem wiertniczym) ale efekt był taki, że naprowadzanie zniknęło, a misja (bez możliwości jej przerwania) dalej jest w dzienniku. Może ja nie spełniam jakichś innych warunków (reputacji, posiadania jakiegoś statku, ilości misji dla Bractwa i innych stoczni, itp.) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misję PHQ od bractwa dostajemy niezależnie od innych misji i nie ma znaczenia nasza reputacja u Bractwa. Wystarczy wlecieć do sektora (Avarice) i już misja ta będzie dostępna.

Tak przy okazji, to sobie przypomniałem, że miałem z ta misją (przy skanowaniu asteroid) taki sam problem w wersji beta DDTC1.1. Pisałem o tym albo na forum DDTC, albo bezpośrednio Deadlemu, ale jak widzę nadal jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie (po rozwałkowaniu wszystkich) zostawiłem tą asteroidę nie przeskanowaną. Jak wlatuje do tego sektora to dostaje komunikat (wraz z charakterystycznym sygnałem dźwiękowym dla misji) "Przeskanuj: 1 Asteroida" (zresztą jak ją przeskanuje to mam ten sam komunikat po "wlocie" do sektora 🙁 ). Ale chyba nic z tego nie będzie, bo nawet jak Deadly poprawi ten błąd, to zapewne i tak będę musiał grać od początku (swoją drogą nie sprawdzić na różne sposoby działania takiej misji i wypuścić moda to troszkę dziwne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...