Skocz do zawartości

Debris Utilize Repair v3.01


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za pomocą skryptu Utilize and Repair Debris v3.01 gracz ma możliwość naprawiania jak i utylizowania dryfujących wraków statków, stacji a nawet uszkodzonych bram skokowych.

Jeżeli gracz chciałby przystąpić do naprawy lub utylizacji wraków musi zaopatrzyć się w jednostkę klasy TS lub TL. Oczywiście wszystko zależy od klasy naprawianej jednostki. Rzeczą jasną jest że TS nie pomieści w swojej ładowni wszystkich surowców jakie otrzyma z utylizacji stacji kosmicznej lub nie dostarczy wymaganej ilości surowców do naprawy większej klasy statku. W świecie X, jak sektor President's End gdzie dryfuje wiele wraków jest dość sporo. Możemy na takich cmentarzyskach znaleźć wraki myśliwców jak i statki większych klas. Możemy również dokonać naprawy uszkodzonej bramy a następnie połączyć ja z innym sektorem. Należy tylko pamiętać, że w danym sektorze może prawdopodobnie występować maksymalnie do czterech bram. czyli Północna(N), Południowa(S), Zachodnia(W) i Wschodnia(E). Jeżeli wybudujemy więcej niż cztery bramy istnieje prawdopodobieństwo niestabilności gry.

Przykładowa fotka pokazująca ilość wymaganych surowców do naprawy bramy.

Ilość wymaganych surowców do naprawy Farmy pszenicy M.

Gdy zaopatrzymy dryfujący wrak w wymagane surowce, musimy odczekać pewien czas jaki zostanie wykorzystany do naprawy wraku statku lub stacji. Oczywiście podobny proces odbywa się w trakcie utylizacji wraków.

Generalnie skrypt może przydać się osobom, które generalnie nie mają nic ciekawego do roboty, lub których interesuje zbieranie złomu. O ile dobrze pamiętam, i co jest dla mnie raczej nie zrozumiałe, to to, że gdy dokonujemy utylizacjo wraków pobierana jest z naszego konta pewna ilość kredytów 😀 Dla mnie to jest zupełnie nie zrozumiałe. Albo ja coś omyłkowo odczytałem.

Spolszczenie znajduje się na Mamut HQ w dziale Pobieralnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.. Co do działania tego skryptu to szczerze mówiąc nie wprowadza on wiele swoją obecnością... nie wiem jak inny ale mi osobiście takie wraki jak na przykład w president's end nie przeszkadzaja.. a takie wraki tylko ten skrypt obejmuje... co do odbudowywania to każdy statek odbudowuję się tylko jako argoński typu TS lub MTS a jedyny większym zdobytym dzięki temu skryptowi jest bodajże ziemski prom atmosferyczny.. co do stacji odbudowywane są tylko kopalnia rudy i farmy pszenicy.

co do innego rodzaju wraków pzostałych na przykład z naszej wojennej działalności to niestety ten skrypt tego nie obejmuję... można naprawić lub utylizować tylko wraki które da się w jakikolwiek sposób zaznaczyć na naszym monitorze.. po drugie iloś statków które w ten sposób można odzyskać też nie jest imponująca ale nie zmienia to faktu że skrypt ten jest świetny jako szybkie zdobycie surowców.. np do misji gonerskiej..

Osobiście polecam ten skrypt ale nie jest on niezbędny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żaden ze skryptów nie jest niezbędny. A większość z nich wykorzystujemy od czasu do czasu tak jak ten na przykład, albo asteroid relocator bo przecież nie latamy w kółko po całej galaktyce i nie obwozimy się z asteroidami. Bez SCSa też można grać, bez NPC i tak i tak dalej.

Chociaż nie, Yacek nie mógłby bez skryptów, zanudziłby się jeśli by w przeciągu jednej minuty nie spotkał kogoś, komu mógłby łomot spuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kolega Viggin napisał że

Cytat

Witam.. Co do działania tego skryptu to szczerze mówiąc nie wprowadza on wiele swoją obecnością... co do stacji odbudowywane są tylko kopalnia rudy i farmy pszenicy.

Z czym osobiście nie mogę się zgodzić ponieważ ja będąc w Nieznanym sektorze na wschód od Montalaar miałam możliwość naprawiania czyli przywrócenia do dawnej świetności następujące stacje :

Dok Zaopatrzeniowy, Smażalnia steków, Platformę obronną ( zapomniałam jej prawidłowej nazwy ) i wiele innych. Dziwi mnie że Viggin nie sprawdził bardziej tego sktyptu nim się wypowiedział na jego zdanie.

Viggin napisał też że

Cytat

Nie jestem przeciwnikiem skryptów sam wielu używam a ten wprowadza tak naprawdę tylko możliwość "posprzątania wszechświata i przy okazji bardzo dużego zarobku..

I tutaj tez nie mogę się z tym zgodzić. Panowie z EGO nie bez powodu dali nam fabułę Borońską HUB tak samo jest z tym dokiem zaopatrzeniowym który znajduje się w wyżej przeze mnie wymienionym sektorze. Odbudowanie takiej konstrukcji wymaga wiele czasu i pieniędzy, to też uważam że odbudowanie stacji może być nie lada wyzwaniem i mówię tutaj o odbudowaniu a nie o sprzątaniu.

Ja osobiście będę te wraki odbudowywała, zwłaszcza w moim sektorze, potraktuje to jako własną kampanie gdy już zabraknie fabuł zrobionych przez panów z firmy EGO.

Przyznam się że Yacek ma racje takie wraki całkiem fajnie wyglądają, ale ja osobiście wolę z nich zrobić jakiś pożytek 😀 i tak się tylko zastanawiam czy będę mogła przetransportować bramę za pomocą promienia holowniczego, bo znalazłam jedną uszkodzoną wymagającą naprawy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ten skrypt parę miesięcy temu i było rzeczywiście tak jak pisał Viggin (naprawiając można było trafić na dosłownie kilka rodzajów stacji i statków, np. TS to był zawsze merkury tankowiec) ale widzę, że po długim okresie ciszy pojawiła się nowsza wersja w której to poprawili. Czas ją wrzucić na ruszt i sprawdzić jak to teraz wygląda 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przemierzając świat X wszerz i wzdłuż, chyba każdy z nas natknął się na jakieś szczątki

Warto też poruszyć tutaj temat bram, ponieważ po naprawieniu takiej bramy możemy udać się do dowolnej innej bramy i utworzyć nowe połączenie/szlak. Załóżmy że w Kingdom End jest uszkodzona brama, po naprawieniu jej możemy ją połączyć sobie z Argon Prime Lub Omicron larye.

Ale jak, w sektorze docelowym pojawi się nowa brama? Czy istniejąca zostanie zhakowana (coś a'la HUB). Jeżeli 2 to co się sanie z tą po drugiej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że kobiety mają większą siłę perswazji niż:

http://xudb.pl/topic/614-re-nie-tylko-walka/page__pid__7632__st__10#entry7632

pozwolicie,że przedstawię krótki raport pokontrolny z sektora President End.

Wraki starych wersji Tytanów można „przerobić” na całkiem nowoczesną Valhallę 😀 , coś co przypomina hm... 😀 , nie wiem co przypomina, da się przerobić na Sokoła, zaś stacje do odzysku to: Argon Cahoona Bakery M, Argon Cattle Ranch M, Argon Equipment Dock, czy Argon Rimes Factory M. A przynajmniej powinno się dać odzyskać...

Jak do tej pory udało mi się zamienić jeden z wraków w Kestrela a także otrzymać wiadomość, że prawie 11k ładowni mojego Caimana to trochę za mało, żeby zmieścić resztki rozebranej stacji. Ale jak się już dorobię jakiegoś TL-a...

Skrypt testowany w wersji angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...