Skocz do zawartości

Profile startowe X3 TC


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę bawiłem się edytorem rejestru i odkryłem, iż w TC można w identyczny sposób jak w X3 Reunion odblokować wszystkie profile startowe.

Spoiler

Wystarczy odpalić edytor rejestru i w kluczu

HKEY_CURRENT_USER\Software\EGOSOFT\X3TC

znależć linijkę GameStarts, edytować ją i nadajać jej wartość fffff. W ten sposób odblokują się wszystkie profile startowe w grze.

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał (nie znalazłem pomimo poszukiwań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Sposób z X3R działa w TC, już dawno mam odblokowane wszystkie opcje startowe.

Natomiast dla tych, którzy nie chcą lub boją się grzebać w rejestrze podaję listę wszystkich dostępnych pozycji startowych wraz z normalnym sposobem ich odblokowania:

Opcje dostępne na początku gry:

Nazwa profilu: Obrońca Terrański

Rasa: Terran

Płeć: żeńska

Wiek: 26 lat

Sektor startowy: Uranus

Statek: Terrańska Szabla (Sabre)

Klasa statku: M4

Stan konta: 1000kr

Poziom gry: Normalna

Nazwa profilu: Argoński patriota

Rasa: Argon

Płeć: męska

Wiek: 28 lat

Sektor startowy: Omikron Lyrae

Statek: Argon Elite

Klasa statku: M4

Stan konta: 1974kr

Poziom gry: Normalna

Nazwa profilu: Skromny kupiec

Rasa: Argon

Płeć: męska

Wiek: 24 lat

Sektor startowy: Herrons Nebula

Statek: Mercury i Odkrywca

Klasa statku: TS i M5

Stan konta: 9693kr

Poziom gry: Zdecydowanie wyższy

Nazwa profilu: Bankrut zabójca

Rasa: Argon

Płeć: żeńska

Wiek: 22 lat

Sektor startowy: Alladna Hill

Statek: Splicka Mamba

Klasa statku: M3

Stan konta: 0kr

Poziom gry: Zdecydowanie wysoki.

Opcje możliwe do odblokowania:

Nazwa profilu: Umęczony Teladianin

Rasa: Teladianin

Płeć: żeńska

Wiek: 17lat

Sektor startowy: Acquisition Repository

Statek: Teladiański Błotniak tragarz

Klasa statku: M5

Stan konta: 1821kr

Poziom gry: trudny.

Sposób odblokowania: b.d.

Nazwa profilu: Dziki Split

Rasa: Split

Płeć: męska

Wiek: 43lat

Sektor startowy: Family Pride

Statek: Splicki Jaguar

Klasa statku: M5

Stan konta: 1400kr

Poziom gry: Niezbyt trudny.

Sposób odblokowania: Ranga bojowa: Specjalista + wysoka ranga u Splitów.

Nazwa profilu: Anonimowy Argon

Rasa: Argon

Płeć: żeńska

Wiek: 19lat

Sektor startowy: Argon Prime

Statek: Argoński Odkrywca

Klasa statku: M5

Stan konta: 2500kr

Poziom gry: średni.

Sposób odblokowania: wysoka ranga u Argonów.

Nazwa profilu: Nudny Boron

Rasa: Boron

Płeć: Lar

Wiek: 29lat

Sektor startowy: Kingdom End

Statek: Borońska Ośmiornica

Klasa statku: M5

Stan konta: 2000kr

Poziom gry: średni.

Sposób odblokowania: wysoka ranga u Boronów.

Nazwa profilu: Pobożny Paranidianin

Rasa: Paranidianin

Płeć: męska

Wiek: 54lat

Sektor startowy: Paranid Prime

Statek: Paranidiańska Demeter

Klasa statku: TS

Stan konta: 3633kr

Poziom gry: Trochę trudny.

Sposób odblokowania: Ranga bojowa: Specjalista + wysoka ranga u Paranidian.

Nazwa profilu: Dowódca USC

Rasa: Terran

Płeć: męska

Wiek: 22lat

Sektor startowy: Uran

Statek: Terrański Bułat

Klasa statku: M3

Stan konta: 1000kr

Poziom gry: łatwy.

Sposób odblokowania: ukończona fabuła Terran + Ranga bojowa: Specjalista.

Nazwa profilu: Niewierny zdrajca (podstępny zdrajca)

Rasa: Split

Płeć: męska

Wiek: 28lat

Sektor startowy: Tkr’s Deprivation

Statek: Splicka Meduza zwiadowca prototyp

Klasa statku: M3

Stan konta: 20997kr

Poziom gry: Dosyć trudny.

Sposób odblokowania: Ranga bojowa: 3333, Ranga u Splitów: 10000.

Nazwa profilu: Sprytny Teladianin

Rasa: Teladianin

Płeć: żeńska

Wiek: 23lat

Sektor startowy: Seizewell

Statek: Teladiański Sęp

Klasa statku: TS

Stan konta: 12693kr

Poziom gry: dosyć trudny.

Sposób odblokowania: Ranga u Teladian: Członek Companii

Nazwa profilu: Podróżnik z Aldrina

Rasa: Aldran

Płeć: żeńska

Wiek: 31lat

Sektor startowy: Aldrin

Statek: Terrański Spitfire

Klasa statku: M3

Stan konta: 4150kr

Poziom gry: trudny.

Sposób odblokowania: skończona fabuła Terran, Ranga bojowa: Mistrz wojny, ranga u Argonów: Marszałek federacji.

UWAGA: Fabuła Terran na tym profilu jest wyłączona, pozostałe fabuły dostępne.

Nazwa profilu:Świadek Gonerów

Rasa: Argon

Płeć: męska

Wiek: 46lat

Sektor startowy: Elysium of Light

Statek: Gonerski Ranger

Klasa statku: GO

Stan konta: 350kr

Poziom gry: Niesamowicie trudny.

Sposób odblokowania: Skończona fabuła Gonerów.

Nazwa profilu:Zagubiony Lar

Rasa: Boron

Płeć: Lar

Wiek: 27lat

Sektor startowy: Xenon Core 023

Statek: Boroński Anioł

Klasa statku: TP

Stan konta: 13253kr

Poziom gry: trudny.

Sposób odblokowania: skończona fabuła HUB, ranga u Boronów: Obrońca Królowej.

Nazwa profilu:Buntownik Yaki

Rasa: Yaki

Płeć:

Wiek: lat

Sektor startowy: Weaver’s Tempest

Statek: Washi frakcji Yaki

Klasa statku: M6

Stan konta: 3367kr

Poziom gry: W granicach rozsądku.

Sposób odblokowania: b.d.

Nazwa profilu:Zatruty Paranidianin

Rasa: Paranidianin

Płeć: męska

Wiek: 17lat

Sektor startowy: Preacher’s Refuge

Statek: Paranidiańska Demeter tragarz

Klasa statku: TS

Stan konta: 8939kr

Poziom gry: bardzo trudny.

Sposób odblokowania: Skończone fabuły na profilu Umęczony Teladianin.

Uwaga: przy niektórych profilach sektory startowe mogą być losowe, przy czym wybór będzie z reguły między dwoma, trzema sektorami. Aby rozpocząć grę w innym sektorze niż pierwszy przypisany do tego poziomu należy po wystartowaniu nowej gry wyjść z niej i ponownie wybrać Nowa gra i ten sam poziom, wtedy zostanie wylosowany kolejny dostępny dla tego profilu startowego sektor.

Jeszcze jedno: sposób opisany przez Azakala odblokowuje wszystkie profile oprócz Buntownika Yaki. Jak odblokować ten profil na razie nie wiadomo. Z informacji na forum Ego wynika że profil ten został usunięty z wydanej gry, ponieważ w wersji beta były na nim problemy z reputacją, jednak decyzja został podjęta już po opublikowaniu instrukcji do gry, dlatego w niej nadal on widnieje. Być może jakiś kolejny patch ponownie doda ten profil.

I kolejna uwaga, niektóre nazwy profili startowych opisane w instrukcji PL nie zgadzają się z nazwami w grze z patchem 2.0 PL 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Poziom trudności nie ma żadnego wpływu na mechanikę gry. W tym wypadku odnosi się do tego że startujesz jednym statkiem, z nie kompletnym uzbrojeniem i osłonami, masz puste konto, a na dodatek polują na Ciebie piraci.

Tu masz opisany początek gry na tym profilu: http://xudb.pl/topic/628-konkurs-x3tc-uplink/#entry7647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą stopnie trudności nie są zbyt szczęśliwie dobrane. Z tych profili które miałem okazję poznać zdecydowanie najtrudniejsze są Zagubiony Lar i Niewierny zdrajca (podstępny zdrajca), Bankrut Zabójca plasuje się zaledwie w połowie stawki, a w Zatruty Paranidianin, czy Świadek Gonerów utrudniony jest jedynie start gry.

Przy okazji, w większości profili sektor startowy nie jest stały. Grę rozpoczyna się losowo w jednym z kilku ustalonych przez twórców sektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoją wypowiedzią co do stopnia trudności.

A co do sektorów, zestawienie robiłem na podstawie podobnego zestawienia na forum Ego, trzeba by sprawdzić plik z profilami startowymi, tam są podane nazwy sektorów jaki mogą być losowo wybrane przy starcie danego profilu. Może zaglądnę kiedyś do tego pliku to poprawię opisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cytat

Re: Profile startowe X3 TC

Poziom trudności nie ma żadnego wpływu na mechanikę gry

A więc, jak to jest z tym stopniem trudności w grze? W sumie zgadzam, się z wypowiedzią Yacka. Całkowity poziom trudności gry podany przy wyborze profilu wpływa tylko i wyłącznie na początkowy etap gry, gdzie to w sumie stawiamy pierwsze kroczki naszej " świeżo" wybranej postaci - profilu.

Aczkolwiek czasami " coś " mnie dręczy. A mianowicie w trakcie gry, gdy biorę misje bojowe, to na dole biuletynu, jest napisane jaki poziom trudności posiada dana misja. I zauważyłam coś naprawdę bardzo dziwnego. Gdy wzięłam misie z poziomem trudności Bardzo trudny to część moich działek z mojego statku, nie trafiała prawidłowo w cel. Gdy wykonywałam misje o zdecydowanie mniejszym stopniu trudności, to moje działka, nie miały żadnego problemu z przemianą mojego przeciwnika w pył kosmiczny. I muszę przyznać że przytrafia mi się taki "wybryk" dość często.

Więc misje bojowe i ich stopień, nie tylko zależy od klasy statków, z jakimi będzie się miało do czynienia i ich ilością ale też z prawidłową funkcjonalnością twoich dział zamontowanych na twoim statku. Podobnie tez jest z kampanią jaką wykonujemy, im silniejszy statek posiadamy, to możemy spodziewać się silniejszych przeciwników. Wyżasza klasa skatów i ich ilość. Uważam że panowie z Ego uczynili to ponieważ chcieli zachować równowagę gry, tak by nam za szybko się nie znudziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, z tymi działkami to dziwne, nie zauważyłem nigdy różnicy ale to może dlatego, że mało zwracam uwagę na to co one robią. Może to się wiąże z większymi umiejętnościami wrogich pilotów i używania przez nich na przykłąd silników bocznych?

...

Wyższe umiejętności pilotów w X...?

Neeeee... głupia teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc misje bojowe i ich stopień, nie tylko zależy od klasy statków, z jakimi będzie się miało do czynienia i ich ilością ale też z prawidłową funkcjonalnością twoich dział zamontowanych na twoim statku. Podobnie tez jest z kampanią jaką wykonujemy, im silniejszy statek posiadamy, to możemy spodziewać się silniejszych przeciwników. Wyżasza klasa skatów i ich ilość. Uważam że panowie z Ego uczynili to ponieważ chcieli zachować równowagę gry, tak by nam za szybko się nie znudziła.

Klasa statku nie ma tu nic do rzeczy. Wszystko zależy od naszej reputacji bojowej. Jak ma się wysoką to nie ważne czy będziemy siedzieć w M3, czy M2, ale jak weźmiemy misję z poziomem trudności Bardzo trudnym to spotkamy równie silnego wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widziałem wpisy takich, którym fabuła przeszkadza, więc jak widać, cóż, są gracze i gracze, a żeby dogodzić wszystkim to i jest coś bez fabuły, własnego. Mnie to nie pociąga w żaden sposób, lubię mieć jakieś fabularne cele przed sobą, dlatego na razie ukończyłem tylko fabułę ziemian żeby mieć dostęp do całego US a za kolejne to się wezme, jak już porządnie będę stał na swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego nie rozumie profilu Własna gra, skoro grając w inny profil, jak nie chcesz, to fabuły nie robisz prawda ? A uważam że Yacek ma racie nagrody przydają się, ale te nagrody powinny być bardziej unikatowe takie jak HQ. Co prawda można zakupić od piratów w stoczni Marauder, ale za naprawdę pokaźną sumkę 😀 statek Hyperion skoro tak mało jest ich w świecie X.

Cytat

Ja jestem przeciwnikiem fabuły

dlaczego Yacku? czy mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat? proszę 😀 Bo ja natomiast jestem Zwolennikiem fabuły i uważam że fabuły bardzo urozmaicają grę czyniąc ją tym samym naprawdę bardzo interesującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HQ jest nagrodą za jedną z fabuł. Marauder daje możliwość jej zdobycia tym bardziej niecierpliwym/nie lubiącym fabuły/którzy chcą mieć więcej niż jedną.

W X'y zwykle grywałem bez fabuły. Dlaczego ? Bo nie lubię być prowadzony za rękę i tego że ktoś każe mi coś robić w danym momencie. Wolę sam decydować o stylu i wyglądzie gry. Dopiero TC troszkę to zmieniło, pojawiło się więcej możliwości, różne rodzaje fabuły, no i to, że dostęp do niektórych obszarów świata gry bez niej jest zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że HQ jest nagrodą

Cytat

Fabuła Borońska - PHQ

Poprostu wymieniłam HQ ponieważ, nie jest łatwo stać się posiadaczem tej że ów konstrukcji. Albo robisz trudną misje, albo słono za nią zapłacisz w stoczni Marauder. A co do Fabuły to wiesz jak grasz w profil własna gra to w pewnym momencie wbijasz sobie klina. Dlaczego? A to dlatego iż nie możesz zrobić kampanii Terran i nie polecisz sobie do układu Aldrin. A żeby zdobyć dostęp do tego systemu, to musisz zacząć grę od nowa.

Btw Wiem że to troszku głupie pytanie, ale czy jest możliwość tworzenia samemu misji, kampanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj, zaawansowany modding plus skrypciarstwo. Raczej bez filmików 😀 Ale coś takeigo na wzór na przykład Bala Gi z Reuniona, gdzie zero filmików i innych, tylko suche wiadomości, zadania do zrobienia itp. Wysoka szkoła jazdy się mnie zdaje.

Hmm, brakuje mi w TC fabuły, po której można by zdobyć swoją własną Gwiazdę Śmierci. Ale może to tylko ja mam takie dziwne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do Fabuły to wiesz jak grasz w profil własna gra to w pewnym momencie wbijasz sobie klina. Dlaczego? A to dlatego iż nie możesz zrobić kampanii Terran i nie polecisz sobie do układu Aldrin. A żeby zdobyć dostęp do tego systemu, to musisz zacząć grę od nowa.

Btw Wiem że to troszku głupie pytanie, ale czy jest możliwość tworzenia samemu misji, kampanii?

Właśnie o tym pisałem w poprzednim poście

Cytat

Dopiero TC troszkę to zmieniło, pojawiło się więcej możliwości, różne rodzaje fabuły, no i to, że dostęp do niektórych obszarów świata gry bez niej jest zablokowany.

Co do tworzenia misji to na pewno można skoro ludziom od XTM/XTC się to udaje ale osobiście nie spotkałem się z żadnym tutorialem na ten temat (z drugiej strony jakoś specjalnie się za tym nie rozglądałem 😀 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W X'y zwykle grywałem bez fabuły. Dlaczego ? Bo nie lubię być prowadzony za rękę i tego że ktoś każe mi coś robić w danym momencie. Wolę sam decydować o stylu i wyglądzie gry. Dopiero TC troszkę to zmieniło, pojawiło się więcej możliwości, różne rodzaje fabuły, no i to, że dostęp do niektórych obszarów świata gry bez niej jest zablokowany.

Jagoda, pytałaś dlaczego nie lubię fabuły. Pod tym opisem Prowler-a podpisuje się obiema ręcami i rencyma 😀.

Co do własnych fabuł. Jest coś takiego jak Mision Direct. Przykładem jego zastosowania może być skrypt Marauder i Boroński mechanik.

Powstają już nowe fabuły MD, ale o tym za jakiś czas, po testach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,mam pytanie.

Więc ciągle myśle o tym jakie są pozycje startowe w X3 Konflikt Terrański do odblokowania bez używania skryptów.

Pytam o to ponieważ nie wiem czy mam je wszystkie

Ja mam takie:Obrońca Terrański,Dowódca USC,Skromny kupiec,Bankrut zabójca,Animowany Argon,Nudny Boron,Dziki Split,Niewierny zdrajca,Pobożny Paradianin.

Jeśli ktoś ma ich więcej proszę by je wypisał. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...