Skocz do zawartości

Military Transport 3.1.09


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

v3.1.09 - 22.04.2010

Witam serdecznie.

Mam wielką przyjemność poinformować was moi drodzy koledzy forumowicze o ukazaniu się dość ciekawego skryptu o nazwie Military Transport.

Dzięki temu skryptowi nie będziemy już sami przemierzali ponurych czeluści przestrzeni kosmicznej, ponieważ od teraz będzie towarzyszyła nam załoga.

A więc aby dokonać rekrutacji naszego personelu musimy najpierw znaleźć przemierzający wszechświat transportowiec wojskowy klasy TP o nazwie Argoński Wojskowy Ekspresowy Frachtowiec. Z opisu autora tego skryptu wywnioskowałam iż nie jest tak łatwo go znaleźć, ponieważ zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel jest dość wielkie.

Transportowiec posiada dwa oznaczenia gdy widzimy niebieską nazwę Argoński Wojskowy Ekspresowy Frachtowiec oznacza to iż na pokładzie znajduje się personel, a gdy jest czerwona nazwa oznacza to że niestety, ale już ktoś zdążył przed tobą zwerbować cenny personel.

W Military Transport występuje następujący personel.

Sternik

Sternik zapewnia większą manewrowość okrętów. Musimy jednak pamiętać :

- Sternik potrzebuje około godziny by zaaklimatyzować się na naszym okręcie.

- Może być zatrudniony tylko jeden Sternik.

- Nasz sternik jest zaznaczony odpowiednim kolorem tak byśmy omyłkowo nie przenieśli go na inny statek.

- Sternik nie jest łosiem i nie pracuje za free 1.000 kredytów na godzinę

Nawigator

Nawigator również zapewnia lepszą manewrowość naszego statku, i jak sternik ma swoje wymagania :

- Sternik potrzebuje około godziny by zaaklimatyzować się na naszym okręcie.

- Może być zatrudniony tylko jeden Nawigator.

Navigator również nie należy do fundacji Pajacyk i nie robi swojej roboty za free 1.000 kredytów na godzinę.

Maszynista

-Maszynista jest specjalistą w dziedzinie silników.

- Maszynista wymaga godziny od zakwaterowanie się na naszym statku nim przystąpi do pracy.

- Może pracować tylko jeden Maszynista na statku

- Godzina pracy kosztuje nas 500 kredytów

Piechota Morska

Piechota Morska nie słyną tylko z żucia tytoniu i picia najgorszych trunków które przeżarły by nie jednemu "laczkowi" wątrobę, ale i też z precyzyjnej neutralizacji przeciwników. Wynagrodzenie Piechoty morskiej zależy od ich pracy.

Chciałabym też zaznaczyć żeby nasz rekrut dostał rangę Porucznika musimy zaopatrzyć się w skrypt System Uzbrojenia CODEA

I o ile dobrze zrozumiałam wyżej wymieniony personel może służyć tylko na Pancernikach, no ale mogłam coś źle zrozumieć. Należy również pamiętać by w naszej ładowni znajdował się system podtrzymywania życia i wystarczająca ilość miejsca dla naszego nowego personelu.

Do prawidłowego funkcjonowania tego skryptu poleca pobranie pliku biblioteki V3306.

Zapraszam również do pobrania współpracujących z Military Transport skryptów System Uzbrojenia CODEA i System Uzbrojenia MEFOS, MARS i Missile Defense Mosquito.

Po zgłębieniu tego skryptu postaram się bardziej przedstawić wam ten skrypt.

Pozdrawiam.

Link do źródła skryptu http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=263060

link do biblioteki http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 16#2577316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może to dziwne ale dopiero teraz zaczęłam testować ten skrypt. Już dawno zakończyłam pace nad spolszczaniem skryptu, ale jakoś nigdy nie miałam okazji go dosłownie przetestować.

I muszę przyznać że z początku myślałam że strasznie trudno jest zdobyć załogę do naszego statku. Myślę że będzie dobrze jak opiszę jego działanie i jak w łatwy sposób zdobyć ekipę na nasze statki.

Na początku powinniśmy lecz nie musimy zaopatrzyć się w dodatkowe skrypty takie jak CODEA i MEFOS ponieważ dodają większa ilość załogi do naszych skatów.

Najpierw musimy przypisać klawisze, aby tego dokonać uaktywniamy z lity poleceń Opcje ( Shift+O ) następnie wybieramy Sterowanie a następnie klikamy na zakładkę Interfejs. Po czym przesuwamy list w na sam dół gdzie mamy kategorię Rozszerzenia. Ja mam u siebie zainstalowane następujące skrypty które ze sobą współpracują:

Military Transport

System uzbrojenia CODEA

System Uzbrojenia MEFOS

I z kategorii Rozszerzenia wybieramy MEFOS: Konfiguracja. i tutaj przypisujemy wygodny nam klawisz po czym wychodząc z tego interfejsu zapisujemy zmiany przypisania klawiszy. Następnie po aktywowaniu skrótu który przed chwilą przypisaliśmy ukazuje się nam następujące okienko

Spoiler

Jak widzimy w dolnej części ekrany są oficjalne loty transportowców :

Tansport - oznacza że na pokładzie transportowca znajduje się personel który możemy zwerbować.

Tansport – oznacza że na tym transportowcu poza wielkimi szczurami w kantynie jak i pilotami nie znajdziecie tutaj żywej duszy.

Więc interesuje nas w sumie statek oznaczony w ten sposóbTansport.

Przykładowo zajmijmy się transportowcem z pierwszej pozycji.

Jest oznaczony Tansport co oznacza że na jego pokładzie znajduje się personel, na prawo są nazwy sektorów Eighteen Billion i Light of Heart.

Pierwsza nazwa sektora czyli w tym przypadku jest to Eighteen Billion wskazuje obecne położenie statku TP wiozącego personel na swoim pokładzie.

Więc wykonujemy skok naszym statkiem do Light of Heart a następnie aktywując skrót klawisza wybieramy pierwszą pozycje z lisy, wciskamy J i czekamy aż statek sam zadokuje.

No i tutaj jest mały problem bo troszku to trwa zanim ten transportowiec zadokuje do stacji przeznaczenia. Ja to robie tak że dokuje moim statkiem do stacji zapisuję stan gry, następnie odbijam od stacji i uruchamiam mapę sektora, następnie wciskam J i czekam aż TP łaskawie pojawi się w sektorze. Gdy już jest w sektorze dokuje do stacji poprzez kliknięcie na jego nazwę z wyżej przedstawionej listy, robimy save i…. czekamy. Za chwilę dostajemy komunikat że „zostaliśmy wywołani” po czym ukazuje się nam kolejne okno

Spoiler

w którym dokonujemy wyboru interesującego nas personelu i zatwierdzamy. A jak nie ma na pokładzie interesującego nas personelu wczytujemy save i …

Spoiler

mamy zupełnie inną „świeżą” dostawę sardynek 😁

Dodam, tez że posiadając statek klasy Vidar dokonałam werbunku personelu Mechanik, Nawigator i Kanonier. Z czego Mechanik podniósł sterowność mojego Vidara z 8,8 na 9,7 całkiem imponujący rezultat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Pytanie odnosnie tego skryptu.

Rozumiem ze w momencie kiedy zaloga zainstaluje sie na okrecie musi ze tak powiedziala Jagoda zaaklimatyzowac sie.

W momencie zatrudnienia ich imiona i nazwiska sa na czarno.

Po moze godzinie u mojego mechanika jego nazwisko i imie stalo sie zielone pozostali maja jeszcze czarne.

Czy mam rozumiec ze w momencie zmiany koloru na zielone dany czlonek grupyt zaaklimatyzowal sie na statku?

I jeszcze jedno pytanie: Czy po za ta minimalna interakcja z zaloga mysle tu o kolorach jeszcze jakas wystepuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigator,sternik i mechanik po upływie godziny są gotowi do pracy i są oznaczani przez zmianę koloru aby uniknąć pomyłkowego przeniesienia ich na inny statek. Obsługa uzbrojenia i hangaru jest gotowa do pracy natychmiast po umieszczeniu na pokładzie okrętu, ich nazwiska nigdy nie zmieniają koloru.

Najnowsza wersja Military Transport to Militaertransport_X3TC_V3203,niewielkie różnice w pliku językowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc dziwna sytuacja mnie teraz spotyka i nie wiem za bardzo o co chodzi.

Zaczynam gre od poczatku.Wczoraj to sie stalo.

Zaczynam na profilu Lucky Heir,wszystkie scrypty jakie mialem dzialaja i nie ma z nimi problemu,problem pojawil sie z military transport.

Przypisalem klawisz do rozpoznania tras zaopatrzenia w zaloge i d**a.

Zamiast okienka gdzie lata transport nie pojawia sie nic za to pojawia sie sygnal dzwiekowy.

Sa w sumie dwie opcje.

Albo Military transport nie wspolpracuje ze scryptem Lucky Heir lub tez powinienem miec wiekszy he he szacunek u Argonow.

No moze tez byc ze potrzebuje wiekszej rangi bojowej ale.....

Jesli jest jakas opcja o ktorej nie wiem to prosze o pomoc bo mnie szlag trafi 🙁

Na logike biorac to skoro pojawia sie dzwiek zamiast okienka to chyba czegos mam za malo tak sadze......

Pomocy..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja 3.05.04 ktorej na Mamucie jeszcze nie ma a moj skrypt jaki mam potrzebuje tej biblioteki co mam czyli 3.05.03 wiec to jest ok.

Stawiam raczej na wymagania co do gracza z moim problemem.Znaczy co do postaci ktora steruje :]

A tak na marginesie to ktos cos kiedys gdzies bedzie robil z biblioteka 3.05.04 do ktorej kolaga zapodal linka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe wersje biblioteki zawierają już polskie pliki językowe tak jak napisał Marqoni.

Także obstawiałbym za niską reputację u Argonów. Choć może skrypt jeszcze nie wygenerował transportów przy nowej rozgrywce.

Mój problem z ostatnią wersją skryptu polega na tym że po wywołaniu do wyboru personelu, okno selekcji było puste - nikogo do zabrania. I tak przy kilku transportach. W końcu wrzuciłem z powrotem wersję 3.1.10 i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sie rozwiazal.

Po pponownym zainstalowaniu scryptu i przypisaniu klawisza nie zmienilo sie nic.

Sygnal dzwiekowy i nic wiecej.

Mysle sobie przetrzymam cholere zobacze czy wogole sie uaktywni i kiedy,nic w plikach nie grzebalem wiec nie powinno sie nic ze tak powiem spierniczyc.

I mialem racje.

Nikt tego nie napisal ale okienko z trasami zaopatrzeniowymi w specjalistow wojskowych uaktywnia sie po osiagnieciu rangi PORUCZNIK.

Wczesniej mozna zapomniec o korzystaniu ze scryptu i awansowac na porucznika zeby cokolwiek zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A wiesz Neofita, że personel możemy werbować z baraków i ośrodków rehabilitacyjnych, a następnie na pokładzie TP lub lotniskowca zmienić im profesje na Mechaników Nawigatorów i temu podobnych ? Jeżeli nie ma takiej możliwości, to oznacza że musimy podszkolić ich w danej dziedzinie. Poczytać o tym warto w dziale Personel transporter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie... mam problem (znowu 😀) Gram sobie w XRM i jak wiecie tam latanie M3 to juz raczej uciekanie niż walka, wiec aby poczuć się jak dzielny pilot postanowilem latać czymś innym . Opcja M7 z 20 M3+ na pokładzie jest dość kusząca można poszaleć i nawet sprać tylki jakiemus M1 bez dużej obstawy... problem zaczyna sie pojawiać jak chce troszke ułatwić sobie sprawe, zainstalowałem CODEA wraz z biblotekami ktore potrzebował, i gra sprawia naprawde dobe wrazenie... ale postanowiłem zrobić coś jeszcze chcialem miec w hangarach bombowce rowniez obslugiwane przez Codea, tu zaczynaja sie schody , aby przypisac bombowiec do lotniskowca nalezy na jego pokladzie (bombowca ) miec technika i mechanika lub inżyniera(nie pamietam dokładnie) ale aby miec takie osoby nalezy zainstalowac Military transport i personlell transporter, więc to żem uczynił, niestety coś chyba nie robie tak bo .... po każdym wczytaniu gry otrzymuje dwa komunikaty " For this version of the Military transpor basic salary version 3.1.03 or higher has to be instaled" i taki sam komunikat dotyczacy Personall transporter, nie wiem co to znaczy wiem jedno w rozszerzeniach w opcjach nie mam do przypisania zadnych klawiszy zwiazanych z tymi skryptami ... dodam ze mam zainstalowane biblioteki oraz skrypty najnowsze z pakietu Luckiego ... pomocy 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2011 o 16:29, Yacek napisał:

Masz starą wersje tych skryptów. Pobierz i zainstaluj najnowszą.

PS. Google translate wyłączyli?

To nie tak.... mam najnowsze pobrane ze strony Luckiego skrypty i bibllioteki , skrypt w wersji 3.2.06 zas biblioteka 3.6.02 wiec wlasnie dlatego nie kumam co sie dzieje 🙁 bo w zasadzie powinno dzialac.. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...