Skocz do zawartości

[X3XTM] Konfiguracje gry - kolejność i składniki instalacji


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Edit 2008.01.06

Wstawiam działającą, przetestowaną instalację dla grających w XTM (by Adrian_Wir):

1. X3

2. patch 1.4 do 2.5b

3. BonusPackage 3.1.07

4. Spolszczenie do BP 3.1.07

4. XTM 7a (w sumie zgranie plików nie instalacja)

5. Łatkę: XtendedModScripts+Patch-0.7.3

6. Spolszczenie do XTM'a

Tekst autorstwa Stalovego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich na zapasowym forum. Użytkownik "jk16" = "ZERO". Zmieniam, bo ZERO to mój stary pseudonim, a głupie jk16 to jak robot R2D2 😛

Ja instaluję od razu 1.4 na 2.5 i żadnych problemów nie stwiedziłem. Chyba, że przy niektórych konfiguracjach hardware/software się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie, coś bardziej szczegółowego:

Ja wkleję tutaj krok po kroku instalację Xtended Smile.

A więc uwaga, skupić się:

1. Ściągamy plik 0.7a Core-Mod Files .RAR format 337MB ze strony:

http://www.thexuniverse.com/viewtopic.php?t=3523

2. Następnie patch 0.7.3 + Script Files z tej samej strony

3. Rozpakowywujemy rara z Core-Mod Files.

4. Uzyskujemy oto takie

pliki:

10.cat i 10.dat

foldery:

soundtrack

5. Jak można się domyśleć pliki 10.cat i 10.dat wklejamy do głównego folderu z grą, X3 Reunion, a folder soundtrack możemy nadpisać z folderem X3 Reunion/soundtrack, najprawdopodobniej niektóre pliki dźwiękowe ulegną zamianie.

6. Następnie odpalamy najnowszą wersję programy Cycrowa Script Menager ze strony: http://homepage.ntlworld.com/cycrow/XPl ... _Setup.exe i po prostu instalujemy ten plik skryptów, który ściągnęliśmy, czyli: 0.7.3 + Script Files

7. Odpalamy grę, dajemy Nowa Gra, Własna gra i powinniśmy uzyskać dostęp do nowych lokacji startowych.

8. Według mnie najlepiej instalować Xended na zupełnie czystej wersji X3 Reunion, nie wiadomo nigdy, co się wcześniej grzebało, czy wcześniejsze skrypty będą kompatybilne z modem itp. Jeżeli ktoś jest mądrzejszy i jednak chce instalować moda na starą wersję gry, niech nie narzeka potem i nie pisze o jakichś problemach, np. z Read Textami Smile

Choć oczywiście, Xtended, jak zauważyłem w grze posiada trochę ReadTextów, ale to już są znane błędy, które są w trakcie poprawiania.

9. Życzę udanej gry i zabawy Smile

//EDIT

UWAGA!!

Stare savy z czystego X3 gryzą się z Xtended. Zalecanym jest rozpoczęcie rozgrywki od nowa.

Jak ktoś zainstaluje Xtended i odpali stare savy, niech nie pisze potem, że coś mu nie działa! Ostrzegałem.

UWAGA!! OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam szanownych forumowiczy, jestem miłośnikiem serii X, ale moje przygody z tym uniwersum zakończyły się po przejściu jedynki i dwójki, część trzecią posiadam właściwie od premiery ale nie udało mi się jeszcze zagrać...

Jako że widzę ciekawie zapowiadającego się moda chciałbym go zainstalować, tylko proszę o podpowiedzi 😛 Co mam zrobić z plikami 480010.zip oraz 1.5.zip, po prostu gdzies je rozpakować?

Rozumiem że bez script managera sie nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. cz X³: Reunion Cockpit Mod by Imp działa z XTM, wkurza mnie brak kokpitów

2. wiem że są sektory ziemskie, mógłbym prosić o ich namiary? Chciałbym, o ile to możliwe, zacząć tam grę.

1. Też radzę olać mod z kokpitem, do tego chyba on się gryzie z XTM-em.

Miałem rację, a przynajmniej tak jest wg. forum Xtended zobacz. Jak na prawdę to nie wiem, nigdy kokpitów nie używałem.

2. Zobacz do FAQ #23, możesz zacząć nową grę w sektorach ziemskich, wystartuj z opcji startowych dodanych przez mod XTM-a. Jedna, albo dwie takie opcje zaczynasz jako ziemianin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Z kokpitami to jest tak, że ci którzy rozpoczęli grę od X3 ich nie potrzebuję, ale starsi piloci czują pewien dyskomfort siedząc okrakiem na kadłubie statku... 😛

Panowie Piloci! Proszę o zamieszczenie tu posta ze wskazówkami dla początkujących XTM'owiczów, takich jak np. ja (tak, tak - dopiero co zainstalowałem XTM po raz pierwszy!): np. jaką rozgrywkę wybrać, czym XTM różni się od X3, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wszystkie różnice widać gołym okiem (zmiana grafiki dodanie kilkudziesięciu nowych statków) a te co nie widać to i tak sie zauważy jak pierwszy lepszy pirat złoi ci skórę (podniesione SI) no i wszystkiego jest więcej. łatwiej natrafić na wroga lub on na ciebie jak się zagapisz.

A najlepiej to samemu odkrywać zalety i uroki XTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Rozpoczynałem grę z XTM-em z dwóch opcji startowych: "Wróg publiczny" i Bankrut zabójca" i nie widzę różnic. Większe różnice, ale tylko przy starcie są jeśli rozpoczniesz grę z opcji startowych dodanych przez XTM-a: własna gra i wszystkie z XTM na początku nazwy. Tam w kilku opcjach startujesz z pokaźną flotą statków i niezłym zapasem gotówki, o fabrykach nie wspominając. Możesz np. wystartować w Soneńskiej Scylli, z Bazyliszkiem jak skrzydłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...